Adobe Illustratori e-kursus 1. osa (II grupp)

Kursusele on oodatud disainihuvilised või ettevõtjad, kes soovivad ise disainida ikoone, logosid ja lihtsamaid illustratsioone ning väiksemaid trükiseid. Kursus on kasulik ka disaini erialadele astuda soovijatele, et teha algust meediagraafika olulise töövahendi omandamisega. Kogu e-kursuse materjal on lisaks Zoomis toimuvatele tundidele vaadatav ka videoõpetustena. Tunni harjutuste failid varustatud juhenditega ning prinditavad.

Osalemise eelduseks on arvuti kasutamise baasoskus. Kursusel ei ole vaja varasemat Illustratori kasutamise kogemust. Kursuse läbimine eeldab suures osas iseseisvat õppimist õppevideote ja harjutuste abil ning selleks arvuti ja Illustratori kasutamise võimalust.

Kursus algab kõige lihtsamate kujunditega joonistamisest ning liigub inspireerivate näidete varal edasi graafika ja illustratsioonide maailma. Kursuse ülesanded on mitmekülgsed ja erineva raskusastmega, kõigile osalejatele leidub kursuse jooksul sobiv tase ja teema.

Vektorjoonistamise oskus tuleb kasuks, et oma loodut saaks kasutada nii trükis kui ka veebis. Adobe Illustrator on maailmas enim kasutatav vektorgraafika programm. Selle mitmekülgsed võimalused ja ühilduvus Adobe teiste programmidega teevad Illustratori asendamatuks graafilise disaini töövahendiks.

Lisaks graafika disainimisele on Illustratoris võimalik koostada väiksemahulisemaid trükiseid – koos joonistusvahenditega on olemas tekstitööriistad ning saab importida fotosid.

Õppemetoodika
E-kursuse õppematerjalideks on õppevideod, juhenditega harjutused ja konspektid. Harjutuste failid on A4-lehtedel, mida saab välja printida, et neid oleks mugavam jälgida. Nädala materjalid tehakse õpilasele kättesaadavaks iga nädala alguses. Kaks korda nädalas, esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 13.00–14.30, toimuvad videotunnid Zoomi keskkonnas.

Pärast nädala teema videote ja harjutuste iseseisvat läbimist toimub neljapäeval konsultatsioonitund neile, kel tekkis õppimise käigus küsimusi. Konsultatsioonitunni lõpus saavad õpilased nädala teemaga seotud iseseisva ülesande. Ülesanded esitada esmaspäevase videotunni alguseks. Esmaspäevases tunnis konsulteeritakse iseseisvad tööd ja vastatakse nende käigus tekkinud küsimustele.

Kava
1. nädal. Esmane sissejuhatav Zoomi tund kursuse õppematerjalide ja Moodle’i õppekeskkonna tutvustamiseks. Mis on vektorgraafika ja millal kasutada Illustratorit? Töökeskkonna ülevaade ja kohandamine. Joonistamine põhikujunditega ja nende kombineerimine piltmärgi disainimisel.
2. nädal. Joonistamise harjutused töövahendiga Pen ja Curvature. Punkti omaduste muutmine kujundite joonistamiseks. Illustratsioon ühe joonega.
3. nädal. Erinevad värvisüsteemid ja värvipaleti korrastamine. Shape Builderi töövahend pindade värvimiseks. Geomeetriline illustratsioon näite järgi.
4. nädal. Kihtide paneeli kasutamine töö hõlbustamiseks. Värviüleminekutega (gradient) ruumilisuse kujutamine.
5. nädal. Mida peaks teadma pildi resolutsioonist? Fotode lisamise ja muutmise võimalused Illustratoris. Fotodest vektorjoonistuse saamine. Pilttähestik teksti, maski ja fotode kombineerimisega.
6. nädal. Juhendatud arvestustöö.

Kursuse läbinu

  • on saanud ülevaate Illustratori töökeskkonnast ja selle võimalustest
  • kasutab Illustratori töövahendeid ja -võtteid lihtsama graafika (piktogrammide või logode) disainimiseks
  • haldab Illustratori värvipaletti
  • oskab kombineerida fotot vektorjoonistusega

Hindamine
Kursus lõpeb arvestustööga. Arvestustööks on illustratsioon, mis on viimistletum ja loomingulisem kui tunniülesanded; võimalusel esitatakse need veebinäitusel. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja
Maris Lindoja, Eesti Kunstiakadeemia interdistsiplinaarse multimeedia magister 2002. aastast. 30 aastat kogemust graafilise disainerina ja üle 20 aasta arvutigraafikuna. Eesti Kunstiakadeemias on ta 7 aastat õpetanud erinevaid graafikaprogramme ja juhendanud disainikursuseid.

Eriolukorra lisainfo
Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.

Aeg: 8. märtsist kuni 15. aprillini 2021 esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 13–14.30
Koht: e-õpe, kontakttunnid toimuvad Zoomi keskkonnas
Maht: 24 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 28 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Hind: 240 eurot, mis tuleb tasuda registreerumisel täismahus
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 7. märtsini 2021 või kuni kohti jätkub

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud