9 küsimust arhitektuuritudengile: Mathilda Viigimäe

Üheksa küsimusega toovad arhitektuuritudengid välja oma õppimist ja tegemisi EKAs, tõekspidamisi, ning eriala vahest isegi riukalikke nüansse. Viienda kursuse tudeng Mathilda Viigimäe räägib, mis teda arhitektuuri juures paelub.

Mathilda Viigimäe

arhitektuur ja linnaplaneerimine

5. kursus (AL 20)

– – – –

1. Miks sind arhitektuur huvitab?

Mind on alati huvitanud meid ümbritsev keskkond ning tunded, mis meis endis tekivad kindlas ruumis viibides. Tallinnas üles kasvades mind alati köitnud linnaruum ja selle kujunemine, erinevate ruumiolukorade tekkimine ja nende reaalne kogemine.

 

2. Mis sul hetkel käsil on?

Kirjutan hetkel EKAs oma magistritööd, kuhu läheb suurem osa ajast. Samuti aitan kaasa uuringute koostamisel Liikuvusagentuuri meeskonnas, kes tegelevad avaliku ruumi ja liikuvusega, seda nii strateegilise dokumentide ja metoodikate koostamise kui ka linnaruumiliste lahenduste loomise näol.

 

3. Üks valearusaam sinu silmis arhitektuurist?

Arhitektuur ei ole ainult hooned. Arhitektuur hõlmab endast nii palju enamat ka ümbritseva keskkonna, kogu linna toimimise, väikevormide ja kergete ruumiliigutuste näol. Arhitektuur on pea kõik, mis käsitleb meie ümber olevat ruumitunnetust ja keskkonda.

 

4. Lemmikprojekt EKAs? 

Hotellistuudio kolmandal kursusel, mille juhendajateks olid Tuomas Toivonen ja Leonard Ma. Projekti raames tegelesime me palju ka erialase kirjanduse lugemisega ning sissejuhatavate individuaalsete eelülesannetega, mis aitasid paljuski kaasa lõpp-projekti kujunemisele.

 

5. Mis on EKA ajal pakkunud sulle kõige suurema emotsiooni?

Kindlasti minu 2 Erasmus+ vahetussemestrit Berliinis ja Helsingis. Mõlemad uued elukeskkonnad ja koolid on andnud mulle uusi teadmisi, kogemusi ja sõpru kogu eluks.

 

6. Mis on sinu guilty pleasure arhitektuuris?

Skeemid-skeemid-skeemid. Mulle meeldib asju graafiliselt ja arusaadavalt lahti seletada. Teinekord võtab see omajagu mõttetööd ja aega, kuid on siiski mu lemmikosa projektide loomise juures.

 

7. Kui saaksid olla ühe maja autor, mis see oleks?

Iseenda suvemaja, kuskil põhjarannikul.

 

8. Nimeta üks film, raamat, laul või mis iganes, mis lugejale midagi arhitektuuri kohta õpetab?

Madis Tuuderi ja Karin Pauluse koostatud raamat-reisijuht “Narva – Daatšast paleeni” (2020). Soovitan soojalt, see on sisutihe ja ideaalne giid uudistamaks Narvat ja selle ümbrust.

 

9. Inspireeriv piirkond Eestis, kus jalutada?

Eelmisele vastusele jätkuks – Narva. Haara raamat kaenlasse ja mine uudista piirilinna peidetud võlusid!

 

 

Mathilda kogemustega saad lähemalt tutvuda siin:

MAJA artikkel “Rotermanni kvartal 20 aastat hiljem”

Erasmus+ kogemus Berliinis

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud