Joonistussöe valmistamine ja söejoonistus

Kahepäevane kursus toimub Lahemaa äärealal Valgejõe külas keset jõge paikneval saarel. Joonistussüsi valmistatakse lõkkel põletamise meetodiga. Söe tegemiseks vajalik materjal kogutakse langenud okste seast, eraldi puid selleks maha ei võeta.

Valminud sütt kasutatakse juba kursuse teisel päeval ise joonistuse tegemiseks. Joonistamist juhendatakse individuaalselt ning selle käigus õpitakse peamisi perspektiivi kujutamise võtteid.

Kursuse lõpuks valmivad osalejatel joonistussöe komplekt ning söejoonistused 30 x 30 cm ning A1 formaadis.

Oodatud on joonistustehnikatest ja söejoonistuse võludest huvitatud inimesed, kes soovivad teha ise enda joonistusvahendid. Kursus sobib ka algajatele, tähtis on, et osaleja on valmis katsetama ning soovib teha ise enda joonistusvahendid.

Eeldused osalejale
Keskharidus ja eesti keele oskus, valmidus käeliseks ettevõtmiseks, sealhulgas puidu vestmine ja koorimine

Kava

  • 12. august kell 11–17

Kell 11–14. Kogunemine Valgejõe Veinivillas. Loeng joonistussöe võimalustest ja näidete vaatamine. Jalutuskäik üle rippsilla (500 m) jõesaarele. Autoga liiklejad sõidavad kursuse toimumiskohta, bussi jms transpordiga liiklejad saavad kõndida. Puidu kogumine ja ettevalmistustöö põletamiseks: okste lõikamine, koorimine ja pakendamine õhukindlatesse anumatesse. Lõkke süütamine koos ettevalmistatud söepurkide ning -pakkidega.

14–15 Lõunapaus

Kell 15–17. Joonistusülesanne juhendaja ettevalmistatud söega. Ülesanne: maastiku-uuringud, lähivaated looduslikele objektidele ja nende võrdlemine inimese nahaga. Tööde tagasisidestamine, päeva lõpetamine.

  • 13. august kell 11–16.30

11–13.30. Kogunemine Kaldaääre talus ja eelmisel päeval tehtud söepõletuse katsetuste vaatlemine. Maastikuvaate valimine ning söejoonistuse tegemine. Individuaalne juhendamine, ühised arutelud ja tagasisidestamine mõlemal päeval. Joonistuste ülevaatamine.

13.30–14 Lõunapaus

14.–16.30 Portree ja inimese kujutamine. Tööde tagasisidestamine ja kursuse lõpetamine.

Kursuse läbinu

  • teab joonistussöe valmistamise tehnikaid ja oskab orienteeruda poes müüdavate joonistussöe võimaluste vahel
  • oskab valida joonistussöe valmistamiseks sobivat puitmaterjali, eeltöötleb seda ja teeb läbi joonistussöe põletamise protsessi, mille käigus katsetab erinevate puuliikidega ja leiab endale sobiva
  • loob isetehtud söest kohalikul loodusmaastikul põhineva joonistuse

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tööde esitlus ja arutelu. Arvestuse läbinule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Vajalikud materjalid

Visandiplokk katsetuste tegemiseks. Ilmale vastav riietus (kursus toimub välitingimustes).
Kohapeal on olemas joonistussöe ja suurema joonistuse tegemiseks vajalikud vahendid (joonistuspaber, joonistusalus, metallpurk, foolium, puit, fiksatiiv jms) sisalduvad kursuse hinnas.

Juhendaja
Anete Lomp on 2017. aastal lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide graafika eriala bakalaureuseõppe ning täiendanud end Erasmus programmiga Belgias LUCA ülikoolis joonistamise erialal. 2021. aastal kaitses ta TLÜ ja EKA ühisõppekava kunstiõpetaja magistrikraadi. Hetkel õpetab ta Pelgulinna Gümnaasiumis kunsti ja disaini. Kunstnikuna osaleb näitustel alates 2014. aastast. Kunstniku Instagram/porfoolio : @anetelomp


Aeg: 12. august kell 11–17 ja 13. august 2023 kell 11–16.30
Koht: Harjumaa, Kuusalu vald, Valgejõe küla
Maht: 14 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 7. augustini või kuni kohti jagub

Hind:  180 eurot

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud