„Linn-masin" Autorid Mariann Drell, Villem Sarapuu, Ruuben-Jaan Rekkor
Tallinna Strateegiakeskus korraldas „Rohejälje“ ruumisekkumiste projekti raames installatsioonikonkursi, mille eesmärk oli mereääre elavdamine linnaruumikunstiga Tallinn – Euroopa Roheline pealinn 2023 raames. 13 kavandi seast valitud võidutöö „Linn-masin” üheks autoriks on sisearhitektuuri osakonna lektor Mariann Drell.
Refereerime uudist Tallinna linna kodulehelt:
Installatsioonikonkursile oodati kohaspetsiifiliste keskkonnasõbralike kunsti- või arhitektuuriobjektide ideekavandeid. „„Rohejälje“ projekti raames sündivate mereäärsete ruumisekkumise peaidee on ühendada Kalarannas katkev mereääre promenaad kruiisiterminaliga ja siduda ala ühtseks tervikuks koos teiste mereäärsete objektidega. Oluline on avada linn merele ja luua erinevaid ajaveetmise võimalusi ja puhkekohti nii kohalikule elanikule kui Tallinna külalisele,“ selgitas keskkonna valdkonda kureeriv Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. „Eelmisel aastal valmisid suurepärased installatsioonid Putukaväilale ja tänavu otsustasime selle eduka piloodi eeskujul jätkata Linnahalli juures. Ruumisekkumised on üks viise Tallinna kui Euroopa Rohelise pealinna väärtuseid ruumis põnevalt esile tuua, et Tallinna linnakeskkonda rohelisemaks ja inimmõõtmelisemaks muuta“, kirjeldas Svet projekti tagamaid.
/…/
Mere äärde kerkiv võidutöö „Linn-masin” (autorid Mariann Drell, Villem Sarapuu, Ruuben-Jaan Rekkor) on kaasaegne installatsioon, mis väärtustab postmodernistlikku arhitektuuripärandit ning taaskasutab värskel moel kohapealseid heitmaterjale. Autorite sõnul on teose eesmärk jätkata ja rõhutada Linnahalli vormilist ja materiaalset reaalsust. Žürii tõstis esile kavandi vormilist tugevust, kontseptsioonilist selgust ja leidlikku materjalikasutust. Kuigi kavandi puhul oli kasutatud vanu arhitektuurilisi võtteid, mõjus esitatud töö värske ja kaasaegsena.