Ringdisain

Foto: Birgit Uibo. Taimsete toidujääkidega lauatekstiilide värvimine: From Table to Table. Magistritöö. 2021. Juhendajad: Piret Valk, Marta Moorats

Ringdisaini õppekava on loodud inimestele, kelle motivatsioon on radikaalselt ja strateegiliselt disainida ringset tulevikku esemelises maailmas ja läbi selle luua positiivset mõju ning lisaväärtust tootvas majandusruumis.

Ringdisaini õppekava panustab uute loovpraktikute, õppejõudude, mentorite ja teadurite arengusse, et pakkuda esemelisse ringdisaini ja disaineri rolli mõtestamisse innovatsiooni läbi omanäolise ja eristuva fookuse, muutudes nii oluliseks partneriks Eesti majanduse arengus ja ühiste globaalsete eesmärkide saavutamisel.

Üldinfo

Õppetase:
Magister
Õppekeel:
Eesti
Õppevorm:
Päevaõpe
Ainepunktide arv: 120
Kestus: 2  aastat
Teaduskond:
Disainiteaduskond
Sisseastumine

Eeldused
Ei eelda eelnevat kunsti- või disainiharidust.
Haridusnõuded
BA, rakendus- või muu kõrgharidus
Keelenõuded
Inglise keele oskus B1 tasemel

Loe sisseastumisest lähemalt

Õppetöös on kesksel kohal:

  • Disaineri rolli mõtestamine
  • Koostöö tudengite, eriala professionaalide ja erinevate huvigruppide vahel.
  • Uute teoreetiliste teadmiste rakendamine praktikas.

Õppimisprotsess toimub tihedas tudengite, eriala professionaalide ja uurijate vahelises koostöös,  kaasates välispartnereid ja liitudes uurimisrühmadega.

Tudengeid juhendavad õppejõud: Marta Põldma, Stella Runnel, Maria Pukk, Reet Aus, Veiko Liis, Kadri Kalle, Kerli Kant-Hvass, Kadi Kenk, Piret Puppart, Ulrika Hurt, Marian Nummert, Kärt Ojavee, Maria-Kristiin Peterson.

Hetkeolukord maailmas vajab kohalikke ringdisainile keskenduvaid eksperte, kes uute piiravate meetmetega joondumisele tootvas majanduses pakuksid ja viiksid ellu lahendusi, mis aitaks luua positiivset mõju holistiliselt.

Foto: Maria Kristiin Peterson Mehaaniliselt ümbertöödeldud tekstiilijäätme kiust ja lambavillast kedratud lõngaga, millest on valminud käsikudumismasinal kampsun. 2021. Foto: Evert Palmets

Rohkem infot

Ringdisain Instagramis
Õppetöö raames tudengite algatatud Rõivaringi projekt Instagramis


Õppekavast

Ühiskond vajab inimesi, kes lisaks kestliku arengu teadlikkusele omavad praktilisi tööriistasid, et disainida meie elukeskkond ja ümbritsevad süsteemid ringseks. Strateegiline lähenemine ning kriitiline süsteemi-ja disainmõtlemine aitavad tuleviku professionaalidel lisaks uute piiravate meetmetega joondumisele tootvas majanduses pakkuda ka lahendusi, mis aitaks luua positiivset mõju holistiliselt.

Õppekava eesmärgiks on arendada ringdisaini erialaseid professionaale ning mediaatoreid, kes suudaks tõestada, et ringdisaini rakendamine ja sellesse investeerimine omab positiivset mõju keskkondlike, sotsiaalsete ja kultuuriliste aspektide kõrval ka ettevõtluses ja majandusruumis.

Disainerite kogukond Eestis vajab kohalikke ringdisainile keskenduvaid akadeemikuid ja eksperte, kes süsteemselt ja järjepidevalt tegeleks teadusarendustööga ning suudaks olla lisaväärtust pakkuv partner rahvusvahelisel skeenel.

Nii panustab käesolev magistriprogramm uute loovpraktikute, õppejõudude, mentorite ja teadurite arengusse, et pakkuda esemelisse ringdisaini ja disaineri rolli mõtestamisse innovatsiooni läbi omanäolise ja eristuva fookuse, muutudes nii oluliseks partneriks Eesti majanduse arengus ja ühiste globaalsete eesmärkide saavutamisel.

Millised oskused omandatakse?

  • Oskus disainida meie elukeskkond ja ümbritsevad süsteemid ringseks
  • Strateegiline lähenemine
  • Kriitiline süsteemi- ja disainmõtlemine
  • Oskus iseseisvaks planeerimiseks, praktikaks ja uurimiseks

Kellena lõpetajad tööd leiavad?

  • Disainerid
  • Loovpraktikud
  • Ettevõtjad
  • Õppejõud, koolitajad
  • Loovuurijad
  • Mentorid ettevõtluses

Keda ootame õppima?

Ringdisaini õppekava on loodud inimestele, kelle motivatsioon on radikaalselt ja strateegiliselt disainida ringset tulevikku esemelises maailmas ja läbi selle luua positiivset mõju ning lisaväärtust tootvas majandusruumis. Tulevase tudengi taust ei pea olema disainis – õppekaval tutvustatavad (disaini)tööriistad on probleemide lahendamisel ja uute süsteemide loomisel ning tõlgendamisel universaalsed abilised ka äritaustaga inimestele.

Õppekava ootab paralleelselt ka inimesi, keda huvitab akadeemiline karjäär ja kohaliku ringdisaini kogukonna teadusarendustöö. Sisseastuja võib olla äsja BA lõpetanud, kuid ka aastaid lineaarses majandusruumis tegutsenud professionaal, kes vajab uusi tööriistasid, et joonduda ringse tulevikuga.

Uudised ja sündmused

Foto: Marilyn Riisimäe

„EKA Keenias. Upmade süsteemi juurutamine“ EKA Galeriis 5.–26.04.2024

„EKA Keenias. Upmade süsteemi juurutamine“ EKA Galeriis 5.–26.04.2024 Avatud T–P 12–18, sissepääs tasuta Avamine: 4.04.2024 at 6 pm Juhendajad: Reet Aus, Maria Pukk Osalevad: Marta Konovalov, Susanna-Belinda Kõgel, Eva-Liis Lidenburg, Kaisa Moora, Anu Muiste, Doreen Mägi, Maria Rojko Nisu, Eva Reiska, Katrin Lepa-Ruben, Lisandra Türkson, Maris Vahter Näitus „EKA Keenias. Upmade süsteemi ...
Aeglane piste Keenias Moi Ülikoolis4

Ringdisaini tudengite sotsiaalne skulptuur Moi ülikooli tudengitega Keenias

1. veebruaril 2024 toimus EKA Ringdisaini MA tudengite sotsiaalne skulptuur "Aeglane piste" koos Moi ülikooli tudengitega Keenias. Aeglane piste on mõeldud aeglustumiseks ning läbi selle paremate valikute tegemiseks. Kiirustades kipume tegema halbu valikuid nii iseenda suhtes kui ka loodusele. Aeglustustumise ja koos tikkimise eesmärk on luua paremaid suhteid, kogukonda ja väärtustada ...