NB! KURSUS ON TÄITUNUD!
Kursusele on oodatud kõik arvuti kasutamisoskusega huvilised, kes soovivad õppida oma ideid vormistama vektrograafika abil. Olgu nendeks näiteks illustratsioonid, veebilehtede bännerid, infograafika, väiketrükised ja muu sarnane.
Adobe Illustratori kursusel tehakse tutvust vektorgraafikal põhineva tarkvara võimalustega. Praktiliste ülesannete ja iseseisva kursusetöö sujumist toetab julge katsetamine tarkvara võimalustega.
Kursuse jooksul omandatakse teadmised ja oskused, kuidas oma ideid ja visandeid graafilise väljendada. Nendeks võivad olla näiteks veebikeskkondade bännerid, kvaliteetselt trükitud tarbeillustratsioonid ja muud sarnased pisemamahulised vääristrükised.
Osalejad saavad tehnilisi ja praktilisi teadmisi vektorgraafikast ning Illustratori võimalustest. Tegeleme eri tööriistade funktsioonide omal käel läbi harjutamise ja katsetamisega. Adobe Illustrator on suureks abiks näiteks nii graafilises visandustöös, kui ka digikanalitesse kujutiste salvestamisel.
Eeldused osalejale
Keskharidus, eesti keele oskus, arvutikasutamise baasteadmised
Õppemetoodika
Õppeprotsess koosneb teoreetilisest osast, kus vaadatakse üle tarkvara võimalused ja funktsioonid, mida rakendatakse paralleelselt läbi tunniülesannete. Luuakse mugava keskkonna ka eksperimentidele programmi tööriistade kasutamisel. Eesmärgiks on luua omale käepärane ja mugav Adobe Illustratori töökeskkond, mis on sujuva töö aluseks.
Kursus avaneb sissejuhatusega tarkvara põhiolemusse ning tema võimalustesse. Igal tunnil proovitakse ja katsetatakse uusi tööriistu käsikäes praktiliste ülesannetega, mis on toeks kursusel osaleja isikliku projekti vormistamisel. Viimasel kohtumisel toimub tehtud projektide esitlus ning tagasiside.
Kursuse läbinu oskab
- kasutada Adobe Illustratorit enda abilisena oma graafiliste kutsumuste vormistamisel
- illustratsioone visandada ja neile lõpliku vormi lihvida
- veebiikoone joonistada, infograafikat, maakaarte, pisemamahuliste trükivormide trükiks ette valmistada
- digitaalmeedia jaoks loodava sisu kujundus ja kvaliteetne salvestamine
Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, milleks on kursuse jooksul arendatud isiklike projektide esitlus ning tagasiside. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus pärast kirjaliku tagasiside täitmist.
Juhendaja
Ronald Pihlapson (MA Eesti Kunstiakadeemia, 2017) on disainer, keda huvitab nii suuremahuline avalik graafiline disain kui ka väiketiraažiline nišikujundus. Ta on osalenud Tallinna linnatranspordi uue visuaalse identiteedi ja kartograafia väljatöötamisel ning on teinud disainerina koostööd muusikute ja kunstnikega nii Eestist kui välismaalt.
Vajalikud töövahendid
Arvuti ja Adobe Illustratori programmi kasutamise võimalus koduste ülesannete tegemiseks.
Aeg: 25. jaanuar kuni 12. aprill 2023, kolmapäeviti kell 18–20.15
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia, õpperuum A407
Maht: 36 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 16 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 18. jaanuarini või kuni kohti jagub
Hind: 490 eurot
Registreerudes enne 11. jaanuari on võimalik tasuda ka osamaksetena: registreerudes 200 eurot, seejärel 16. jaanuariks 290 eurot.