Juku animaõhtud jätkavad Animatsiooni Liidu hea traditsiooniga korraldada sündmusi, mille eesmärgiks on väärtustada animapärandit ning tuua kokku valdkonna vanameistrid ja noored autorid ning huvilised. Oma nime on õhtud saanud eesti esimese animafilmi „Kutsu-Juku seiklusi“ järgi ning viitab mõtteliselt selle traditsioonidele.
Juku animaõhtute avasündmusel 28. oktoobril tähistame rahvusvahelist animapäeva. Sel päeval aastal 1892 esitles Charles-Émile Reynaud Pariisis enda leiutet optilist teatrit, Théâtre Optique. See oli masinavärk, mille abil projekteeriti animeeritud pilt seinale. Reynaud muutis näitamisel käsitsi filmi kiirust ning kordas mingeid osi, et tekiks visuaalne lugu, mis võis kesta üle 10 minuti. Aastast 2002 on seda päeva tähistatud rahvusvaheliselt, et seda algusaega mäletada ning animatsiooni esile tõsta.
14.00 EKA auditooriumis tootmises olevate projektide tutvustus.
Oodatud on laiem huviliste ring ja animatudengid, kes saavad piiluda, kuidas mitmed noored autorid on oma esimeste filmide tootmiseni jõudnud ja mis faasis nad hetkel on ning missugused on mured-rõõmud. Oma tegemisi tutvustavad:
Mihkel Reha “10 ainulaadset paika, mida kindlasti külastada”, Eesti Joonisfilm
Liisi Grünberg “Miisufy”, AAA Creative
Helen Unt “Inimene kui kulg”, Undi teod
18.00 Õhtune seanss Pühitseme elu! kinos Artis (filmid kokku u 56 min). Antakse üle Animaliidu kolleegipreemia 2022. Õhtut toetab Pühaste pruulikoda.
Ülo Pikkov “Tik-tak” 9m 26s
Jonas Taul “Üks imeline mees” 15m
Kaspar Jancis “Kosmonaut” 11m 38s
Anu-Laura Tuttelberg “Talv vihmametsas” 8m 36s
Ave Taavet “Silitada siili” 11m 40s