Igal aastal külastavad KVI õppejõud ja tudengid Eesti kunsti praktika raames üht maakonda, et uurida sealset kunsti- ja arhitektuuripärandit. Sel aastal toimus reis uue õppeaasta alguses, 29.–30. augustil. Kahepäevasel ekskursioonil pakkusid mõtteainest nii kirikud ja mõisad kui ka linnaväljakud ja kolhoosiarhitektuur.
Nõukogude perioodi modernismiklassikat näitlikustasid Kurtna linnukasvatuse katsejaam ja Rapla KEK-i hoone, postmodernistlikku meeleolu pakkus aga Valgu rahvamaja. Rapla keskväljakul oli põhjust arutleda hea avaliku ruumi ja selle loomise üle, Rapla gümnaasiumi juures mõelda kaasaegsest kooliruumist. Huvitava näite vanale hoonele uue kasutuse leidmise võlust ja valust pakkus Ellamaa elektrijaam.
Kirikuarhitektuuri ja kunsti käsitleti seekord Hageris, Juurus, Raplas, Märjamaal ja Kivi-Vigalas. Korduvate näidetega pakkus kõneainet puunikerdaja Christian Ackermanni ja viljaka altarimaalide autori Carl Siegismund Waltheri looming.
Näideteks Balti mõisapärandist olid sel reisil Hõreda, Kehtna, Raikküla, Maidla ja Riisipere mõisad. Mõisate erinev seisukord ärgitas arutlema ka konserveerimisprobleemide, majandusajaloo ja pärandipoliitika teemadel. Koos Juhan Maiste, Hilkka Hiiopi ja Hannes Vinnaliga uuriti uusi maalinguleide Maidla mõisast.
KVI praktikareisid on oluline osa kunstiteaduse ja visuaalkultuuri uuringute bakalaureuse õppekavast. Nende eesmärk on arendada arhitektuuri ja kunstiteoste vaatlemise ja analüüsimise oskust, õpetada tudengeid iseseisvalt infot otsima ja giiditekste koostama ning objekte ka kohapeal tutvustama ja auditooriumis õpitut praktikas rakendama.