Akrediteeringud
Vastavalt Eesti Hariduse Kvaliteediagentuuri (HAKA) kõrghariduse hindamisnõukogu otsusele 02.08.2024 on Eesti Kunstiakadeemia institutsionaalselt akrediteeritud seitsmeks aastaks ning EKAle on omistatud kvaliteedimärk.
Alates 1. jaanuarist 2012 saavad Eestis kõrgharidust pakkuda ainult need kõrgkoolid, kes on selleks ajaks saanud õppekavagruppide hindamisel positiivse tulemuse ja EV Valitsus on andnud neile õiguse õpet läbi viia.
HAKA andmebaasis saab tutvuda bakalaureuse- ja magistri- ning doktoriõppe õppekavagruppidele antud hindamisotsuste ja aruannetega ning institutsionaalse akrediteerimise hindamisotsuste ja aruannetega.
Eesti Kunstiakadeemiale on antud õigus õpet läbi viia järgmistes õppekavagruppides:
1. Kunstid (bakalaureuseõpe) – tähtajatu
Õppekavagruppi kuuluvad järgmised õppekavad: animatsioon, disain ja innovatsioon; fotograafia; graafiline disain; klaas, keraamika, ehe ja sepis; kunst; kunstiteadus ja visuaalkultuuri uuringud; meediagraafika; moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisain; muinsuskaitse ja konserveerimine; sisearhitektuur; stsenograafia; tööstus- ja digitootedisain.
2. Kunstid (magistriõpe) – tähtajatu
Õppekavagruppi kuuluvad järgmised õppekavad: animatsioon; disain ja rakenduskunst; graafiline disain; interaktsioonidisain; kaasaegne kunst; kunstiteadus ja visuaalkultuuri uuringud; muinsuskaitse ja konserveerimine; ringdisain; sisearhitektuur; sotsiaalne disain; stsenograafia; taidestuudium; tootedisain.
3. Kunstid (doktoriõpe) – tähtajatu
Õppekavagruppi kuuluvad järgmised õppekavad: kunst ja disain, kunstiteadus ja visuaalkultuuri uuringud, muinsuskaitse ja konserveerimine.
4. Arhitektuur ja ehitus (integreeritud õpe) – tähtajatu
Õppekavagruppi kuulub arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava.
5. Arhitektuur ja ehitus (magistriõpe) – tähtajatu
Õppekavagruppi kuulub urbanistika õppekava.
6. Arhitektuur ja ehitus (doktoriõpe) – tähtajatu
Õppekavagruppi kuulub arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava.
7. Õpetajakoolitus ja kasvatusteadused (magistriõpe) – õigus õpetada kunstiõpetaja ühisõppekaval
Õppekavagruppi kuulub kunstiõpetaja ühisõppekava TLÜ-ga.
8. Tehnika, tootmine ja tehnoloogia (magistriõpe) – õigus õpetada disaini ja tootearenduse ühisõppekaval
Õppekavagruppi kuulub disaini ja tootearenduse ühisõppekava TTÜ-ga.