Täiendõpe

Eesti Kunstiakadeemia pakub erinevaid võimalusi erialaseks ettevalmistuseks ja enesetäienduseks ka väljaspool klassikalisi õppekavasid. Kõige arvukama hulga kursuseid leiab avatud akadeemiast. Tegu on suurima loovmõtlemise ja -oskuste arendamisele pühendunud täiendusõppe keskusega Eestis, mille programmis on nii erialased täiendkoolitused kui ka hobikursused. Lühemate formaatide kõrval on võimalik osaleda põhikursustel, mis on ühe akadeemilise aasta kestel toimuv EKA senati poolt kinnitatud õppekavaga täiendusõpe või vaadata hoopis mikrokraadide poole. Viimaste sisuks on tööturu vajadusi arvestav täiendusõpe, mis on loodud EKA osakondade poolt avamaks uusi erialapädevusi.

Teisalt pakub avatud akadeemia ettevalmistavat õpet ülikooli astumiseks ja seda läbi eelakadeemia programmi. Eelakadeemia on hea võimalus erinevate looverialadega varasemat tutvust teha, arendada erialaseid teadmisi ja oskusi ning valmistuda sisseastumiseks ja õppimiseks EKAs. Oodatud on noored vanuses 16–26, kes kursuse lõppedes esitlevad tehtud töid ning saavad kasulikku tagasisidet sisseastumisel kandideerimiseks või edasiseks enesearenguks.

Kraadiõppe jaoks on võimalik liituda sessioonõppekavaga Disain ja innovatsioon, kus programm on jaotatud neljale aastale ning kontakttunnid viiakse läbi nädala teises pooles (neljapäev, reede, laupäev) 2x kuus. Tsüklilise õppekava alla on koondatud 4 eriala suunda: