Visuaalne kommunikatsioon
Tahad olla loovjõud, kelle käe all sünnivad mõjuvad reklaamid ja värske disain?
Visuaalse kommunikatsiooni erialal õpivad tulevased visuaaleksperdid, disainijuhid ja graafilised disainereid, kes loovad pakendeid, reklaami kampaaniaid, brände, visualiseerivad andmeid, disainivad UX ja UI lahendusi ning katsetavad uute video-, tehisaru- ja 3D programmidega. Kõike selleks, et näha maailma teistmoodi. Eriala lõpetajad saavad tööd kunstiliste juhtide ja disaineritena disainibüroodes ning loovagentuurides. Paljud töötavad aga in-house disainerite ja disainijuhtidena suurtes ettevõtetes ja organisatsioonides.
Instagram: @eka_disain_ja_innovatsioon
Erialast lähemalt
Visuaalse kommunikatsiooni eriala valmistab ette disainereid, kelle töö katab valdkonna laia spektri täies ulatuses. Õppeülesanded ühendavad endas traditsioonilised oskused innovaatiliste praktikatega ning annavad eksperimenteerivatele ideedele reaalsed ja toimivad väljundid.
Õppetöö käigus omandatakse graafilise kujunduse põhitõed ning õpitakse mõistma visuaalse kommunikatsiooni vormirikkust ning selles peituvaid seoseid ja tähendusi. Praktiliste harjutustena luuakse logosid, reklaamfotosid, reklaame, tüpograafilisi kompositsioone, plakateid, illustratsioone, lühianimatsioone ja teisi võimalikke visuaalse kommunikatsiooni väljundeid. Kompaktsete õpiprojektide formaadis tegeletakse pakendi, firmastiili, kasutajakogemuse ja -liidese ning reklaamikampaania disainiga.
Lõputööna luuakse õpingute jooksul valminud praktilistest töödest portofoolio, mis on hea visiitkaart iseseisvaks professionaalseks eluks.
Lõpetanu võib jätkata õpinguid EKA disainiteaduskonna magistriõppes või asuda tööle loovjuhi ning disainerina.
Õppekava
Visuaalse kommunikatsiooni eriala kuulub disaini ja innovatsiooni õppekava alla, kus õppetöö toimub üle nädala sessioonidena.
Disaini ja innovatsiooni õppekava on sessioonõppe õppekava, mis on orienteeritud eelkõige inimestele, kes soovivad omandada bakalaureuse kraadi töö või pere kõrvalt või kes elavad Eesti kaugemates regioonides. Osakoormusega sessioonõpe annab võimaluse õpinguteks ka väljaspool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.
Erialaõppe eesmärk on tagada võimalused kvaliteetse visuaalse kommunikatsiooni alase akadeemilise kõrghariduse omandamiseks, mis haakuks nii Eesti kui rahvusvahelise kõrgharidussüsteemi põhimõtete ja tööturu nõudlusega, ning luua eeldused õppija erialaste ja sotsiaalsete pädevuste kujunemiseks, toetades professionaalsete oskuste, teadmiste ja hoiakute kujunemist töötamaks visuaalse kommunikatsiooni valdkonnas nii üksi kui meeskonnas. Luuakse eeldused õpingute jätkamiseks magistriõppes nii Eestis kui välismaal.
Kellena saab töötada?
Visuaalse kommunikatsiooni eriala lõpetaja saab tööd brändiagentuurides, disainibüroodes ning in-house disainerina start-up tiimides või meediaväljaannetes.
Omandatu annab oskused ja julguse ka enda stuudio loomiseks või vabakutselisena projektipõhiselt töötamiseks.
Koormus ja õppemaks
Õpingute maht on 180 EAP. Sessioonõppe arvestuslik õppeaeg on 4 aastat.
Auditoorse õppetöö õppesessioonid on vähemalt 2x korda kuus pikkusega kolm päeva (neljapäev, reede, laupäev).
Õppekava on osakoormusega õppekava ja tasuline.
Õppemaks: 3600 EUR alates 2025/26 õa immatrikuleeritud õpilased (saab maksta kahes osas).