EKA raamatukogu
Algus k.p.:
06.06.2022
Lõpp k.p.:
07.06.2022
Portfolio Café on loomingule professionaalse tagasiside saamise eesmärgil loodud kohtumiste formaat.
Ülesehituselt seisneb Portfolio Café kohtumistel, mis toimuvad üks ühele tudengi ja eksperdi vahel ning on kestvuselt umbes 45 minutit. Selle aja jooksul tutvustab tudeng ennast ja oma loomingut ning ekspert jagab omapoolseid kommentaare ja soovitusi, esitab lisaküsimusi jms. Pärast ühte vestlust liigub tudeng järgmise eksperdi juurde ning nii senikaua kuni on rääkinud valitud ekspertidega, kelle jutule end eelnevalt on registreerinud. Kõik kohtumised toimuvad inglise või eesti keeles.
Portfolio Café-l on osalema oodatud vabade kunstide MA ja BA taseme tudengid. Kohtade arv on piiratud ja osalejad valitakse esitatud portfooliote alusel.
Kandideerimiseks täida REGISTREERIMISVORM koos lisatud portfoolioga enne 02.06.
EKSPERDID
Ulla Marquardt on saksa kunstnik ja pedagoog, kelle töö keskendub inimeste püüdlustele ja otsusekindlusele jätta seljataha viletsad töö- ja elutingimused, selleks et jõuda lähemale oma lootustele ja unistustele. Ulla fotoseeriates ja enamasti kohaspetsiifilistes videoinstallatsioonides saavad kokku erinevad tahud, mis kutsuvad astuma dialoogi – nii installatsiooni eri osade sees kui ka kunstiteose ja vaataja vahel. Teine aspekt tema töödes käsitleb looduse ilu ja kaduvuse uurimist.
www.ulla-marquardt.com
Lilian Hiob (s. 1991) on kuraator, galerist ja kunstiagent. Igapäevaselt on ta seotud Temnikova & Kasela galerii juhatamisega, ta on ka keldrigalerii Hoib asutaja. Koos Siim Preimaniga veab Lilian Hiob IDA raadios igakuist kunstisaadet „Vitamiin K“.
Anna Zača (s. 1984) – kuraator, programmeerija ja projektijuht animatsiooni ja lühifilmi valdkonnas. Anna on õppinud kunstiajalugu ja -teooriat Lätis ning animatsiooni Eestis. Ta on olnud 2ANNAS ISFFi loovjuht ja üks Riia rahvusvahelise filmifestivali asutajatest. 2015. aastal asutas ta Riia rahvusvahelise filmifestivali raames lühi- ja kunstnikufilmile pühendatud sektsiooni SHORT RIGA. Alates 2016. aastast on Anna Läti Animatsiooniliidu juht ja alates 2018. aastast on ta üks Euroopa animatsiooniauhindade juhatuse liikmetest.
Audrius Pocius (s. 1991) on Vilniuses resideeruv kuraator ja filosoof. Oma kuraatoripraktikas keskendub ta peamiselt kunsti kontseptuaalsetele ja performatiivsetele aspektidele ning nende sotsiaalsele ja kultuurikriitilisele potentsiaalile. Audrius on olnud kuraator ja pedagoog CAC Vilniuses, kuni ta kaasasutas kaasaegse kunsti projektiruumi Swallow. Lisaks annab ta loenguid erinevatel filosoofia, esteetika ja kaasaegse kultuuriga seotud teemadel Vilniuse ülikoolis, Vilniuse kunstiakadeemias ja Leedu muusika- ja teatriakadeemias.
www.swallow.lt
Siim Preiman (s. 1992) töötab Tallinna Kunstihoones kuraatorina ja peab mobiilset kunstiplatvormi galerii galerii. Teda iseloomustab tugev keskkonnateadlikkus ning võrdsema ühiskonna poole liikumise taotlus. Preimani kuraatoriprojektid võrsuvad isiklikust ning sirguvad kaasloojate abil kollektiivseteks platvormideks, mis puudutavad erinevaid põlvkondlikke valupunkte. Tema poolt kokku kutsutud näitused on muuhulgas käsitlenud laiendatud minakogemust, muutuvat ida-euroopalisust, kunsti tegemise eetikat ja rahvuslikku maastikku. Viimasel ajal mõtiskleb võõrustamise, soo, vägivalla ja terviklikuna elamise peale.
Olulisemate projektide hulka kuuluvad rühmanäitus “Mändfulness” Tallinna Linnagaleriis (2021), 1. märtsi ajutine projektiruum Tallinna vanalinnas (2021), rühmanäitus “Hea olemise kunst” Tallinna Kunstihoones (2019) ja kestvusprojekt/mobiilne platvorm galerii galerii (2016 – …).
www.galeriigalerii.ee