Fotograafia
Milliseid oskusi saab fotograafia erialal omandada?
EKA fotograafia bakalaureuseõppes keskendutakse kaasaegse kunsti õpetamisele fotograafiliste väljendusvahendite abil. Programm paneb rõhku kontseptuaalsele mõtlemisele ja foto eksponeerimisele ruumis, samuti selle suhetele teiste kunstivormidega – filmikunsti-, skulptuuri-, installatsiooni-, graafika- ja maaliga. Fotograafia erialal õpivad uudishimulikud, laia silmaringiga, kriitiliselt mõtlevad ja pildikultuurist ning kunstist huvitatud inimesed.
NB! Eesti Kunstiakadeemias saab fotograafiat õppida bakalaureuse tasemel. Pärast seda on võimalik õpinguid jätkata Kaasaegse kunsti magistriprogrammis, kus saab soovi korral samuti keskenduda kaamerapõhisele kunstipraktikale.
Fotograafia osakond kui kaamerapõhise kunsti kompetentsikeskus
Meil pööratakse tähelepanu nii visuaalsele kirjaoskusele, pildianalüüsile, ja fotomeediumi, aga ka laiemalt visuaalkultuuri ja ühiskondlikke protsesside mõtestamisele minevikus ja tänapäeval. Fotograafia erialal on olulisel kohal tehnilised oskused.
Töökeskkond
Fotograafia osakond on väike ja ühtehoidev ning suhted tudengite ja õppejõudude vahel on kollegiaalsed. Kahekümne tegevusaasta jooksul on välja kujunenud traditsioonid: näituste tegemine, õppereisid ja muidugi ka peod. Fotograafia osakonnas õpib nii neid, kes on äsja keskkooli lõpetanud kui ka neid, kes on vahepeal mõnel muul alal kätt proovinud.
Kellena saab töötada?
Fotograafia bakalaureuseõpe annab hea baashariduse, mida saab rakendada erinevatel fotograafia ja (visuaal)kultuuriga seotud aladel – meie vilistlased töötavad kunsti-, hariduse- ja arhiivindusvaldkondades; ajakirjanduses; samuti vabakutseliste reklaami-, moe-, arhitektuurifotograafidena.
Õppekava
Fotograafia bakalaureuse õppekava peamine eesmärk on aidata tudengitel välja kujundada nende iseseisev autoripositsiooni sõltumata sellest, millises fotograafia või visuaalkultuuri valdkonnas nad edaspidi tegutsema hakkavad. Õppekava sisaldab teoreetilisi ja praktilisi kursusi, kus omandatakse fototehnilised baasteadmised ja visuaalne lugemisoskus ehk võimekus pilti analüüsida ja mõtestada.
Fotograafia bakalaureuse õppekava kogumaht on 180 EAP-d (ainepunkti)
Fotoosakonna tegemisi saab jälgida siit:
Facebook: EKA Fotograafia
Instagram: eka_fotograafia
Vimeo: Vimeo kanal
EKA fotograafia 20. sünnipäeva puhul valminud osakonna tegemisi kajastav veebileht: foto.artun.ee