Oliver Kanniste skulptuurne tuulik. Juhendaja: Argo Tamm.
Möödunud nädalal toimus Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna suvine puidu aurutamise kursus Sõrul, Hiiumaal. 6 päeva jooksul valmisid Sõru Merekeskuse paaditöökojas EKA tootedisaini tööstussuuna bakalaureuse- ja magistritaseme 10 tudengi tööd. Kursuse eesmärgiks oli loovalt kokku viia mäng ja puidu aurutamise tehnoloogia, mida kasutatakse üldjuhul paadi ehitusel. Antud puidutöötlemistehnika abil on võimalik puitu painutada, kasutades selleks aurukambrit. Seeläbi saab puidule läheneda uutest vaatenurkadest, kuna puit kui materjal omandab tavapäratu painduvuse ja nõtkuse.
Kursuse juhendajaks oli Argo Tamm, kelle sõnade läbi sünnib innovatsioon ühe definitsiooni kohaselt erinevate tööstusharude, kultuurida ja distsipliinide ristumiskohal, mille käigus kanduvad ideed ühest valdkonnast teise. Seda mõtet kandsid ka tudengid oma töödesse, mille tulemusel valmisid esteetiliselt ning kasutatavuselt mängulised prototüübid.
Valminud tööde hulgast võib leida nii praktilisi mööbliesemeid – valgusti, riiul, erinevad pingid, kui ka vindiga mängulisi objekte nagu vurr, veesõiduk, tunnel ja skulptuurne tuulik.
Tudengite töid aitasid teostada EKA puidutöökoja meister Rein Erdel ja kohalik meister Aimar Sillamaa. Puidu aurutamise tehnoloogiast andis tudengitele ülevaate Sõru paadimeister Tiit Laun.
Valminud prototüüpide autorid: Alexander Vassiljev, Anna Roomet, Hanna-Liisa Haukka, Kairit Raudla, Kaspar Timm, Lauri Visnapuu, Meeri Krass, Oliver Kanniste, Robin Liksor, Sandra Jõesaar.