Eelakadeemia põhikursus on mõeldud kõigile, kes on huvitatud õpingutest Eesti Kunstiakadeemias. Sügissemestri jooksul saab tutvuda EKA arhitektuuri, disaini, kunsti ja kunstikultuuri teaduskonna erialade, töö- ja mõtteviisidega. Vaatame töökodadesse ja stuudiotesse, kohtume õppejõudude, tudengite ja vilistlastega ning teeme mitmekülgselt arendavaid erialaülesandeid.
Eelakadeemiasse on oodatud need, kes on huvitatud kõrgharidusest arhitektuuri, disaini ja/või kunsti erialal. Eelakadeemias saavad osaleda noored vanuses 16 kuni 26.
EKA eelakadeemia põhikursuse tunniplaan
Sügissemestri jooksul käsitleme visuaalkultuurile omaseid mitmekülgseid väljendusvahendeid ning julgustame nendega eksperimenteerima. Kohtumiste ja töötubade eesmärk on viia huvilised kurssi kaasaegses visuaalkultuuris toimuvaga. Kursus pakub võimalusi end mitmekülgselt avardada ja täiendada ning häälestada end eriala valikuks ja kunstiülikoolis õppimiseks.
Kursuse läbinu
– on saanud ülevaate EKA erialade töö- ja mõtteviisidest
– on kohtunud õppejõudude, tudengite ja vilistlastega
– on katsetanud mitmekülgseid visuaalseid väljendusvahendeid arhitektuuri, disaini ja kunsti valdkonnas
– on saanud ülevaate kaasaegse visuaalkultuuri teemadest ja väljakutsetest
– omab ettekujutust, millist eriala soovib kunstiülikoolis õppida
Eelakadeemia põhikursust soovitame sügissemestril kombineerida kujutamisoskuste eelakadeemiaga, kus arendatakse visuaalse kujutamise baasoskusi ehk kompositsiooni- ja värvusõpetus, joonistamine ja maalimine. Eelakadeemia programm jätkub erialakursustega kevadsemestril.
Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid ja saavad teaduskondade esindajatelt tagasisidet. Arvestuse läbinutele väljastatakse EKA täiendkoolituse tunnistus.
Koordinaator
Mart Vainre on kunstnik, kes õppis EKAs maalikunsti (BA, 2011) ja uusmeediat (MA, 2014). Ta kombineerib oma loomingus maalikunsti töövõtteid digitehnoloogiaga. Maalimine on tema loomingus tähenduslik meetod, millega rõhutada ajataju ja kohalolutunnet, digitehnoloogia aga lisab töödesse ka tehnitsistliku mõõtme. Lisaks eelakadeemia koordineerimisele on Vainre EKAs õpetanud maali ja joonistamise kursuseid ning loonud avatud akadeemia õppekava „Maalikunsti A, B, C… ja Z“, kus ka ise juhendab.
www.martvainre.com
Juhendajad
EKA tudengid, õppejõud või värsked vilistlased.
Koroonaviiruse lisainfo
Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks või muuta kursuse toimumisaega. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda vms.
Aeg ja koht:
- Avakohtumine toimub laupäeval, 11. septembril kell 12.00–14.15 EKA ruumis A501.
- Seejärel toimuvad tunnid kuni 6. novembrini teisipäeviti kell 18.00–20.15 ja laupäeviti kell 14.00–16.15 EKA ruumis B305.
Maht: 51 akadeemilist tundi auditoorset õpet ning 27 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (3 EAPd)
Vajalikud materjalid: vajaminevad materjalid tuleb ise kaasa võtta. Info, mida on tarvis, saadetakse osalejatele enne kursust.
Õppekavarühm: humanitaaria ja kunsti interdistsiplinaarne
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Kandideerimine: kuni 1. september. Kursusele pääs kinnitatakse hiljemalt 3. septembril. Grupi suurus kuni 15 õppurit.
Hind
- 270 eurot osalejatele vanuses 16–21 a. Registreerudes tasutakse 45 eurot, seejärel on võimalik tasuda kahe osamaksena: 10. septembriks 113 eurot, 7. oktoobriks 112 eurot.
- 340 eurot osalejatele vanuses 22–26 a. Registreerudes tasutakse 45 eurot, seejärel on võimalik tasuda kahe osamaksena: 10. septembriks 148 eurot, 7. oktoobriks 147 eurot.
Valituks mitte osutumisel tehakse ettemaksu tagasikanne, mis laekub hiljemalt 17. sepembriks.
NB!
Registreerimisvormi lahtrisse „Märkused“ palume kirjutada lühike motivatsioonikiri. Selle põhjal otsustatakse, kes pääseb kursusele. Motivatsioonikirjas palume vastata küsimustele:
– Miks sind huvitab kunsti/arhitektuuri/disaini õppimine?
– Millised on sinu ootused kursusele?