EKA eelakadeemia põhikursus: kontaktõpe

NB! Registreerumine lõppenud

Eelakadeemia põhikursus on mõeldud kõigile, kes on huvitatud õpingutest Eesti Kunstiakadeemias. Sügissemestri jooksul saab tutvuda EKA arhitektuuri, disaini, kunsti ja kunstikultuuri teaduskonna erialade, töö- ja mõtteviisidega. Vaatame töökodadesse ja stuudiotesse, kohtume õppejõudude, tudengite ja vilistlastega ning teeme mitmekülgselt arendavaid erialaülesandeid.

Eelakadeemiasse on oodatud need, kes on huvitatud kõrgharidusest arhitektuuri, disaini ja/või kunsti erialal. Eelakadeemias saavad osaleda noored vanuses 16 kuni 26.

EKA eelakadeemia 2020 sügissemestri tunniplaan

Sügissemestri jooksul käsitleme visuaalkultuurile omaseid mitmekülgseid väljendusvahendeid ning julgustame nendega eksperimenteerima. Kohtumiste, tuuride ja töötubade eesmärk on viia huvilised kurssi kaasaegses visuaalkultuuris toimuvaga. Kursus pakub võimalusi end mitmekülgselt avardada ja täiendada ning valmistada end ette eriala valikuks ja kunstiülikoolis õppimiseks.

Kursuse läbinu

  • on saanud ülevaate EKA erialade töö- ja mõtteviisidest 
  • on kohtunud õppejõudude, tudengite ja vilistlastega
  • on katsetanud mitmekülgseid visuaalseid väljendusvahendeid arhitektuuri, disaini ja kunsti valdkonnas
  • on töötanud ruumiliste, pildiliste ja interdistsiplinaarsete ülesannetega 
  • on saanud ülevaate kaasaegse visuaalkultuuri teemadest ja väljakutsetest
  • on saanud juhendajatelt individuaalset tagasisidet ja võimaluse konsultatsiooniks, et arutada valitud juhendajaga õpingute jätkamise ja eriala valiku üle
  • on saanud ettevalmistuse, et teha iseseisev otsus, milline võiks olla tema teaduskond või eriala EKAs

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid ja saavad teaduskondade esindajatelt tagasisidet. Arvestuse läbinutele väljastatakse EKA täienduskoolituse tunnistus. Eelakadeemia programm jätkub erialakursustega kevadsemestril.

Koordinaator

Mart Vainre on kunstnik, kes õppis EKAs maalikunsti (BA, 2011) ja uusmeediat (MA, 2014). Ta töötab erinevates maalikunsti tehnikates, mida tihti vahendab ka kaamera või digitehnoloogia. Maalimine on tema loomingus pigem sümboolne meetod, et tähistada ajataju ja kohalolutunnet, digitehnoloogia aga lisab töödesse ka tehnitsistliku mõõtme. Lisaks eelakadeemia koordineerimisele on Vainre EKAs õpetanud maali ja joonistamise kursuseid ning loonud avatud akadeemia õppekava „Maalikunsti A, B, C… ja Z“, mida ise ka juhendab. Lisalugemist 

Juhendajad

Alina Nurmist on lõpetanud EKAs sisearhitektuuri eriala (MA, 2017). Õpingute ajal töötas ta mitmes sisearhitektuuribüroos, mis on andnud talle kogemuse eri laadi ülesannetega alates joonestamisest kuni ehitamiseni. Hetkel õpetab ta EKA sisearhitektuuri osakonnas ja avatud akadeemias sisearhitektuuri kursustel.

Helena Rummo  õppis EKAs arhitektuuri ja linnaplaneerimise erialal (BA + MA integreeritud õpe, 2020). Tema magistritöö „Omandi jäik kindlus“ pälvis Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi. Töös vaatles ta omandi mõistet Tallinna kontekstis, kus toimub praegu kõige intensiivsem linnastumise protsess Eestis. Rummo pakkus magistritöös alternatiivse mudeli, kus kinnisvara soetamise ja omamise asemel mängitakse läbi niinimetatud osakute süsteemi. See on skandinaavialik lahendus, kus omamise ja laenude kaudu ei olda soetatud kinnisvaraga „laulatatud”. Nii antakse inimestele vabadus ja võimalus kasutada ruumi, toetades mobiilset, paindlikku ja taskukohast kaasaegset elulaadi. Lisalugemist

Cloe Jancis on lõpetanud EKA fotograafia eriala (BA, 2018) ja õpib EKA kaasaegse kunsti magistriõppekaval. Samal ajal tegutseb ta aktiivselt kunstnikuna, töötades peamiselt fotograafia, video ja installatsiooni meediumites. Jancist huvitab ruum kehalise tajumise ja vaimse tunnetuse vahel. 2019. aastal avati Draakoni galeriis Jancise isikunäitust „Ootamine igaviku seisukohalt“ ning sama aasta oktoobris Haapsalu Linnagaleriis teine isikunäitust „Sinu ja Selle vahel“. 2019. aasta kunstimessil „Foto Tallinn“ valis Outset Eesti tema teose “Ootamine igaviku seisukohalt” rahvusvahelisse muuseumi kogusse. Aastast 2020 on Cloe Jancis Fotokunstnike Ühenduse liige. Lisalugemist

Johannes Luik on õppinud EKAs installatsiooni ja skulptuuri (BA, 2019) ja Tallinna Tehnikakõrgkoolis rakendusarhitektuuri erialal. Hetkel on ta EKA kaasaegse kunsti õppekava magistrant. Luik on kahel aastal järjest võitnud Noore Skulptori Preemia Grand Prix (2017 koos Siim Elmersiga ja 2018 üksinda). Kunstipraktikas tegeleb ta muljete ja ruumide subjektiivse kirjeldamisega. Luige ideed leiavad väljenduse erinevates meediumites, aga suhestuvad alati orgaaniliselt ruumiga, luues puhta terviku. Tema töömeetod on uurida (abstraktsete) objektide suhet kolmemõõtmelise arhitektuurse ruumiga ning arhitektuursete detailide funktsionaalset suhet nende objektidega. Sedasi käsitleb Luik ruumi kui materjali, mida aktiveerides on võimalik luua teistmoodi kogemise ja mäletamise viise. Lisalugemist 

 

Eriolukorra lisainfo

Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.



Aeg:
26. septembrist kuni 5. detsember 2020 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18.00–20.15. Ava- ja lõpukohtumine toimuvad laupäeval.
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia.
Maht: 62 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 18 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Vajalikud materjalid: erialaülesanneteks tuleb vajaminevad materjalid ise kaasa võtta. Info, mida on tarvis, saadetakse osalejatele enne kursust.
Hind:

  • 290 eurot osalejatele vanuses 16–21 a. Registreerudes tasutakse 45 eurot, seejärel võimalik tasuda kolme osamaksena:  16. septembriks 85 eurot, 17. oktoobriks 80 eurot ja 16. novembriks 80 eurot.
  • 340 eurot osalejatele vanuses 22–26 a (võimalik tasuda kolme osamaksena: registreerudes 45 eurot, 16. septembriks 100 eurot, 17. oktoobriks 100 eurot ja 16. novembriks 95 eurot).


Registreerumine: kuni 1. september. Kursusele pääs kinitatakse hiljemalt 5. septembril.
Õppekavarühm: humanitaaria ja kunsti interdistsiplinaarne
Lisateave: koolitus@artun.ee, 59199496

NB! Registreerimisvormi lahtrisse „Märkused“ palume kirjutada lühike motivatsioonikiri. Selle põhjal otsustatakse, kes pääseb kursusele juhul, kui registreerub piirarvust rohkem huvilisi. Vastata võiks järgmisele kahele küsimusele.

– Miks sind huvitab kunsti/arhitektuuri/disaini õppimine?

– Millised on sinu ootused kursusele?

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud