Vabade kunstide teaduskond
Darja Morozova lõputöö 2024 a. TASE näitusel. Foto: Ott Kattel
Vabad kunstid on ühiskonna avangard. Uued maailmad saavad tekkida siis, kui osatakse leida uus pilk nende nägemiseks. Kaasaegne kunst peab pidevat debatti ümbritseva maailma ja iseenese olemuse üle ning ühiskond järgneb tasapisi kunstis kujutletud uutele reaalsustele. Vabade kunstide teaduskond on ideaalne õppimiskeskkond loomingulistele, vaba mõttelennu ja analüüsiva pilguga üliõpilastele.
Kunst BA ja MA õppekavale ootame õppima noori kunstnikke, kes huvituvad ideedest ja kujunditest, nii tänasest mõtte- kui ka visuaalsest maailmast ning oskavad oma tööle tõsiselt pühenduda. Pakume kaasaegset kunstiharidust, mis hõlmab individuaalset lähenemist, põnevaid diskussioone ning juhendamist parimate kohalike ja rahvusvaheliste kunstnike, kuraatorite ja kunstikriitikute poolt. Kunsti õppekava BA tasemel saab õppida graafika-, installatsiooni ja skulptuuri– ning maali erialal. Magistriõppes keskendub õppekava kunstniku autoriprojektile, millele lisandub kompetents fotograafia ja uusmeedia suundadel. Fotograafia õppekava keskendub kaamerapõhisele kaasaegsele kunstile, seda saab õppida BA tasemel. 2018. aasta sügisel lisandus rahvusvaheline kaasaegse kunsti MA õppekava.
Animatsiooni õppekava fookuses on autorifilmi loomine, osaletakse arvukatel rahvusvahelistel festivalidel. Õppida saab BA ja MA tasemel. Stsenograafia õppekava valmistab ette lavakunstnikke ja filmikunstnikke ning pakub võimalust koostööks teatrite, filmistuudiote ja muusikaasutustega.
Ära kahtle kandideerimast, kui pead oluliseks:
- autorile keskenduvat juhendamist oma ala parimatelt ekspertidelt;
- mitmekülgset programmi, mis pakub teoreetilisi tööriistu ja lihvib praktilisi oskusi;
- võimalust oma arenguks vajaliku õppekava koostamisel ise valikuid teha;
- vabadust liikuda oma loominguga erinevates suundades: heliinstallatsioon; trükitav, kaamerapõhine, kolmemõõtmeline, materjalil või värvil põhinev kunst; animatsioon, lava- ja filmikunst;
- osalemist näitustel ja nende arendamisel, koostööd galeriide ja muuseumitega;
- mõtlevat ja analüüsivat keskkonda;
- osalemist rahvusvahelistel filmifestivalidel, performatiivseid praktikaid koostöös filmi- ja teatrimaailmaga.