Meeldetuletus! Käimas on korje Eesti Kunstiakadeemia töötubade planeerimiseks Narva kunstiresidentuuris, mille tähtaeg on 20. juunil.
Narva kunstiresidentuur on aktiivne kultuuriplatvorm, mille fookuses on loovisikute residentuuridel. Vaata täpsemalt siit: https://www.nart.ee/et/residentuur/. Seni on kunstiakadeemia osakonnad planeerinud töötubasid Narva kunstiresidentuuris jooksvalt, kuid eelmisel sügisel tegime esimese korje, et planeerida asja paremini. Toimunud on maalipraktikaid, kirjutamislaagreid ja muid töötubasid, mis on toonud kunstitudengid piirilinnaga tutvuma. Kuulutasime välja järjekorras teise korje, mis on avatud kuni 20. juunini. See siin on sõbralik meeldetuletus, et korje on aktiivne ja ootame teie kirju.
Korje jooksul palume EKA osakondadel teada anda oma ideest või mõttest korraldada Narva kunstiresidentuuris ja/või Narvas üht- või teistmoodi tegevusi, mis võiksid järgmise õppeasta jooksul aset leida.
Korje tähtaeg: 20. juuni 2023
Planeeritav periood: 2023-2024 õppeaasta ja 2024. aasta suvi
Failis palume märkida:
-TEADUSKOND, OSAKOND, ÕPPETOOL
-EELISTATUD PERIOOD
-ÕPPEJÕUD, TÖÖTOA LÄBIVIIJAD (nimed, viited biograafiale või varasemale tegutsemisele, kas ööbimine planeeritakse NARTi või mujale, jne)
-TUDENGID (mitu tudengit tuleb, millise aasta tudengid, kas ka välistudengid jne)
-TÖÖTOA PLAAN (millised tegevused, mis teemad, millised tulemused jne). NB! Palume kirjeldada töötoa toimumist võimalikult detailselt.
-RUUMID (millised on ruumivajadused nii kunstiresidentuuris kui ka muudes asupaikades)
-KONTAKTANDMED (korraldaja või projektijuht)
Palume panna kõik info ühte faili ja see saata meili teel: residentuur@artun.ee
Narva kunstiresidentuuris saab ööbida kokku kuni 15 inimest – tudengit ja õppejõudu. Keldrikorrusel on lisaks ühikate ja õppejõudude toale ka ühisköök, kus saab süüa teha ja istuda, sinna mahub korraga umbes 10 inimest. Lisaks on ka dušširuumid ja saun. Kaasa tuleks võtta oma voodilinad, kuid saame neid kohapeal laenutada (üks komplekt 4€). Oluline on residentuurihoonest lahkudes jätta see sama korda kui tulles. Kokkuleppel ja võimalusel saab NARTi hoones kasutada ka tööruumi või -ruume. Kui on soovi nädala jooksul tehtud töö näituseruumides lühemalt või pikemalt eksponeerida, siis peaks see olema ka ideekorje ajal kirja pandud, ning aastaplaani tehes proovime soove arvestada. Samas oleme valmis ka aitama leida Narva linnas erinevaid pindu, kus saab nii tööd teha või siis töid eksponeerida. Ühikatubade ja köögi kasutamine osakonnale lisakulusid ei too. Kui aga õppejõud soovivad ööbida mujal, näiteks külaliskorteris, siis tuleb osakonnal see võimalus leida. Selles videos saab ka väikse ülevaate residentuuri ruumidest: https://www.youtube.com/watch?v=avOYADrNMBY
Narva kunstiresidentuuri residentide töö kui ka näituseprogrammi eelduseks on tugev side Narva kohaliku konteksti ja elanikega. Vaata tulevasi kusntiresidente siit: https://www.nart.ee/et/kunstnikud/ (2024. aasta kunstnikud selguvad sügise jooksul). Seega võiksid ka NARTis toimuvate töötubade sisu olle tugevas seoses Narva, residentuuri, kohalike elanike ja nende vajadustega. Näiteks võib töötoa planeerimiseks võtta inspiratsiooniks NARTi ja Narva praktiliste vajaduste nimekirja (https://docs.google.com/document/d/1EKSgxYgNAVWEOsQE_XIA4hW8UWmYnbUdkCt8rc8eiKE/edit?usp=sharing) või siis välja pakkuda muid teemasid, mis narvakatele korda läheksid.
Osakondadel palume oma idee läbi mõelda ja saata kogu tegevuse täpne kirjeldus s.h töötoa toimumise kuupäevad, õpilaste arv, õppejõudude nimed ja kas nad ööbivad residentuuris, töötoa teema, ülesehitus ja tulemused, õppetöö vorm, milliseid ruume oleks soov töötoa läbiviimiseks kasutada jne. Korje tulemused vaatab üle komisjon, kuhu kuuluvad dekaanid, NARTi juhatus ja juhataja. Vastavalt laekunud ettepanekute mahule ja kvaliteedile teeb komisjon pakkumiste hulgast valiku. Komisjonil võib teha ettepanekuid, kuidas töötoa plaani täiendada, et see NARTi programmi paremini sobituks nii sisu kui ruumide poolest.
Rohkem infot: