Disainiteaduskond

Foto: Laura Streimann

IG: @ekadisain FB: EKA disain

Kõige rohkem erialasid ja õppimisvõimalusi leiab Eesti Kunstiakadeemias disainiteaduskonnast. Siinsete mitmekesiste erialade õppimise kaudu saab enda tulevikku põnevaks kujundada ning maailma seeläbi ümber disainida. Just nimelt, siin saab õppida kogu inimloodud maailma, nii füüsilist kui virtuaalset keskkonda uueks looma!

Maailma kujundajal lasub muidugi ka palju vastutust. Tänases keskkonnaolukorras on disainerile oluline planeedi võimekusega arvestamine ning disaini ja tootmisega püüda juba tehtud kahju vähendada. Kuid õnneks on disainerid oma olemuselt maailmaparandajad, kes katkematult otsivad võimalusi, kuidas ühiskonnaelu tervemalt ja loodust säästvamalt toimida võiks. Nad vaatavad maailmale optimistliku ja lootusrikka pilguga, otsides ja leides uusi võimalusi ka väljapääsmatutes olukordades. Just seetõttu näeme uute tudengite töödes aina enam maailma keskkonnast süvitsi hoolimist ning meile kõige parema tuleviku loomise püüet.
Kaasaegses probleeme ja väljakutseid täis maailmas, kus uued kriisid on pea igapäevaseks kaaslaseks, on väärtuseks omaette kujunenud disainerite põhioskus – näha kriisides uusi võimalusi ehk pöörata probleemid uuteks lahendusteks. Just see lisab põnevust ka valdkonna enda arengusse – nii palju uut on veel ees selles, kuidas me disainime ning mida me disaineritena väärtustame. Kliimakriisiga ei osata veel toime tulla, kuid uutel disaineritel on suurepärane võimalus aidata neid võimalusi luua. Samas on selge, et just sellised disainerlikud probleemikäsitlusoskused on kõrges hinnas igal elu- ja tegevusalal ning annavad hea põhja tulevasteks karjäärivalikuteks.
Mida oodata disainiõpingutelt? Muidugi lõpmatult loovat katsetamis- ja avastamisrõõmu! Aga ka õppimisega kaasnevat pinget, mis tuleb eeskätt niivõrd erinevate erialade ja teemade ristumisest. Disainis saavad kokku nii uusimad tehnoloogiad, inimestest lähtumine ja ühiskondlik närv ning äriline mõtlemine, kuid kindlasti ka ökoloogiline jätkusuutlikkus.
Tehnoloogia ja tehismaailma inimestele arusaadavaks tõlkimine, kuid samas ka tähendusrikka ja esteetiliselt kauni elu võimaldamine on disaineri igapäevatööks. Kui sellised avarad perspektiivid sind kõnetavad, siis tule ja õpi koos meiega maailma parandama!

Ruth-Helene Melioranski
EKA disainiteaduskonna dekaan


EKA DISAINI BAKALAUREUSEÕPE

DISAIN JA INNOVATSIOON (SESSIOONÕPE)

IG: @eka_disain_ja_innovatsioon FB: eka.disain.ja.innovatsioon

Meie muudame uudsed ja loovad mõtted toimivaks innovatsiooniks. Me oleme nii sild kui sõel disaini avangardi ja ühiskonna vajaduste vahel. Õpetame sind läbi disainipraktika, mistõttu enamik me tudengeid käib juba õpingute ajal erialasel tööl. Disain ja innovatsioon on laiapõhjaline õppekava, mille alla on koondatud 4 eriala suunda.

Visuaalne kommunikatsioon
Jakko Pitk, Visuaalne identiteet, Sumo World Championship 2019, juhendaja: Heino Prunsvelt

Siin õpivad tulevased graafilised disainereid, kes loovad pakendeid, reklaamikampaaniaid, brände, aga ka visualiseerivad andmeid, disainivad UX ja UI lahendusi ning katsetavad uute video-, tehisaru- ja 3D programmidega. Kõike selleks, et näha maailma teistmoodi. Eriala lõpetajad saavad tööd loovjuhtide ning disaineritena graafilise disaini büroodes ja loovagentuurides. Paljud töötavad aga inhouse disainerite ja disainijuhtidena suurtes ettevõtetes ja organisatsioonides.

Mul oli õnne ja sain EKA kaudu rohkem, kui oskasin ette kujutada: ideaalse töökoha, tutvuseid, uusi sõpru, tunnustust ja muidugi teadmiseid. Nagu iga teine kool, annab EKA sulle täpselt nii palju, kui palju sa ise sellest välja pigistad. Mart Erman, loovagentuuri Pooltoon loovjuht, VK eriala vilistlane
Toote- ja keskkonnadisain
Kelk “Välek”, Marju Randmer-Nellis

Meie lõpetajad disainivad seda, kus ja kuidas me elame, töötame ning puhkame. Luues tooteid ja keskkondi, disainime omakorda inimeste elusid ning ühiskonda. Meile on oluline nii roheline maailmavaade, ettevõtlikkus kui disainmõtlemine.

Ruumikujundus
Jane Riikjärv, välimööbli projekteerimine

Head ruumide kujundajad uurivad inimeste käitumist, analüüsivad koha mõju ning loovad tähenduslikke keskkondi kodudesse, pankadesse, spordikeskustesse, muuseumidesse, kaubanduskeskustesse, restoranidesse, hotellidesse, büroodesse jm. Ruumikujunduse eriala lõpetanu saab sisearhitekti 6. taseme kutsetunnistuse ning võib enesekindlalt erialast tööd alustada.

Meie erialal on väga lahedad inimesed – nii õppejõud kui tudengid. Meil on väga vaba õhkkond ja õpe on mitmekülgne. EKAs ei hakka igav!
Getter Zirel, ruumikujunduse BA tudeng
Moedisaini korraldus
Näitus “Triip”, stiil Katriann Kaasik, foto: Riina Varol, juhendaja: Maiu Rõõmus

Tahad olla moemaailma asendamatu jõud või uue suuna näitaja? Leia oma koht moemaailmas! Aitame sul saada asendamatuks liikmeks igas moe- ja loomeettevõttes. Sa võid olla disaineri parem käsi, strateeg ja sihiseadja, kes on ühtlasi kodus nii disaini-, turunduse-, kui ka ärimaailmas.

EKAs saan jagada oma pikka kogemust moe kui äri köögipoolelt, rääkida selle struktuurist ja strateegilisest juhtimisest, et peale kasvaks põlvkond tulevasi moe- ja disainettevõtete tegev- ja turundusjuhte.
Aivar “Antonio” Lätt, moedisaini korralduse eriala lektor, moedisainer, moeettevõtja

Super seltskond, uued kasulikud tutvused ja võimalus Erasmus+ programmiga rahvusvahelisi kõrgkoole väisata.
Kärt Keek, moedisaini korralduse tudeng


GRAAFILINE DISAIN

IG: @ekagd FB: EKA graafilinedisain

I kursuse tudengid Rebecca Lopez ja Mariliis Tarja esitlevad süüditrüki töötoa tulemusi

Graafilise disainerina hakkad kujundama meid ümbritsevat visuaalset keskkonda. Näiteks viidasüsteemid, reklaamid, pakendikujundused, liikuvgraafika, 3D kujundused, raamatud ja palju muud. Samas ei piirdu disainerid tänapäeval ainult kauni vormi andmisega, vaid õpivad rakendama analüüsioskust ja kriitilist mõtlemist. Lisaks avaneb sulle võimalus osaleda erinevates kohalikes ja rahvusvahelistes koostööprojektides ettevõtete ning välisülikoolidega. Graafilise disaini lõpetajad töötavad ettevõtetes Bolt, Swedbank, AKU, Stuudio Stuudio, Ad Angels, Trinidad Wiseman, Ruum 414, Platvorm, WWW Stuudio, Disainiosakond, Pipedrive, Fotografiska, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Brand Estonia jm.

EKA juures väärtustan eelkõige autentset keskkonda, kus saan säilitada oma individuaalsuse. Tunnen, et mugavustunne ja kindlus on võtmesõnad, muutes kohapeal õppimise nauditavaks. Ronald Trei, GD BA tudeng

KLAAS, KERAAMIKA, EHE JA SEPIS

Klaas

IG: @eka_klaas FB: EKAklaas

Klaasi ja metalliosakonna koostöö

“Klaasikad” õpivad taltsutama tulist klaasi 1160°C juures ning samas ka rahus mediteerima talle külmtöötluses viimast lihvi andes. Me ühendame kuuma ja cooli ning õppe lõpuks on meie tudengid valmis vallutama nii taide-, kunsti- kui disainimaailma.

Keraamika

IG: @eka_keraamika FB: ekakeraamika

Mari-Ann Maask “Ulmetaim 1” seeriast “ulmeliste taimede aed”. Pildistas: Rainer Ots

Kas teadsid, et Michelini tärniga pärjatud restoranis Noa on kasutusel EKAs lõpetanud stuudiokeraamik-disaineri Mariana Laane loodud nõud?
Kas teadsid, et Eestit ühel tuntumal kunstisündmusel, Veneetsia Biennaalil 2019. aastal esindanud Kris Lemsalu õppis EKAs keraamikat?
Meie lõpetajate seas on palju mõjukaid ja sõltumatuid disainerid ja kunstnikke. Paljud neist annavad oma teadmisi edasi õpetajate ja õppejõududena.

Ehe ja sepis

IG: @ekajewelleryandblacksmithing FB: EKA Jewellery and Blacksmithing

Taavi Teevet “Hymnal no 2” 2022 Lauluraamat (1909), kullatud melhior

Ehte ja sepise erialadel mõtestatakse materiaalset kultuuri filosoofiliselt. Isiklikku loomepraktikat aitab eelkõige kujundada mõtlemine ja uurimine tegemise kaudu. Tegeletakse ka kaasaegse crafts ́i küsimuste, low-tech ja digitaalse kunsti kontseptsioonidega. Osalemine rahvusvahelistes erialavõrgustikes aitab leida mõttekaaslasi üle kogu maailma.

Töökoda on nagu raamatukogu – võta riiulist ükskõik, milline teos ja see võimaldab sul liikuda edasi lõpmatult igas suunas.
Taavi Teevet, kunstnik, töökodade juhataja, vilistlane

MOE-, TEKSTIILI- JA AKSESSUAARIDISAIN

Moedisain

IG: @eka_moedisain FB: EAAfashion

Siim Oja kollektsioon “define: chimera, cute, eerie”

Õpi moemaailmas läbi lööma! Sinust võib saada tulevane moelooja, stilist, ettevõtja, innovaator või turundaja.
Siin õpetame ka uute tehnoloogiate kasutamist rõivadisainis.

Ideid võib olla miljon, aga lõpuks määrab ainult tegutsemine. Reet Aus, moedisainer
Tekstiilidisain

IG: @eka_tekstiil FB: eka.tekstiilidisain

Freyja Tralla

Tekstiili eriala õppides tegeled materjalide disainimise ja väärindamisega maailma tipptasemel. Nende oskustega võid töötada rõiva- ja interjööritekstiilide loojana või hakata disaineriks või tekstiilikunstnikuks.

Sain koolist kaasa oskuse töötada paralleelselt väga eriilmeliste projektidega.
Kärt Ojavee, tekstiilidisainer
Aksessuaaridisain

IG: @eka_aksessuaar FB: EKA Aksessuaari- ja köitedisain 

FLOW (3D render jalatsist), CIRRUS töötuba, autorid: J.Joutsi, O.Rantanen, M.Nisu, J.Liepiņš

Sinust saab mitmekülgne disainer – sellel erialal õpid looma väiketooteid kottidest peakatete ja jalatsiteni ning tundma erinevaid materjale nahast bioplastideni, omandades seejuures nii käsitööoskused kui digitehnoloogiad.

EKAs on väga lihtne juba õpingute ajal saada CV-sse erialane rahvusvaheline kogemus.
Maarika Karm, adidas Y-3, jalatsidisainer

TÖÖSTUS- JA DIGITOOTEDISAIN

IG: @eka_tootedisain FB: ekatootedisain

Tööstus- ja digitootedisainer kujundab meid ümbritsevat maailma, tehes endale kõigepealt selgeks probleemi olemuse ja loob selle põhjal uue lahenduse, mis võib mõjutada miljonite inimeste igapäevast elu. Tootedisaini õppides saad mitmekülgsed oskused, mida võid rakendada arvukates erinevates valdkondades ja rollides. Eriala lõpetajad töötavad mitmetes tootmis- ja disainiettevõtetes, näiteks Softrend Online OÜ, Milrem AS, Iseasi OÜ, Pipedrive OÜ, Trinidad Wiseman OÜ, Click & Grow, Mitsubishi Motors Inc, Cleveron AS jpt.

Tööstusdisain
“Valgusti” Annika Emilie Viigand, tootedisain materjal: turvas, furcellaraan

Tööstusdisainer projekteerib objekte tänavapingist robottolmuimejani, aga kujundab ka laiemalt tootmissüsteeme ning maailma meie ümber. Sel erialal õpid arvestama kasutajate, ühiskonna ning planeedi vajadustega, õpid töötama erinevate materjalide ja tehnoloogiatega. Tööstusdisaini erialal saad teada, kuidas luua pika elueaga planeedi- ja inimsõbralikke lahendusi.

EKA on nagu loomeinkubaator, mis võimaldab tudengil avastada ja arendada oma potentsiaali, vaadata maailma läbi erinevate perspektiivide ja mõtestada seda ümber nii enda kui ühiskonna vaatest.
Mariann Hendrikson, tööstusdisaini BA tudeng
Digitootedisain
Anette Jaaniso, 2021. Mängudisaini projekt Eesti Loodusmuuseumile, mis on külastajatele mängitav aastast 2023

Digitootedisain on kiiresti kasvav ja arenev valdkond, mis suunab ja kujundab virtuaalset maailma meie ümber. Digitootedisaini erialal õpid looma tulevikku digitaalses keskkonnas ja digilahendusi, mis vastavad 21. sajandi võimalustele, soovidele ja vajadustele.

Mulle meeldib, et EKA-s on palju võimalusi ja valikuid. Olenemata erialast saab end ka muudesse disani- või kunstikursustele registreerida, et õppida täpselt seda, mis sind huvitab. Lemmikuks on saanud ka koostööprojektid päris partneritega, mis õpetavad kliendiga suhtlemist ning arvestamist.
Kaisa Uik, digitoote BA tudeng

EKA DISAINI MAGISTRIÕPE

Õpingud EKAs on aidanud mul jõuda selleni, mida ma päriselt elus teha tahan. Disaineri töö on maailma parim töö üldse!
Külliki Kesa, teenusedisainer, Tallinna Strateegiakeskus

INTERAKTSIOONIDISAIN (eng)

ixd.ma
IG: @ixd.ma FB: @ixd.ma

Interaktsioonidisaini tudengid

Sellel erialal õpid kujundama inimestele toimivat ja keskkonnaga arvestavat maailma. Olgu tegemist rakenduse, digiseadme, teenuse või keeruka süsteemiga, on tarvis üha enam disainereid, kes oskaks aru saada sellest, milliseid lahendusi inimesed tegelikult vajavad. Meilt saad sa disainerliku mõtteviisi, tööriistakasti ja rahvusvahelise võrgustiku, mis aitavad kiiresti kohaneda, leida oma rolli ja läbi lüüa kaootilises tulevikumaailmas.
Interaktsioonidisaini (IxD) lõpetanuid töötab Wise’is, Finnairis, Pipedrive’is, Nortalis, Trinidad Wisemanis, PERH-is, Tallinna Strateegiakeskuses jm. Eriala koostööpartnerid on olnud Bolt, Volvo, Spotify, Elisa, Riigikantselei, Swedbank, Enefit.

Kahe aasta jooksul kohtusin uskumatute inimestega, kellest igaühel oli midagi õpetada.
Marharyta Milovanova, Interaktsioonidisaini MA vilistlane

GRAAFILINE DISAIN (eng)

eka-gd-ma.ee IG: @ekagd_ma

GDMA, Ivan Martinez Studio Visit, Mexico City 2023

Meie tudengina saad käsitleda graafilist disaini laiemalt. Me aitame sul näha graafilises disainis teadmiste loomise vormi, mis aitab „asju nähtavale tuua”. Selleks on sul võimalus töötada nii traditsioonilise graafilise disaini mudelitega – raamatud, veebisaidid, kirjatüübid, videod –, aga ka tekstide kirjutamise ja avaldamisega, näituste ja loengute korraldamisega, töötubades õpetamisega ja muu konteksti loomisega.

Tulin graafilise disaini magistrisse, sest tahtsin olla rahvusvahelises programmis. Tahtsin just siia tulla, kuna siin on palju kollektsiivset töötamist – teeme kõike koos, oleme nagu üks suur perekond.
Agnes Isabelle Veevo, Graafilise disaini MA tudeng

RINGDISAIN

IG: @eka_ringdisain

Tudeng Mariann Hendrikson valgusti vormi valamas ja lihvimas. AEGLUS – Koostööprojekt Estoplastiga. Juhendajad Maria Pukk, Heikki Zoova, Karin Kalman. Foto: Valdek Laur. 2022

Õppekava on loodud sulle, kelle arvates maailmas toodetakse liiga palju asju selle asemel, et olemasolevaid hästi ära kasutada. Kui sa oled uudishimulik ja tahad maailma tuua positiivseid muutusi, siis see eriala on sinule.
Disainialased eelteadmised ei ole sellel erialal kõige tähtsamad – õppekava annab ka (disaini)tööriistad probleemide lahendamiseks ja uute süsteemide loomiseks.

Kõik koos asjade tegemine on päris suur asi – igaüks teeb väikse osa ja kokku tuleb midagi sellist, mida üksi küll valmis ei saaks!
Katrin Lepa-Ruben, Ringdisaini MA tudeng

SOTSIAALNE DISAIN

IG: @eka_sotsiaalne_disain

Tudengid Jan Teevet, Tatiana Larina, Yevheniia Kyrylenko, Marian Bäckman, Lotta Laitila jälgimas südameoperatsiooni disainispindi “Innovation in Healthcare” raames Põhja-Eesti Regionaalhaiglas septembris 2023

Kuidas disainida lahendusi vaimse tervise, lõimumise, regionaalelu või jäätmekäitluse suurtele probleemidele? Koos õpime päriselu projektidega tegeledes teistsuguseid lahendusi disainima. Me töötame koos kogukondadega ning toetame kodanikuaktivismi, et käsitleda keerulisi probleeme. Siia õppima tulemiseks ei pea sul olema disainialast tausta.
Sotsiaalse disaini lõpetanu võib töötada muutuste eestvedajana nii avalikus kui ettevõtlus-, mittetulundus- ja akadeemilises sektoris.

Tulin EKAsse sotsiaalset disaini õppima, sest see on tuleviku eriala ja vajadus selle kompetentsi järele kasvab.
Pille Laub, Sotsiaalse disaini MA tudeng

TAIDESTUUDIUM (est /eng)

IG: @eka_craftstudies

Sooraua sulatusahju ehitamine Viljandimaal, 2023. Foto: Rait Lõhmus

Sellel erialal lõpetades oled valmis tegutsema rahvusvahelise stuudiodisaineri või -kunstnikuna, loovuurija, õppejõu või näiteks kuraatorina. Meie poolt on inspireerivad õppejõud ja tipptasemel töökojad, sina ise valid, kellena tahad elus edasi liikuda!

Naudin võimalust suhelda ja töötada koos õppejõududega, kes on ühtlasi ka tegevkunstnikud, praktikud.
Elias Sormanen, Taidestuudiumi MA tudeng

TEENUSEDISAINI STRATEEGIAD JA INNOVATSIOON (eng)

FB: SDSI IG: @sdsi.master

Siin erialal õpetame, kuidas luua teenuseid, mis vastavad kasutajate ja planeedi vajadustele. Pole vahet, kas me räägime teenustest Eestis, sinu kodulinnas või hoopis suurtes rahvusvahelistes organisatsioonides. Lisaks avaneb sul võimalus liikuda Läti, Eesti ja Soome ülikoolide vahel ning osaleda erinevates koostööprojektides ettevõtete, avalike institutsioonide ja välismaiste ülikoolidega.

Tegemise kaudu õppimine valmistab meid ette teenusedisaineri tööeluks.
Shafaq Malik, Teenusedisaini strateegiad ja innovatsioon MA tudeng


Näitustegevus 2022

Selgusid Ülo Pärnitsa stipendiumi 2024. aasta laureaadid

Juba seitsmes kord jagati Ülemiste Citys Ülo Pärnitsa stipendiume. Seekord olid pärjatud teemadeks ESG rakendamine personalijuhtimises, ringpakendite rakendamine, innovatsioonilinnakute kogukondlikkus ja liikuma kutsuv ...

Eesti Kunstiakadeemia lõpetas tänavu 265 tudengit

20. juunil toimusid Eesti Kunstiakadeemias lõpuaktused, mille käigus anti kätte lõpudiplomid 265-le värskele arhitektile, ...

Rahandusministeerium visualiseerib riigieelarvet koostöös EKA disainiteaduskonnaga

Rahandusministeeriumi, Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Panga koostöös toimusid riigieelarve juhtimislaua taibutalgud, mille raames valmis EKA disainitudengite poolt neli uut juhtimislaua prototüüpi. Riigieelarve juhtimislaud on ...

Selgus Leo Lapini medali kavandikonkursi võidutöö

17. juunil kuulutas Eesti Kunstiakadeemia komisjon välja Leo Lapini nimelise medali preemiate võitjad. Medali valinud žürii liikmed tegid teatavaks peapreemia ja kahe eripreemia kavanditööde autorite ...

Legendaarne ERKI Moeshow 2024 toimub homme 18. juunil

Juba homme, 18. juunil algusega kell 17.30 jõuab publikuni järjekorras 35. ERKI Moeshow. Eesti Kunstiakadeemia tudengite poolt korraldatud meeleolukas moekunstisündmus toimub tänavu jällegi Eesti ...

Leida 4. number „Hoole järel hool“ suunab tähelepanu hoolele

14. juunil ilmus disainiajakirja Leida uus number „Hoole järel hool“, mis käsitleb läbi eri praktikate ja perspektiivide hoolt ning selle pakkumise viise. ...

EKA tööstusdisainerite ja Standardi koostöö meelitab tagasi kontoritööle

EKA tootedisaini tööstussuuna 2. kursuse ja mööblitootja Standardi koostöö päädis edukate disainidega. Eesmärk oligi pakkuda kontseptsioone ning mööblit kontorite lõõgastusaladesse. Tulemusena ...

GALERII 2: TASE ’24 lõputööde festivali avamine

29. mail avanes EKA lõputööde festival TASE '24.  Vaata TASE '24 kava. Vaata, kes on

Selgusid Noore kunstniku, Noore disaineri ja Noore tarbekunstniku preemia laureaadid

29. mail avati Eesti Kunstiakadeemias, Tallinna Kunstihoones ning üle linna laiuva satelliitprogrammi näol EKA lõputööde festival TASE ’24. Festivali avamisel jagati 2024. aasta Noore kunstniku, Noore ...

Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festival TASE ‘24 algab 29. mail

Taas prahvatab Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festival TASE, mis on iga-aastane absoluutne eesti noore kunsti, disaini, arhitektuuri ja kunstikultuuri tippsündmus.  TASE ´24 peanäitused avatakse ...

EKA jätkusuutlik disain New Yorgi disaininädalal

Eesti jätkusuutliku disaini tutvustamine New Yorgi disaininädalal 12.05.2024 Eesti disaini tipud esitlevad jätkusuutliku disaini saavutusi New Yorgi disaininädalal. 45 Eesti disainerit esitlevad oma leidlikke ja keskkonnasõbralikke tooteid ...

EKA ülikoolideülene koolinoorte projekt Tuleviku Insener-Disainer

Tuleviku Insener-Disainer programmi õpilaste uuenduslikud lõputööd Telliskivi Loomelinnakus Noore disaini ja tarbekunsti festivalil Telliskivi Loomelinnakus ...

Eesti Kunstiakadeemia ja Estonian Business School alustavad koostööd

Täna, 2. mail 2024, allkirjastasid Eesti Kunstiakadeemia ja Estonian Business Schooli rektorid kahe kooli vahelise koostööleppe. Koostöö raames alustab sügisel kümme kuud kestev mikrokraadiprogramm 

Algas Leo Lapini nimelise medali kavandikonkurss

Eesti Kunstiakadeemia kuulutab välja Leo Lapini nimelise medali kavandi konkursi. Eesti Kunstiakadeemia 110. aastapäeva tähistamisel antakse esmakordselt välja emeriitprofessor Leo Lapini ...

Eesti Kunstiakadeemia tõusis suure hüppega maailma tippülikoolide nimistus

Eesti Kunstiakadeemia on tänasest 150 maailma parima kunsti- ja disaini kõrgkooli hulgas QS hindamissüsteemi alusel, kuhu pääsevad võistlema oma valdkonna parimad kõrgharidusasutused. Olles juba eelnevatel aastatel pääsenud tugeva 200 ...

EKA Disain 2023: publikatsioonid

Disainiajakiri Leida 2 numbrit: "Postindustriaalne ...

EKA Disain 2023: tunnustused

Eesti Kunstiakadeemia Disainiteaduskonna õppejõud ja üliõpilased pälvisid 2023.aastal ühtekokku 39 erinevat tunnustust ja esiletõstmist! Urmas Lüüs ja Hans-Otto Ojaste,

Avatakse noore disaini ja tarbekunsti festival EKA Pop-Up Telliskivi Poetänaval

Eesti Kunstiakadeemia tudengid avavad 3. aprillil kell 16.00 Telliskivi Loomelinnakus pop-up festivali ja poe, kus müüakse ja eksponeeritakse noorte EKA disainerite omaloomingut. Enam kui kuu vältaval disainifestivalil ...

Heikki Zoova tähistas juubelit!

13. märtsil tähistas kauaaegne disainiõppejõud Heikki Zoova juubelit. Heikki Zoova on lõpetanud 1974–1980 ERKI tööstuskunsti eriala ning aastatel 1978–1995 töötas meistrina Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, kus rajas foto- ...

EKA disainiteaduskond kutsub taas osalema koostööprogrammis Laetus

Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna koostööprogramm “Laetus” alustab kolmandat hooaega ning kutsub taas osalema uuendusmeelseid ettevõtteid ja organisatsioone, kes soovivad tuua oma äri- ja arendustegevustesse uue põlvkonna disaini ja ...

EKA tudengite pop-up pood tuleb taas

EKA pop-up pood tuleb taas! 1. aprill – 12. mai on EKA tudengitel ja töötajatel taaskord võimalus oma loomingut müüa Telliskivi Loomelinnaku poetänaval asuval pop-up pinnal. Registreeri oma huvi ...

Disainimõte 2024 – vestlusõhtute sari

EKA disainiteaduskond kutsub kõiki osa saama vestlusõhtute sarjast Disainimõte 2024, kus kaasaegse disainimõtte üle arutlevad erinevate disaini- ja loomevaldkondade spetsialistid. Vestlusõhtutele on oodatud kõik, kellel võiks ...

Dotsent Lüüs ja professor Ojavee Kultuurkapitali 2023. aastapreemiate laureaadid

9. veebruaril anti Noblessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali ...

Leida uus number „Toimijate kogukond“ uurib agentsuse võimalikkust

Ilmus disainiajakirja Leida värske number „Toimijate kogukond“, mis pakub erinevaid perspektiive agentsusele ja kogukondlikkusele, tutvustades seejuures loomingulisi disainitaktikaid, kuidas neid mõjutada. Uus ...

EKA Disain on veebruaris Jaapanis, Keenias, Mehhikos, Saksamaal ja Rootsis

Veebruaris on EKA disain sirutanud tiibu üle maailma – disainitudengid ja -õppejõud on pikematel välitöödel Jaapanist Mehhikoni, Keeniast Berliini ja Stockholmini.  Aafrikas, Keenias otsivad

Selgusid riiklikud kultuuri elutöö ja aastapreemiate laureaadid

8. veebruaril, 2024 kinnitas valitsus riiklike kultuuri aasta- ning elutööpreemiate laureaadid. Kultuuriminister Heidy Purga sõnul on riiklikud preemiad kõrgeim valitsuse tunnustus kultuuri- ja spordirahvale. Preemiate ...

Eesti Kunstiakadeemia õnnitleb Ingrid Allikut vabariigi teenetemärgi puhul!

Eesti tunnustab vabariigi aastapäeva eel kunstis ja arhitektuuris tegutsevaid inimesi, kes on oma loominguga pakkunud ...

Liveability võrgustik EKAs

EKA disain osaleb projektis, mis tutvustab avalikule sektorile uuenduslikke viise inimeste kaasamiseks ja elukeskkonna loomiseks, mis vastavad inimeste vajadustele ning muudavad linnakeskkonnad elamisväärseks ja ...

Ringdisaini tudengite sotsiaalne skulptuur Moi ülikooli tudengitega Keenias

1. veebruaril 2024 toimus EKA Ringdisaini MA tudengite sotsiaalne skulptuur "Aeglane piste" koos Moi ülikooli tudengitega Keenias. Aeglane piste on mõeldud aeglustumiseks ning läbi selle paremate valikute tegemiseks. ...

Algas avalduste vastuvõtt Eesti Kunstiakadeemiasse

1. veebruarist 2024 saab esitada sisseastumisavaldusi kõikidele Eesti Kunstiakadeemia õppekavadele. Muutunud on avalduste tähtajad. Esimeses järjekorras, st. 4. märtsil lõpeb ...

Intervjuu Andrea Wollensakiga

Andrea Wollensak Fulbright Scholar

Sotsiaalse disaini tudengite ettepanekud Ukraina sõjapõgenike lõimumiseks

Sotsiaalse disaini magistrandid koostöös Kultuuriministeeriumi ning Integratsiooni SA-ga otsisid võimalusi, kuidas toetada Ukraina sõjapõgenike lõimumist Eesti ühiskonda. Tudengid uurisid lõimumise problemaatikat kolmest aspekist – ...

Muutuste juhtijad EKAs

EKA disainiteaduskond osaleb Erasmus+ Muutuste juhtijate kaheaastases projektis. Projekti eesmärk on tuua akadeemilist sektorit ja valitsusväliste organisatsioonide ökosüsteemi üksteisele ...

EKA Design Showcase 2024 võitjate projektid on seotud põgenike lõimumisega

25. jaanuaril tutvustati Eesti Kunstiakadeemias EKA Design Showcase’il parimaid uuenduslikke tooteid, teenuseid, prototüüpe ja kontseptsioone, mis valmisid üliõpilaste ja EKA partnerite koostöös 2023. aastal programmi

Disainivõimendi EKA Design Showcase toimub taas 25. jaanuaril

EKA Design Showcase esitleb tudengite parimaid tulevikudisaini koostööprojekte ettevõtetele ja avalikule sektorile 25. jaanuaril tutvustab Eesti Kunstiakadeemia EKA Design Showcase’il parimaid ...

ERKI Moeshow 2024 kavandite konkurss on avatud

Tänavu tähistatakse Eesti Kunstiakadeemia legendaarse moeetenduse ERKI Moeshow 35ndat toimumiskorda ja alates 23. jaanuarist  saavad disainerid kavandite konkursile taas oma töid esitada. ERKI Moeshow on ...

EKA tudengid rajavad Mustamäe Kadaka staadionile loodusimest inspireeritud lumeskulptuurid

19. jaanuaril kell 18.00 avatakse Mustamäe Kadaka staadionil, Vilde tee 120, looduse imest inspireeritud lumeskulptuurid. Teosed vormisid ja tahusid Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna tudengid koostöös Kadaka ...

EKA jagas 2023. aasta loome-, teadus-, õppe- ja kolleegipreemiaid

Eesti Kunstiakadeemia tunnustas 21. detsembril 2023, aastalõpuüritusel töötajaid, kes on mööduva aasta jooksul paistnud silma oma loometegevusega, õppe- ja teadustöö või mõjusate tegudega. Iga aasta lõpus ...

Selgunud on EKA loomepreemiate nominendid 2023

EKA loomepreemiate nominendid 2023 on... Iga aasta lõpus tunnustab Eesti Kunstiakadeemia kollektiiv innukaid, andekaid ja teokaid loovkolleege. Taas on olnud erakordne aasta, sellele annavad tunnistust allpool toodud pikad ...

Ilmus Victor Papaneki klassikaline teos “Disain tegelikule maailmale”

Ilmus sotsiaalselt vastutustundlikule disainile aluse pannud Victor Papaneki teos. Raamat on saadaval nii EKA raamatukogus kui ka kõigis poodides. Raamatu tõlkis Triinu Pakk ja kirjastas Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus. „Disain tegelikule ...

Ülipopulaarne EKA Jõuluturg toimub seekord kaheosalisena

Eesti Kunstiakadeemias toimub taas populaarne EKA Jõuluturg. Sel aastal on jõuluturg suurem kui varem, sest esimest korda peetakse jõuluturgu lausa kahel järjestikusel pühapäeval. 10. ...

Disainiteaduskonna ettekande ideekorje humanitaarteaduste konverentsile

Disainiteaduskond osaleb paneeliga „Me pole kunagi olnud ainult inimesed“ Eesti humanitaarteaduste esimesel aastakonverentsil.  10.–12. aprillil 2024 toimuval Eesti humanitaarteaduste esimesel ...

EKA tudengid taasavastasid videomängu “Punane Laine”

Eesti Kunstiakadeemia tudengid uurisid VIA Lab (Video Games In Art Laboratory) programmi raames ühe kadunud eesti videomängu "Punane Laine'' arhiivimaterjale. Eesti Rahvusarhiivist leitud vana unustatud kohver anti ...

Noore Skulptori Preemia 2024 konkursi tähtaeg on 14. jaanuar

EKA installatsiooni ja skulptuuri osakond kuulutas välja Noore Skulptori Preemia 2024 konkursi. Konkurss toimub nagu varasemalt kaheastmelisena - nõustamis- ja lõppvooruna. Osalejaid oodatakse kogu EKA vabade kunstide tudengkonna ...

Videoteoste konkurss Uus Rada galeriis

Uus Rada galerii otsib žüriita linastusele lühivideotöid kõigilt praegustelt EKA tudengitelt. Töid näidatakse avalikul üritusel Uus Rada galeriis. See on järjekorras teine videoteoste linastus, mis ühendab kõigi EKA ...

Kunstnikud ja disainerid looduse uurijate, mõtestajate ja partneritena tasaarengu kontekstis

Segaduse külvist teadmiste korjeni Marta Konovalov, Jane Remm Tallinna Botaanikaaia Meelte aed, Kloostrimetsa tee 52, Tallinn Oktoobrist 2023 märtsini 2024 on Tallinna Botaanikaaia Meelte aia kesksed kastid ...

Kristjan Raua nimelise preemia laureaadid 2023

Kristjan Raua nimelise preemia laureaadid on EKA vilistlased, õppejõud ja oma ala professionaalid: eesti graafika silmapaistev esindaja, EKA graafika vilistlane, Marje Üksine; kunstiajaloolane, EKA kunstiteaduse ...

EKA õppejõud said Eesti Kultuurkapitali õppejõudude loometegevuse stipendiumi

EKA rektoraadi otsusel pälvisid kultuurkapitalilt õppejõudude loometegevuse stipendiumi: Ene-Liis Semper Eve Margus Juss Heinsalu Kert Viiart Krista Leesi Kärt Ojavee Laura Põld Mari Laanemets Maria Pukk Marta Põldma Paul ...

Eesti Kunstiakadeemia tähistab 109. aastapäeva ja keraamikaõppe 100. juubelit suure kokkutulekuga

27. oktoobril tähistab Eesti Kunstiakadeemia 109. aastapäeva ja  keraamikaõppe 100. juubelit suure kokkutulekuga, kuhu on oodatud kõik kunstiakadeemia sõbrad, tudengid, ja vilistlased. Pidulisi ootavad kõned, performance, ...

BAFF kutsub üliõpilasi kandideerima USA praktika programmi

Balti-Ameerika Vabaduse Fond (BAFF) kutsub üliõpilasi ja äsja kõrgkooli lõpetanuid kandideerima erialase praktika programmi, mille abil on võimalik pea aasta aega erialast kogemust omandada ...

Kogemuspõhiste disainiprintsiipide uurimine ja rakendamine kotidisainis

Loovuurimus tegeleb kogemuspõhiste disainiprintsiipide uurimisega kotidisainis ja keskendub toote elukaare pikendamisele kandja emotsionaalse seotuse abil. Projekt uurib mälestustes säilinud tajude ja tootekirjelduste ...

“Kummardus” Eesti Suursaatkonnas Berliinis

Septembri viimastel päevadel avati Berliinis Eesti Suursaatkonnas Piret Pupparti kureeritud fotonäitus „Kummardus.“ Projekti kunstilise juhina töötas Puppart koos mainekate Eesti fotograafide ...

Tuleviku insener-disainer programm alustas taas!

23. septembril algas uus hooaeg TID projektis. TID ehk Tuleviku Insener-Disainer on 9–12. klasside õpilastele suunatud programm, mille käigus saavad noored põhjaliku ülevaate inseneri ja disaineri elukutsest ning koos oma ala ...

“Innovatsioon tervishoius” disainisprint PERHis

18.–22.septembril, 2023 toimus Põhja-Eesti Regionaalhaiglas disainisprint, kus Põhja- ja Baltimaade tudengid koostöös Eesti Kunstiakadeemia sotsiaalse disaini magistrantidega käsitlesid haigla pakutavaid ...

EKA näitused Disainiööl 2023

Disainiöö disaini- ja arhitektuurikoolide näitusel osalevad teiste koolid kõrval EKA tootedisaini, ehte- ja sepakunsti, moe-, tekstiili- ja

Professor Andrea Wollensak pälvis USA Fulbrighti stipendiumi

Eesti Kunstiakadeemiaga on sel sügisel liitunud kunstiprofessor Andrea Wollensak, kes on pälvinud Fulbrighti U.S. Scholari stipendiumi ning on ühtlasi järgmisel viiel kuul – 2023. a. lõpuni – EKAs ...

Eesti Rahvuskultuuri Fond võtab 15. oktoobrini vastu taotlusi

KÕRGHARIDUST TOETAVAD FONDID Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond võtab 15. oktoobrini vastu taotlusi 2024. aasta stipendiumideks ja kultuuriprojektide finantseerimiseks. Täpsemalt saab lugeda taotluste ...

LIVEABILITY ideekonkursi avamine!

Interreg Baltic Sea Regioni projekt Liveability

EKA Galerii 2024. näituste taotlusvoor avatud

Avatud on EKA Galerii näituseprogrammi taotlusvoor aastaks 2024! Taotlusvoor on avatud kohalikele ja rahvusvahelistele kunstiprojektidele, isiku-ja kuraatorinäitustele, üritustele ja performance’itele. Palume taotlused ...

EKA värskendab LAETUSe programmiga Eesti innovatsioonimaastikku

Eesti Kunstiakadeemias anti start disainiteaduskonna koostööprogrammi LAETUS teisele hooajale. Programmi avaseminariga tervitati uusi disainile avatud ning ...

Lugemik & PUBLICS esitlevad: The Festival of Books and Voices

Kirjastuse Lugemik ja Helsingis asuva raamatukogu ja projektiruumi PUBLICS algatatud festival koondab septembris, oktoobris ...

Disainiajakirja Leida uus number pühendub postindustriaalsele voolule

Ilmus disainiajakirja Leida värske number „Postindustriaalne vool”. Selles numbris käsitletakse tehnoloogiliste muutuste tõttu teisenenud tootmisviise ja viimastest tulenevaid mõjusid ...

Täna saab viimast päeva Eesti Kunstiakadeemiasse sisseastumisavaldusi anda!

Täna, 29. juunil, saab viimast päeva esitada sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemia eestikeelsetele bakalaureuse- ja magistriõppekavadele kandideerimiseks.  Eesti Kunstiakadeemia õppeprorektor Anne Pikkov ...

Eesti Kunstiakadeemias astub ellu uus põlvkond kultuuriloojaid

Eesti Kunstiakadeemial on suur rõõm teatada, et käesolev õppeaasta lõpuaktused toimuvad 21. juunil kell 11.00 disainiteaduskonna lõpetajatele ja kell 15.00 arhitektuuri-, kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskondade ...

Mari Laanemets ja Kai Lobajakas kaaskureerivad “Retrotoopiat” Berliinis

"Retrotoopia. Design for Socialist Spaces” on koostöönäitus, mis uurib disaini rolli ja mõju endise idabloki ja endise Jugoslaavia riikides 1950. aastatest 1980. aastateni.

EKA parima juhendaja preemia Juss Heinsalule

EKA Nõukogu tänab Juss Heinsalu 2022/2023 õppeaastal tehtud töö eest Eesti Kunstiakadeemias. Suurepärase ja südamega tehtud töö eest saab Juss Heinsalu (külalisdotsent, taidestuudiumi magistriõppekava juht) tuusiku Vilsandi ...

GALERII: TASE ’23 avamine

Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festival TASE '23 avati etenduse, noorte loojate premeerimise ja kõnedega Vabaduse väljakul 31. mail ja selle järgselt EKA peahoones Arhitektuuri TASE avamisega. Vabaduse väljakul avas ...

EKA Noore kunstniku, Noore disaineri ja Noore tarbekunstniku preemia laureaadid 2023 selgunud!

Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festivali TASE ’23 avamise raames jagati 31. mail 2023. aasta Noore kunstniku, Noore disaineri ja Noore tarbekunstniku preemiad.  Preemiad andis üle Eesti ...

Lõputööde festivali TASE ‘23 pidulik avamine täna

Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti visuaalkultuuri aasta suurim sündmus TASE '23 avatakse etenduse, noorte loojate premeerimise ja kõnedega Vabaduse väljaku keskel kell 16.00 ja selle järgselt Tallinna Kunstihoones, Vabaduse ...

Ghana Päevikud

Eesti Kunstiakadeemia moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisaini I kursuse tudengid on Piret Pupparti, Kelian Luisu ja Kwaku Kissiedu juhendamisel läbimas Ghanas, ...

EKA vilistlaste ja tudengite looming Cumulus Associationi konverentsi moeshowl Antwerpenis

City of Fashionil Antwerpenis esitlesid rahvusvaheliste moe ja disaini koolide tudengid oma loomingut Antwerpeni ülikooli korraldatud Cumulus Associationi konverentsi lõpuõhtul. EKA ...

Elamiskõlblikkus – avalike teenuste kujundamine vastupidavatele naaberkondadele

Jaanuar 2023 – detsember 2025 "Elamiskõlblikkus – avalike teenuste kujundamine vastupidavatele naaberkondadele" Interreg BSR 2021-2027 Prioriteet: 1 Uuenduslikud ühiskonnad Eesmärk: 1.2 Kohandatavad ...

Haeun Kim Milan Design Weekil 2023

Haeun Kim, EKA Design and Crafts MA magistrant, osaleb Milan Design Week 2023 raames kureeritud Isola ühisnäitusel "Tools&Craft" oma magistritööga "Craft 2.0", mis tegeleb disaineri ja ...

DT loengud ja esinemised 2022

Giulia Lanza osales seminaril Jewellery for Life ja pidas loengu “Ephemera: around some poisonous matter”, Loughborough Ülkoolis (organisaator dr Roberta Bernabei).

DT üliõpilaste ja õppejõudude tunnustused 2022

Romet Kaljo: ERKI Moeshow 2023 peapreemia kollektsiooniga "Black Sheep" Hanna Tiina Pekk: ERKI Moeshow 2023 II koha ...

DT publikatsioonid ja kirjutised 2022

Algatati EKA disainiteaduskonna ajakiri Leida. Kevadel korraldati Disainimõtte vestlusõhtute sari: “Milline on visualiseeritud mõtte jõud?” (23.03.2022); “Kas rohepööre on sõnakõlks või tänase ...

Disainiteaduskonna näitustegevus 2022

2022. aastal on olnud Disainiteaduskonna üliõpilased ja õppejõud aktiivsed oma töödega erinevatel näitustel osalema. Siinkohal kokkuvõte, millistel näitustel Disainiteaduskond 2022.aastal esindatud oli. Tootedisaini ...

Sisseastumisavaldusi EKAsse saab juba nüüd anda

Alates 1. veebruarist saab esitada sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemia kõikidele õppekavadele. Vastuvõtuperioodi varasem algus lihtsustab sisseastumise süsteemi, sest nüüdsest algab vastuvõtt kõikidele õppekavadele ühel päeval. ...

EKA avab kolm uut disaini magistriõppekava

Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskond avab tänavu vastuvõtu kolmele uuele magistriõppekavale – RINGDISAIN,

Wiiralti 2022. stipendiumid EKA üliõpilastele ja vilistlastele

Kultuuriminister Piret Hartman andis 4. jaanuaril MUBA-s toimunud tseremoonial üle Artur Lemba nimelise stipendiumi kolmele muusikaüliõpilasele ning Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi kuuele ...

Leida – uus ajakiri Eesti disainiväljal

25. novembril, 2022 ilmus Eesti disainiajakirja Leida ajaloo esimene number, milles saab tutvuda Eesti- ja välismaiste disainerite, kunstnike ja teoreetikute disainialaste käsitlustega. ...

EKA SDSI õppekava sai Erasmus Munduse tunnustuse

Erasmus Munduse ühine magistriõppekava teenuse kujundamise strateegiate ja uuenduste alal (SDSI) SDSI on rahvusvaheline magistrikraad, mille kujundavad ja annavad ühiselt kolm Põhjamaade partnerit – AAL, Lapi ...

Disainiteaduskonna koostööprogramm LAETUS alustas

24. augustil startis LAETUS, EKA disainiteaduskonna koostööprogramm uuendusmeelsetele ettevõtetele ja organisatsioonile. Toimus  koostööprogrammi tutvustus ja LAETUSe töötuba. Disainiteaduskond tervitab värskeid ...

EKA disainiteaduskond kuulutab välja koostööprogrammi “Laetus” uuendusmeelsetele ettevõtetele

Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskond on loonud uue koostööprogrammi “Laetus”, mille raames on ettevõtetel hea võimalus tuua oma äri- ja arendustegevustesse uue põlvkonna disaini ja avatud innovatsiooni. Kandideerimine ...

EKA jätkusuutlikud disainerid Valencia Maailma Disainipealinna näitusel ja konverentsil

9.–19. maini avatakse Hispaanias, Valencias Maailma Disainipealinna projekti raames Eesti jätkusuutlikku disaini tutvustav näitus „Second Chance“ / „Teine võimalus“. Eesti Kunstiakadeemia (EKA) ja Eesti Disainerite Liidu (EDL) koostööna ...

Disainimõte vestlusõhtu nr 4 GALERII

Disainimõte vestlusõhtu nr 4 "Video killed the radio star ehk kas kübersepad tapsid meistrioskused?"  Fotod: Meeli Küttim Vestlusõhtu eestvedajaks on EKA klaas, keraamika, ehe ja sepis õppekava. Seda ...

Algas kandideerimine Eesti Disainiauhinnad 2022 konkursile

2. maist kuni 22. juunini (hilinejatele 1. augustini) saab esitada töid Eesti Disainiauhinnad 2022 konkursile, et tunnustada Eesti võimekamaid disainereid ja disainibüroosid, parimaid disainikasutajaid ning erilisemaid disainitegusid. ...

Tootedisaineri ankeet: Ingrid Tärk

Uus kuu, uus ankeet, uus nägu – seekord täitis tootedisaineri ankeedi 2. kursuse digitootedisaini tudeng Ingrid Tärk. Ingrid on sidunud omavahel oma reisikire ja disainialased teadmised olles ...

Keithy Kuuspule Teatriliidu 2022. Kristallkingakese auhind

EKA keraamika magistrant Keithy Kuuspu sai Teatriliidu 2022. aasta Kristallkingakese auhinna tantsulavastuste eest. 

Disainimõte nr 1 GALERII

23. märtsil toimunud Disainimõte nr 1 pealkirjaks oli “Milline on visualiseeritud mõtte jõud?” Osalesid Ionel Lehari, Henrik Roonemaa, Indrek Sirkel ja Laura Pappa. Fotod: Meeli ...

Disainitudengite meisterdamise töötoad Ukraina lastele

Tootedisaini tudengid korraldasid eelmisel nädalal loova meisterdamise töötoa Ukraina põgenikest lastele ja emadele. Tudengid võtsid Ukraina pered vastu oma kodustuudio pinnal, koos emadega ...

Tootedisaineri ankeet: Katrin Selin

Toome kevadist värskust taas 1. kursuse tudengite mõtete läbi – märtsikuise tootedisaineri ankeedi täitis tööstusdisaini suunalt Katrin Selin. Ta on tõenäoliselt üks eeskujulikemaid õpilasi. Katrin ...

Disainimõte 2022 – uus vestlusõhtute sari

EKA disainiteaduskond kutsub kõiki osa saama uuest vestlusõhtute sarjast Disainimõte 2022, kus kaasaegse disainimõtte üle arutlevad erinevate disaini- ja loomevaldkondade spetsialistid.

Külalislektori ankeet: Meghan Lazier

Tootedisaini osakonda külastab kevadsemestril külalislektor Meghan Lazier Washington DC-st. Talle on südamelähedane inimkesksete süsteemide loomine disainikaugetes valdkondades: omavalitsuses, panganduses ja ...

EKA kunstnikud pälvisid kultuurkapitali 2021. aastapreemiad

Pühapäeval, 12. veebruaril, 2022 anti Tallinnas, Vabal Laval pidulikult üle kultuurkapitali 2021. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali ...

EKA töökuulutus õppejõudude ja osakonnajuhatajate leidmiseks

Eesti Kunstiakadeemia kuulutas välja konkursi professorite, dotsentide ja osakonnajuhatajate ametikohtadele: Arhitektuuriteaduskond Arhitektuuri ja linnaplaneerimise dotsent (0,25 ...

EKAs esitleti “Tuleviku insener-disaineri” õppeprogrammi

Laupäeval, 29. jaanuaril, anti Eesti Kunstiakadeemia õppehoones avalöök uudsele kliimamuutustele keskenduvale õppeprogrammile Tuleviku insener-disainer (TID), mis on välja töötatud EKA ja TalTechi koostöös. Haridus- ja Teadusministeeriumi ...

TOOTEDISAINERI ANKEET: VITALI VALTANEN

Jaanuari ankeet toob teieni tootedisaini MA vilistlase Vitali Valtaneni mõtted. Oma lõputööga uuris Vitali

EKA Design Showcase 2022: GALERII

12. jaanuaril, 2022 aset leidnud EKA Design Showcase’i suur fotogalerii.  Fotod: Evert Palmets EKA Design Showcase 2 022 ...

EKA tudengite teadustööd taas võidukad riiklikul konkursil

Haridus- ja teadusministeerium kuulutas välja 2021. a üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi preemiasaajad, nende seas on mitmeid Eesti Kunstiakadeemia tudengite uurimistöid. Muuhulgas pälvis I preemia arsti- ja terviseteaduste ...

Tootedisaineri ankeet: Emilia Kagovere

Detsembrikuise tootedisaineri ankeedi täitis Emilia Kagovere – digisuuna kolmanda kursuse tudeng, kes ei karda väljakutseid, kuna näeb neis arenemise võimalust. Viimati pani ta end proovile praktika raames ...

EKA loomepreemia nominendid on teada!

Eesti Kunstiakadeemia loomepreemia nominendid 2021. on esitatud.  Arhitektuuriteaduskonna kandidaadid 2021: 1. Arhitektid, teadurid ja õppejõud PhD Sille Pihlak ja PhD Siim ...

Tallinna uue viidasüsteemi koosloome EKAga

25. novembril leidis Balti jaama turu juures aset Tallinna uue viidasüsteemi koosloome töötuba. Töötuppa oli kaasatud Graafilise disaini osakonna kolmanda kursuse tudengid ja Tallinna linnaametnikud ...

Tootedisaineri ankeet: Merike Liiva

Uus kuu ja uus tootedisaineri ankeet. Sellel korral saate tutvuda meie värske tootedisaini bakalaureuse õppekava vilistlase Merike Liivaga, kes pälvis äsja

EKA disainiteaduskonna disainerid 2021. Disainiööl

20.–26.09.21 vältava Disainiöö programmis osalevad mitmed osakonnad Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonnast.  Ka tänavuse festivali - mille põhifookuseks on tähelepanu juhtimine disaini üha ...

Tootedisaineri ankeet: Oliver Kanniste

Tootedisaini osakond alustab sellel õppeaastal uue uudisnupuga “Tootedisaineri ankeet”, mille vahendusel tutvustame teile oma tudengeid ja vilistlasi. Kord kuus saab lugeda nii tööstus- kui ka digitootedisainerite mõtteid. Esimese disaineri ...

EKA dekaanidena alustavad Ruth-Helene Melioranski ja Hilkka Hiiop

Eesti Kunstiakadeemia dekaanidena alustavad 2021/2022 akadeemilist aastat EKA disainiteaduskonna eesotsas Ruth-Helene Melioranski ning EKA kunstikultuuri teaduskonna ees Hilkka Hiiop.

Tööstusdisaini tudengite tööd Tactile Baltics raames Londoni Disainifestivalil

Käesoleva aasta Londoni Disainifestivalil võib näha EKA tööstusdisaini tudengite loomingut Tactile Baltics raames. Balti disaininäitus leiab aset 18. ...

Avaaktusega pühitseti sisse EKA 2021/2022 õppeaasta

Eesti Kunstiakadeemia akadeemilise õppeaasta avaaktus 3. septembril. Eesti Kunstiakadeemia tervitab alanud õppeaastal esmaskursuslasi EKA neljas teaduskonnas. Kunstiakadeemiasse soovis ...

Ionel Lehari ja Jakko Pitk on ETV uue ekraanigraafika autorid

ETV uue ekraanigraafika autorid on EKA meediagraafika õpejõud/erialajuht Ionel Lehari ja EKA kujunduskunsti õppekava meediagraafika vilistlane Jakko Pitk. Muusika on loonud Jaan Pehk ja Vaiko ...

Ruth-Helene Melioranski ADAPTERi Juhtimiskonverentsil

Eesti Kunstiakadeemiat esindas ADAPTER võrgustikuga Juhtimiskonverentsil “Tule teadus appi” EKA värske disainiteaduskonna dekaan Ruth-Helene Melioranski, kes viis kohapeal läbi ka töötoa. 

Avanädala ajakava

2021/2022. õppeaasta sissejuhatav nädal ÜLEMAJALISED SÜNDMUSED Teisipäev, 31.08. kell 9-11 VAKTSINEERIMINE, EKA ...

Karin Kreekile Ott Kikkase Noore Tarbekunstniku BA stipendium

Žürii üksmeelsel otsusel läheb selle aasta Ott Kikkase Noore Tarbekunstniku BA stipendium Karin Kreekile. 18. juunil, 2021 kogunenud zürii, koosseisus Raili Keiv ...

EKA tudengid ja vilistlased edukad Negavati konkursil

8. juunil 2021 toimunud Negavati roheideede konkursi VIII Superfinaali võitis EKA vilistlase Siim Karro tiim MYCEEN. Kolmanda koha viis koju ka EKA tudengi Kaisa Krusenbergi tiim UNKNOT, lisaks ka eriauhinna ...

Raestipendiumi saajate seas EKA doktorandid ja magistrant

Tänavu kevadel toimus kolmandat korda Raestipendiumi konkurss, millega Tallinn tänab ja tunnustab linnaeluga seotud teemasid uurivaid magistrante ja doktorante. Stipendiumi pälvib sel aastal 13 ...

MyGames’i ja EKA Tööstusdisaini tudengite üllatav lõpptulemus

MyGames teatab, et kui aasta algul käivitus MyGames’i ja EKA tööstusdisaini tudengite koostööprojekt, millega otsiti parimat võimalikku vormi ja lahendust MyGames’i väljakuautomaatika seadmele, ...

Ülle Marksi Pojengiväli Hiiumaal

15. mail, 2021 toimus Hiiumaal Suuremõisa lossis EKA disainiteaduskonna joonistusstuudio juhataja Ülle Marksi eestvõttel koolitus/töötuba/etendus kolmes vaatuses.

Selgusid ERKI Moeshow 2021 finalistid!

Tänavusele Eesti Kunstiakadeemia ERKI Moeshow kavandite konkursile laekus 23 kavandit, sealhulgas kavandid kolmest välisriigist. Praegustes oludes saabunud kavandite koguarv oli tagasihoidlik, kuid see-eest on ...

EKA tootedisaini vilistlased võidukad Red Dot Awardsil 2021

Disainer Mihkel Masso ja lahingumeditsiini instruktor Rait Arro poolt väljatöötatud modulaarne lahas

Eesti Disainiauhinnad 2020 näitus ERMis

3. veebruaril 2021 avatakse ERMi filmisaalis Eesti disainiparemikku tutvustav näitus ‘‘Eesti Disainiauhinnad 2020‘‘. Näitus on erakordne, sest nii suures mahus pole Eesti ...

Professor Emeritus Bruno Tomberg In Memoriam

Bruno Tomberg 29.3.1925 – 25.1.2021 Suri Eesti disainihariduse alusepanija, emeriitprofessor Bruno ...

Arendusteenused

Aitame ettevõtetel lahendada tootearendusega seotud väljakutseid, kasvatada toodete ja teenuste väärtust ning konkurentsivõimekust. Teostame uuringuid ja nõustame protseduuride ning tööstusarenduse osas. Meie arendusalane koostöötegevus ja ...

Kontaktid

Katrin SĀtt (8)

Katrin Sütt

Disainiteaduskonna õppespetsialist (Klaas, keraamika, ehe ja sepis BA / Moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisain BA / Disain ja rakenduskunst MA / Taidestuudium MA)

6267 348
Põhja puiestee 7, ruum D407

katrin.sytt@artun.ee
Maili Oglas (5) (1)

Maili Oglas

Finantskoordinaator

6267 101

maili.oglas@artun.ee
_MG_4187_1

Marta Põldma (Konovalov)

Lektor, MA Ringdisain õppekava juht

626 7317

marta.konovalov@artun.ee
Daniel Kotsjuba

Daniel Kotsjuba

Külalisdotsent, MA Sotsiaalse disaini õppekava juht

daniel.kotsjuba@artun.ee