Paljudel Eesti Kunstiakadeemia erialadel tuleb sisseastujal esitada portfoolio või koondatud loomingulised tööd. Kursus on pühendatud oma loovtööde mapi ehk portfoolio koostamise põhimõtetele ja praktilisele elluviimisele. Kursuse grupp moodustatakse konkursi alusel.
Portfoolio töötoas tegeleme õppija juba olemasolevate tööde seast valiku tegemisega, nende vormistamisega veenvaks tervikuks. Kursuse tulemusena valmib kujundatud pdf või veebiportfoolio, mida on võimalik kasutada EKAsse sisseastumiseks.
Kursus on mõeldud 16-26aastastele BA- või MA-taseme sisseastumise huvilistele. Kursusel osalejatelt eeldame iseseisva töö tegemist kontakttundide vahelisel ajal.
Osalemise eelduseks on piisav kogus teoseid (u 8–10 tööd). Teosed peavad olema teostatud vähemalt kahes erinevas meediumis (nt maal, foto, joonistus, koomiks, digitaalsed joonised, kujundused, installatsioonid, ruumilised teosed, kavandid, maketid jne).
Kava
- 21. mai, kell 12–15
Ülevaatlik loeng eritüübilistest portfooliotest: füüsiline mapp, kujundatud pdf, veebiportfoolio. Näited ja soovitused
Juhendab Carl-Robert Kagge, 4 ak
- 28.mai, kell 12–16.30
Loeng: Figma ja Cargo platvormide tutvustamine, ülevaade teoste pildistamisest. Praktika: kujundatud PDF või veebiportfoolio koostamine.
Juhendavad Carl-Robert Kagge ja Mart Vainre, 6 ak
- 28. mai, kell 17–19.15
Valminud portfooliote esitlemine ja tagasiside
Carl-Robert Kagge ja Mart Vainre, 3 ak
Juhendajad
Carl-Robert Kagge on Tallinnas tegutsev graafiline disainer. Ta on lõpetanud 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna (BA) ja 2020. aastal kaasaegse kunsti õppekava (MA), täiendanud end seejärel Berliinis disaini- ja kunstistuudios 44flavours ning töötanud Eestisse naasmise järel disainiagentuuris Fraktal. Peagi asutas ta koos Kert Viiartiga disainistuudio LE60, mis tegeleb nii omaalgatuslike disainiprojektide kui ka peamiselt kultuurivaldkonna tellimustöödega. Carl-Robert on olnud 2013. aastast EKA graafilise disaini osakonna külalisõppejõud. www.carlkagge.com
Mart Vainre on kunstnik, kes on EKAs õppinud maalikunsti (BA, 2011) ja uusmeediat (MA, 2014). Ta on näitustel osalenud 2009. aastast ning on siiani teinud 7 isikunäitust ning osalenud grupinäitustel Eestis ja rahvusvaheliselt. Vainre teostab oma töid maalikunsti tehnikas, mis on tihti ka kaamera ja digitehnoloogia poolt vahendatud. Maalimine on tema loomingus kui sümboolne meetod, et tähistada ajataju ja kohalolutunnet. Digitehnoloogia abil lisab ta aga oma töödesse ka tehnitsistliku mõõtme. Füüsilist värvi ja selle digitaalseid versioone teineteise suunas peegeldades jõuavad ta tööd sõlmpunkti, kus “siin ja praegu” tunne on “kõikjal ja eikuskil” tajust eristamatu. Kunstiakadeemias õpetab Vainre joonistamist ja maalimist ning koordineerib Eelakadeemia kursuseid ja Maalikunsti A, B, C, … ja Z õppekava. www.martvainre.com
Sihtrühm: bakalaureuse- või magistritasemel EKAs õppimise huvilised
Aeg: 21.–28. mai 2022, laupäeviti
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemias ruumis A501
Maht: 13 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 13 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: humanitaaria ja kunsti interdistsiplinaarne õppekavarühm
Täiendav info: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Hind: 110€