NB! Kursus on täitunud! Soovi korral võite lisada end ootejärjekorda.
Kursus annab ettekujutuse ja baasteadmised köögi projekti vormistamisest, vajalikud teadmised köögi planeeringu loogikast, ergonoomikast, sisustamisest, köögitehnikast, valgustus- ja sanitaartehnilistest lahendustest ning tehnoloogilistest seostest.
Kursusel tutvutakse köögi projekteerimise olulisemate aspektidega – ruumiplaneering, köögitehnika, valgustuslahendus, eritellimusmööbli projekteerimine, viimistlusmaterjalide valik ja esteetilise terviku loomine.
Kursusele on oodatud igas vanuses täiskasvanud, kes tunnevad huvi sisearhitektuuri ja ruumikujunduse vastu. Erialased eelteadmised ei ole vajalikud ning oodatud on kõigi elualade esindajad. Fookuses on köök, seega sobib kursus eelkõige neile, kellel on soov ja/või vajadus viia end kurssi köögi eripärade, vajaduste ja lahendusvõimalustega.
Kava
- Tutvutakse osaleja valitud või juhendaja väljapakutud köögi ruumi alusprojektiga. Osaleja peab vajaduse korral enda valitud alusprojekti mõõdistama.
- Töötatakse välja köögi projekteerimise lähteülesanne vastavalt alusprojektile.
- Töötatakse välja sobiv ruumiplaneering, sisustuse ja tehnika paigutus ning valgustuslahendused.
- Töötatakse välja esteetiline kontseptsioon, valitakse viimistlusmaterjalid, sisustustooted, köögitehnika, valgustid jne.
Õppemetoodika
Esimesel kohtumisel toimub sissejuhatav loeng, arutelu. Tutvustatakse kursuse täpsemat ülesehitust, koostatakse osaleja vajadustel ja huvidel põhinev personaalne lähteülesanne, osalejatele jagatakse esmane abistav õppematerjal. Edasistel kohtumistel toimub projekti praktiline juhendamine. Juhendaja annab igale osalejale personaalset tagasisidet vastavalt osaleja koostatud läheülesandele ja iseseisva tööna teostatud projektmaterjalile.
Kursuse läbinu
- oskab lugeda lihtsamaid jooniseid ning teab nende teostamise loogikat ja reegleid
- mõistab köökide üldisi kujundus- ja planeerimispõhimõtteid
- mõistab köökide esmavajalikke tehnoloogilisi, ergonoomilisi ja logistilisi vajadusi ning seoseid
- omab ülevaadet köökide põhilistest siseviimistlusmaterjalidest ja nende omadustest
- omab ülevaadet köögitehnikast
- omab ülevaadet köökide valgustuspõhimõtetest
- on võimeline eskiisprojekti põhjal tekkivat tegelikkust analüüsima ning sellest järeldusi tegema.
Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde eksponeerimise, osalejate esitlused ja arutelu. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.
Vajalikud materjalid
Isiklik sülearvuti fotode jm illustreeriva materjali ning abimaterjali otsimiseks. Joonestamiseks A3-formaadis koopiapaberid, mehaaniline harilik pliiats, pehme kustukumm, Uni Pin tindipliiatsid (must, erineva jämedusega), läbipaistev joonlaud pikkusega 40–50 cm, läbipaistev kolmnurkjoonlaud, sirkel (pliiatsihoidjaga). Tööde esitlemiseks vajalikud materjalid ja tehnikad lepivad juhendaja ja kursusel osalejad kokku kursuse lõpus.
Juhendaja
Käthi Kivi on mööblidisainer ja müügikonsultant Häcker Kitchen Estonias. Ta on omandamas sisearhitektuuri bakalaureuse kraadi Eesti Kunstiakadeemias. Ta on spetsialiseerunud köökide projekteerimisele ja kujundamisele ning on erinevates köögisalongides töötanud nüüdseks juba 7 aastat.
Eriolukorra lisainfo
Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.
Aeg: 10. veebruarist kuni 7. aprillini 2021 kolmapäeviti, va 24. veebruaril kell 18–21
Koht: Distantsõpe Moodle ja Zoomi vahendusel
Maht: 32 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 46 tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Hind: 320 eurot
Enne 27. jaanunari registreerudes on võimalik tasuda ka kolme osamaksena: 45 eurot registreerumisel ning 1. veebruariks 138 eurot ja 13. märtsiks 137 eurot
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496