NB! KURSUS ON TÄITUNUD!
Kursuse käigus valmistatakse vastavalt etteantud lõigetele mahukas sertifitseeritud taimparknahast mitmel viisil kantav ning soovi korral voodri ja sisetaskuga seljakott/õlakott (convertible backpack). Koti valmistamisel kasutatakse erinevaid käsitöölikke nahatöövõtteid. Kott õmmeldakse kokku masinõmblusega.
Kava
1. päev. Sissejuhatus kursusesse. Materjali omaduste tutvustamine (taimparknahk). Ülevaade erinevatest nahatööriistadest ja -töövõtetest. Detailide väljalõikamine. 2. päev. Ettevalmistused õmblemiseks. 3. päev. Koti kokkuõmblemine. 4. päev. Koti kokkuõmblemine, viimistlus.
Kursuse läbinu
- tunneb koti konstruktsiooni ja valmistamise tehnoloogiaid
- oskab lõikeid ja töövahendeid kasutada
- suudab rakendada omandatud teadmisi iseseisvalt kottide valmistamiseks
Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde väljapanek, kus osalejad esitlevad valminud kotti. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.
Vajalikud materjalid
Kõik vajalikud materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas ja sisalduvad kursuse hinnas.
Juhendajad
Marika Jylhä on lõpetanud Häme Rakendusteaduste Ülikoolis jalatsiprogrammi bakalaureuseõpingud ning omandanud magistrikraadi EKAs nahakunsti erialal (2014). Ta on täiendanud ennast Pariisis, Prahas, Riias ja Helsingis ning alates 2014. aastast juhendab ta EKAs praktilise suunitlusega jalatsivalmistamise kursuseid. Jylhä on aksessuaaribrändi Kuula+Jylhä kaasasutaja.
Merle Visak on lõpetanud EKA naha-, aksessuaari- ja köitekunsti bakalaureuseõpingud (2010) ja omandanud EKA nahakunsti eriala magistrikraadi (2015). Töötanud magistriõpingute ajal EKA nahakunsti osakonna aksessuaaritöökoja meistrina. Erialaste katsetustega alustas juba enne EKA õpinguid ning on olnud praktiseeriv nahadisainer alates 2004. aastast. Ta on omanimelise brändi asutaja ja disainer ning töötanud valdavalt eritellimustöödega, kuid loonud ka väikeseeriaid ning teinud koostööprojekte erinevate Eesti naha- ja ehtedisaineritega.
Aeg: 15. kuni 18. august 2022 kell 16–19
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia, aksessuaaristuudio B510
Maht: 16 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 8. augustini või kuni kohti jätkub
Hind: 470 eurot
Enne 1. augustit registreerudes on võimalik tasuda osamaksetena: registreerumisel 220 eurot, seejärel 8. augustiks 250 eurot.