Toote- ja keskkonnadisain
Tahad kujundada seemed ja keskkondi, mis loovad väärtust?
Toote- ja keskkonnadisaini eriala lõpetaja disainib seda, kus ja kuidas elame, töötame ja puhkame. Tooteid ja keskkondi luues, disainib ta omakorda inimeste elusid.
Suur osa õppeainetest on seotud tootedisainiga, kuid lisaks õpetatakse ka ruumikujunduse ja graafilise disainiga seonduvat. Nii omandavad üliõpilased oskused probleemide loovaks lahendamiseks ja oma töö esitlemiseks.
Instagram: @eka_disain_ja_innovatsioon
Erialast lähemalt
Tudeng õpib tundma disainiprotsessi, kus ideest saab lahendust pakkuv toode, millest valmib ka makett või prototüüp. Õppetöös puututakse kokku eluliste ülesannetega, kus kohtume kliendiga ning teeme koostööd arutades, analüüsides kliendi vajadusi.
Õpetamisel lähtutakse disaini hetketavadest ja põhimõtetest, valdkonna uutest arengutest ning mõtestatakse disaini suhet inimeste ja ümbritseva keskkonnaga. Õppe käigus kujuneb tudengitel põhjalik arusaam kaasaegsest disainist ja keskkonnadisainist.
Lisaks tootedisaini ainetele on õppekavas sisearhitektuuri ja graafilise disaini ained, mis aitavad kaasa ümbruskonna kujundamise küsimuste lahendamisele ning annavad mitmekülgsed oskused projektide loovaks teostamiseks.
Lõputööna luuakse õpingute jooksul valminud praktilistest töödest portofoolio, mis on hea visiitkaart nii edasiõppijale kui iseseisvale professionaalile.
Eriala lõpetaja on valmis jätkama õpinguid mitmes EKA disainiteaduskonna magistriõppekavas ja sisearhitektuuri magistrantuuris või asuma tööle spetsialistina, täiendamaks disaineri ja sisearhitekti meeskonda.
VAATA LISAKS ÕPPETÖÖ NÄITEID
Õppekava
Toote- ja keskkonnadisaini eriala on üks neljast disaini ja innovatsiooni õppekava suunast. Disain ja innovatsioon on sessioonõppe õppekava, mis on suunatud eelkõige inimestele, kes soovivad omandada bakalaureuse kraadi töö või pere kõrvalt või kes elavad Eesti kaugemates regioonides. Osakoormusega sessioonõpe annab võimaluse õpinguteks ka väljaspool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.
Erialaõppe eesmärk on tagada võimalused kvaliteetse toote- ja keskkonnadisaini alase akadeemilise kõrghariduse omandamiseks, mis haakuks nii Eesti kui rahvusvahelise kõrgharidussüsteemi põhimõtete ja tööturu nõudlusega ning luua eeldused õppija erialaste ja sotsiaalsete pädevuste kujunemiseks, toetades professionaalsete oskuste, teadmiste ja hoiakute kujunemist, töötamaks tootedisaini valdkonnas nii üksi kui meeskonnas. Samuti luuakse eeldused õpingute jätkamiseks magistriõppes nii Eestis kui välismaal.
Kellena saab töötada?
Toote- ja keskkonnadisaini eriala lõpetajad võivad leida tööd tootedisaineri, visualiseerija (3D), disainer-ettevõtja, keskkonnadisaineri või disainijuhina. Aga ka näituste, ekspositsioonide ja sündmuste kujundajatena – suurepärane spetsialist, täiendamaks disaineri ja sisearhitekti meeskonda.
Koormus ja õppemaks
Õpingute maht on 180 EAP. Sessioonõppe arvestuslik õppeaeg on 4 aastat.
Auditoorse õppetöö õppesessioonid on vähemalt 2x korda kuus pikkusega kolm päeva (neljapäev, reede, laupäev).
Õppekava on osakoormusega õppekava ja tasuline.
Õppemaks: 3600 EUR alates 2025/26 õa immatrikuleeritud õpilased (saab maksta kahes osas).