Garage48 Future of Wood: Rebuild Ukraine toimub EKAs!

Eesti Kunstiakadeemia ja Garage48 korraldavad koostöös Eesti Teadusagentuuri ja Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskusega Tsenter 25.-27 novembril EKAs rahvusvahelise puidu tuleviku ja Ukraina taastamise teemalise arendusnädalavahetuse.

Oodatud on kõik arhitektid, tootedisainerid, puidutehnoloogid ja -keemikud, insenerid, valdkonna praktikud, metsanduse eksperdid, kliima- ja keskkonnaeksperdid, tarkvarainsenerid ja andmeteadlased, disainerid ja turundajad, kes on huvitatud 48 tunni jooksul välja töötama lahendusi, kuidas puidu kui ehitusmaterjali parema kasutamisega oleks võimalik vähendada keskkonnajalajälge ja anda panus Ukraina sõjajärgsesse ülesehitamisse.

 

EKA poolt sündmust korraldava Puitarhitektuuri Kompetentsikeskuse PAKK juhataja Anna Tomminga sõnul on Eestis olemas ideed, tehnoloogiline võimekus ja investeerimisvõimalusi otsivad ettevõtted, mille abil juba täna arendada lahendusi, mis aitaksid sõjas kannatada saanud keskkonda taastada, ja seda juba praegu, mil sõda pole veel lõppenud. “Arendades modulaarseid, madala süsinikjalajäljega ning ringmajanduse printsiipe järgivaid hoone tüpoloogiaid ja toodeid Ukrainale, aitame potentsiaalselt tekitada Ukrainas uut tootmise sõlmpunkti – sellist, mis aitaks ülesehitust läbi viia ja näidata teed ka rohepöörde eesmärkide täitmisele Euroopas ja kaugemal. Puidu kasutamine loob eelduse,  et väljatöötatud lahendused on keskkonda säästvad, ent lisaks sellele on puitmaterjal ja laiemalt biogeensed materjalid suurepäraseks platvormiks innovatiivsele mõtlemisele, sest neid äärmiselt paindlikke materjale on seni ikkagi vähe kasutatud – ja seda keskkonnasõbralikku puiduinnovatsiooni lähemegi häkatonil otsima.

 

Osalejatel on suurepärane võimalus katsetada uute ja huvitavate ideedega ning saada sealjuures mentorlust oma ala tippspetsialistidelt, kasutada EKA puidutöökoda, prototüüpimislaborit ja 3D laborit ning nende pakutavat masinaparki. 

 

Seekordse, järjekorras 6. puiduteemalise häkatoni fookusteemadeks on:

  • Modulaarne, ringmajanduse põhimõtteid järgiv ja kliimaneutraalne ehitus
  • Kiiret projekteerimist, inseneeriat ja tootmist võimaldavad tehnoloogiad
  • Biomassi nutikas väärtustamine ehituses ja kauakestvate toodete loomine
  • Roll-up, Fold-up, Flip-up, Pack-up – tooted, mis sobivad ideaalselt moodulmajade sisse, peale või kõrvale.

 

Garage48 Future of Wood: Rebuild Ukraine algab reedel, 25. novembril kell 18.30 ideede esitlemisega ning lõpeb pühapäeval 27. novembril kui kell 19.30 tunnustatakse silmapaistvamaid meeskondi, kes 48 tunni jooksul on kõige edukamalt arendanud töötava prototüübi. 

 

Lisainfo: https://garage48.org/events/garage48-future-of-wood-rebuild-ukraine-2022 

 

Puitarhitektuuri Kompetentsikeskus PAKK on EKA arhitektuuriteaduskonna juurde 2021. aastal loodud eraldiseisev uurimiskeskus, mis seob teadus-, ja õppetegevuse uute projekteerimismeetodite, elukeskkonna ja tootearendusega, viies teadlased, erialaspetsialistid ja  tudengid kokku tellijatega nii avalikust kui ka erasektorist. PAKK tegeleb kolme suurema alateemaga: ehituse rohepööre, tööstuse digipööre ja uued meetodid puidust tehasemajade projekteerimisel.

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud