Ruumikujundus
Diivani ja serveerimislaua komplekt, mis on loodud kursusel "Kolmedimensionaalne vorm". Autor: Dina Gonstharova. Juhendaja: R. Sau
Inimese käitumine ruumis
Eesti Kunstiakadeemia ruumikujunduse erialal tegeletakse inimeste käitumise uurimisega ruumi kontekstis, ruumi analüüsimise ning ruumi ja selle osaks olevate detailide ja materjalide loomisega. Ruumikujunduse õpe kujundab isiksusi, kes on võimelised iseseisvalt, loovalt ja vastutustundlikult selles valdkonnas tegutsema.
Unikaalse ruumi loomine
Ruumikujundajate tegutsemisväli on lai, nende loodut võib näha kodudes, pankades, spordikeskustes, muuseumides, kaubanduskeskustes, restoranides, hotellides ja büroohoonetes. Ruumikujunduse erialal õpivad inimesed, kes soovivad omandada teadmised ja oskused, et olla unikaalse ruumi looja.
Instagram: @ekasessioonope
Eriala
Eesti Kunstiakadeemia ruumikujunduse erialal tegeletakse inimeste käitumise uurimisega ruumikontekstis, ruumi analüüsimise ning ruumi ja selle osaks olevate detailide ja materjalide loomisega. Ruumikujunduse õpe kujundab isiksusi, kes on võimelised iseseisvalt, loovalt ja vastutustundlikult selles valdkonnas tegutsema. Ruumikujundajate tegutsemisväli on lai, nende loodut võib näha kodudes, pankades, spordikeskustes, muuseumides, kaubanduskeskustes, restoranides, hotellides ja büroohoonetes. Need keskkonnad kujundavad aga pidevalt inimeste alateadliku esteetikatunnetuse ja ruumitaju kujunemist.
Õppekava
Eriala eesmärk on anda baasteadmised ja ülevaade ruumikujunduse valdkonnast ning luua süsteemne ettekujutus selle sotsiaalkultuurilisest rollist. Koolitatakse pädevaid kujundajaid elukondliku ja avaliku sfääri ruumide tarvis. Erialaõpe annab ka laiapõhjalise ettevalmistuse neile, kes soovivad jätkata õpinguid sisearhitektuuri magistrantuuris. EKA õppejõud on silmapaistvad loomeisikud, kes innustavad üliõpilasi pühenduma tööle ning kasutavad iga võimalust noortega koos luua, areneda ja avastada.
Ruumikujunduse eriala on üks neljast disaini ja innovatsiooni õppekava suunast. Disain ja innovatsioon on sessioonõppe õppekava, mis on orienteeritud eelkõige inimestele, kes soovivad omandada bakalaureuse kraadi töö või pere kõrvalt või kes elavad Eesti kaugemates regioonides. Osakoormusega sessioonõpe annab võimaluse õpinguteks ka väljapool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.
Erialaõppe eesmärk on tagada võimalused kvaliteetse ruumikujundusalase akadeemilise kõrghariduse omandamiseks, mis haakuks nii Eesti kui rahvusvahelise kõrgharidussüsteemi põhimõtete ja tööturu nõudlusega ning luua eeldused õppija erialaste ja sotsiaalsete pädevuste kujunemiseks, toetades professionaalsete oskuste, teadmiste ja hoiakute kujunemist, töötamaks sisearhitektuuri valdkonnas nii üksi kui meeskonnas. Luuakse eeldused õpingute jätkamiseks magistriõppes nii Eestis kui välismaal.
Osakoormusega sessioonõpe (tsükliõpe)
Osakoormusega sessioonõpe (tsükliõpe) annab võimaluse õpinguteks ka väljaspool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.
Õpingute maht on 180 EAP. Sessioonõppe (tsükliõppe) arvestuslik õppeaeg on 4 aastat.
Auditoorse õppetöö õppesessioonid on vähemalt 2x korda kuus pikkusega kolm päeva (neljapäev, reede, laupäev).
Õppekava on osakoormus õppekava ja on tasuline.
Õppemaks: 2500 EUR õppeaasta
Kellena saab töötada?
Ruumikujunduse õpe kujundab isiksusi, kes on võimelised iseseisvalt, loovalt ja vastutustundlikult
sisearhitektuuri valdkonnas tegutsema.
Ruumikujunduse eriala lõpetanu saab sisearhitekt 6 kutsetunnistuse.