EKA, Põhja pst 7, ruum A501
Algus k.p.:
24.05.2023
Algusaeg:
17:00
Lõpp k.p.:
24.05.2023
EKA disainiteaduskond kutsub kõiki osa saama vestlusõhtute sarjast Disainimõte 2023, kus kaasaegse disainimõtte üle arutlevad erinevate disaini- ja loomevaldkondade spetsialistid.
Sarja teise vestlusõhtu eestvedajaks on Ringdisaini magistriõppekava. Külalisesinejaks on Marian Nummert, kellega vestleb Marta Konovalov.
Arutelu teema: ÜRO Valitsustevahelise Kliimamuutuste Nõukogu (IPPC) 2022 aasta Emissioonide vaheraport kutsub üles ülikiirelt muutma praeguseid globaalseid süsteeme, milleta ei ole võimalik vältida pöördumatut ja parandamatut kahju planeedile. Arutame võimaluste üle, kuidas looduselt õppides ning võimalikult vähese sekkumisega ja jääkmaterjale tootmata saaks disainer olla protsesside initsiaator. Vestlusringis loome paralleele looduse taasloome võime ja regeneratiivse disaini vahel.
Osalejate tutvustused:
Marian Nummert – käed mullas ja pea taevas – nõnda olen ülikoolides õppinud ökoloogiat, okeanograafiat, pedagoogikat ja õigusteadust – et panna enda jaoks pilt kokku. Permakultuuri avastasin maailmas rännates 2008-2009 ja see on aidanud mind paremini tervikut tunnetada ja loodusest aru saama hakata. Kasvan koos nelja lapse ja abikaasaga Türil vanas majas ja aias. Permakultuuri disainer olen aastast 2013 ning ajapikku olen saanud permakultuuri õpetajaks. Mu erihuvideks on mullaelustik ja maalimine.
Marta Konovalov on disainer, loovuurija, õppejõud ja Ringidisaini MA õppekava juht. Eesti Kunstiakadeemias on ta omandanud bakalaureusekraadi Nahakunstis (2008) ja magistrikraadi õppekaval Disain ja rakenduskunst (2013). Magistriõpingutest alates on olnud tema praktika fookuses jääkideta disain ning keskkonnahoid. Ta on töötanud Eesti Kunstiakadeemia aksessuaari- ja köitedisaini osakonna assistendina (2016-2020) ning alates 2020 aastast lektorina. 2021 astus ta EKA doktoriõppesse (Kunst ja disain) uurides parandamist ja tekstiilide taasloomet. Ta inspireerub loodusest ja usub looduselt õppimisse.