Ruumikujundus
Tahad olla ruumi ja visioonide looja, kes muudab elu paremaks?
Ruumikujunduse erialal tegeletakse inimeste käitumise uurimisega ruumi kontekstis, me analüüsime ümbritsevat ja loome detaile. Õpitakse kujundama tähenduslikke keskkondi kodudesse, pankadesse, spordikeskustesse, muuseumidesse, kaubanduskeskustesse, restoranidesse, hotellidesse, büroodesse jm. Ruumikujunduse eriala lõpetanu saab sisearhitekti 6. taseme kutsetunnistuse.
Instagram: @eka_disain_ja_innovatsioon
Erialast lähemalt
Inspireeriva, kaasaegse füüsilise ruumi loomise eel toimub ruumi ja selle kasutajate analüüsimine ning eesmärkide mõtestamine läbi jätkusuutlikkuse ja keskkonnahoiu põhimõtete.
Erialal on kokkupuutepunkte paljude erinevate valdkondadega – arhitektuuri, disaini, kunsti, insenertehniliste alade, sotsioloogia ning antropoloogiaga. Muutused ja arengud elus, ühiskonnas ja tehnoloogias toovad pinnale uued väljakutsed ruumiloomes. Aina olulisem on kohandumine, vastutustunne ja innovaatilisus.
Õppetöös arendatakse ruumilist kujutlusvõimet, loovust, analüüsivõimet, õpitakse insener-tehnilisi oskusi ja tundma erinevaid materjale.
Lõputööna luuakse õpingute jooksul valminud praktilistest töödest portofoolio, mis on hea visiitkaart iseseisvaks professionaalseks eluks.
Lõpetanu saab sisearhitekti 6. taseme kutsetunnistuse, võib jätkata õpinguid EKA arhitektuuriteaduskonna magistriõppes või asuda tööle sisearhitektina.
Õppekava
Ruumikujunduse eriala on üks neljast disaini ja innovatsiooni õppekava suunast. Disain ja innovatsioon on sessioonõppe õppekava, mis on orienteeritud eelkõige inimestele, kes soovivad omandada bakalaureuse kraadi töö või pere kõrvalt või kes elavad Eesti kaugemates regioonides. Osakoormusega sessioonõpe annab võimaluse õpinguteks ka väljapool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.
Erialaõppe eesmärk on tagada võimalused kvaliteetse ruumikujundusalase akadeemilise kõrghariduse omandamiseks, mis haakuks nii Eesti kui rahvusvahelise kõrgharidussüsteemi põhimõtete ja tööturu nõudlusega ning luua eeldused õppija erialaste ja sotsiaalsete pädevuste kujunemiseks, toetades professionaalsete oskuste, teadmiste ja hoiakute kujunemist, töötamaks sisearhitektuuri valdkonnas nii üksi kui meeskonnas. Luuakse eeldused õpingute jätkamiseks magistriõppes nii Eestis kui välismaal.
Kellena saab töötada?
Ruumikujunduse õpe kujundab isiksusi, kes on võimelised iseseisvalt, loovalt ja vastutustundlikult sisearhitektuuri valdkonnas tegutsema. Võib alustada tööd arhitektuuribüroos kogenud meistri käe all, et oma potentsiaali veel avada. Lõpetanu saab sisearhitekti 6. taseme kutsetunnistuse.
Tööandjatele ja õppeasutustele teeb kutsetunnistus lihtsamaks teistes Euroopa riikides omandatud kvalifikatsioonide mõistmise. Õppijatel ja töötajatel, kes soovivad teise riiki õppima või tööle minna, aitab see tõendada senist haridusteed ning omandatud oskusi ja teadmisi.
Koormus ja õppemaks
Õpingute maht on 180 EAP. Sessioonõppe arvestuslik õppeaeg on 4 aastat.
Auditoorse õppetöö õppesessioonid on vähemalt 2x korda kuus pikkusega kolm päeva (neljapäev, reede, laupäev).
Õppekava on osakoormusega õppekava ja tasuline.
Õppemaks: 3600 EUR alates 2025/26 õa immatrikuleeritud õpilased (saab maksta kahes osas).