Kujunduse autor: juhendaja Milla-Mona Andres
Kursus annab algajale põhjaliku ülevaate tuntuimast pilditöötlustarkvarast Adobe Photoshop. Osalejad saavad ülevaate rastergraafikaga töötamise üldistest põhimõtetest ja programmist Adobe Photoshop.
Kursuse esimene osa keskendub programmi üldfunktsioonide ja nuppudega tutvumisele ning lihtsamate visuaalide loomisele. Kursuse teises osas tutvutakse keerulisema pilditöötlusega, komposiitimisega, digitaalse maalimisega ja graafilise disainiga, mille eesmärgiks on luua veebi- ja trükikõlbulikud pildifailid.
Praktilised oskused kinnistatakse jooksvalt ülesannete abil. Kursus toimub Mac-tüüpi arvutitega klassis.
Eeldused osalejale
Keskharidus ja eesti keele oskus
Osalemiseks on vajalik eelnev arvutikasutuse, eelkõige Maci arvutite kasutamise oskus tavakasutaja tasemel, samuti tulevad kasuks algteadmised perspektiivist, anatoomiast, valgusest ja varjust
Kava
1. päev. Sissejuhatus. Adobe Photoshopi kasutajaliidese ülevaade. Mis on rastergraafika ja selle erinevus vektorgraafikast? Erinevate failivormingute ja nende sobiva kasutamise mõistmine.
2. päev. Töötamine kihtidega. Kihtide tutvustus ja nende tähtsus pilditöötluses. Kihtide maskid, nende rakendused ja kihtide tõhus organiseerimine.
3. päev. Fotode retušeerimine ja taastamine. Põhiline pilditöötlus (heledus, kontrast, värvitasakaal). Tervendavad ja kloonivad tööriistad ebasoovitavate elementide eemaldamiseks. Töötamine kihtide ja maskidega.
4. päev. Portreefoto töötlemine. Värvikorrektsioon, loominguline toonimine. Retušeerimine, teravustamine. Filtrigalerii kasutamine kunstiliste täiustuste jaoks.
5. päev. Pildi manipulatsioon ja komposiitimine, osa 1. Selekteerimine ja lihtsamate objektide väljalõikamine. Komposiitimise sissejuhatus.
6. päev. Pildi manipulatsioon ja komposiitimine, osa 2. Selekteerimine ja keerulisemate objektide väljalõikamine. Komposiitimine: perspektiiv, valgus ja vari.
7. päev. Tekst ja graafiline disain. Graafilise disaini põhimõte. Tekst ja vektorelemendid, teksti lisamine ja sulandamine piltidel.
8. päev. Lisateadmised. Photoshopi failide kasutamine teistes Adobe programmides. Trükkimiseks sobiva faili loomine. Videotöötluse ja animatsiooni tutvustus Photoshopis.
9. päev. Digitaalne maalimine. Graafikalaua, pintslite ja pintslite eelseadistuste tutvustus. Digitaalse maalimise tehnikad ja digitaalsete kunstiteoste loomine.
10. päev. Kordamine arvestuslikuks tööks. Kokkuvõte, küsimused ja vastused.
11. päev. Arvestuslik töö.
Õppemetoodika
Õppeprotsess sisaldab 44 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 34 akadeemilist tundi iseseisvat tööd.
Iga kohtumine sisaldab eelnevate teadmiste kordamist, sissejuhatust uude teemasse ja praktilist ülesannet. Õppimistempo kohaneb vastavalt kursusele. Kontakttundides annab juhendaja aktiivset tagasisidet ning igale õppijale lähenetakse individuaalselt.
Kursuse läbinu
- mõistab raster- ja vektorgraafika erinevust
- on teadlik rastergraafika tööpõhimõtetest ja oskab luua sobiva pildifaili nii veebi kui ka trükki
- on tuttav Adobe Photoshopi töölaua ja tööriistade valikuga
- omab ülevaadet fototöötluse tööprotsessist ning mõistab mittedestruktiivse pilditöötluse olemust ja vajadust
- oskab kombineerida mitut fotot, lõigata välja detaile, korrigeerida pildi värvi ja eemaldada pildilt soovimatuid detaile
- oskab lisada pildile teksti ja graafilisi elemente
- oskab kasutada vektorfaile Photoshopi programmis
- omab ülevaadet, kuidas luua digitaalmaali
- on tuttav, kuidas luua lihtsamaid animatsioone ja gif-faile
- teab, kuidas iseseisvalt leida täiendavat infot ja õppematerjali edaspidiseks töötamiseks Adobe Photoshopiga
Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille saamiseks tuleb osaleda kontakttundides vähemalt 75% ulatuses. Arvestuse sisuks on viimases tunnis tehtav arvestustöö. Arvestuse saanule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.
Vajalikud materjalid
Isikliku arvuti ja programmi kasutamise võimalus iseseisvate ülesannete tegemiseks
Juhendaja
Estookin (sünninimega Milla-Mona Andres) on omandanud Eesti Kunstiakadeemia bakalaureusekraadi (cum laude) stsenograafia erialal 2022. Estookin on Eestis ja välismaal tegutsev visuaalkunstnik ja graafiline disainer. Ta võitis 2022. aastal Eesti Disainiauhindadel Noore Püssi auhinna ja on kujundanud tuntud muusikute albumeid nagu nublu, Rita Ray ja Lexsoul Dancemachine. Praegu töötab Estookin reklaamiagentuuris ja oma isiklikus stuudios. Ta on teinud näituseid nii Eestis kui ka Ameerika Ühendriikides. Alates 2021. aastast õpetab Estookin kujundusprogrammide kasutamist Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia osakonnas ja 2023. aastast avatud akadeemias.
Aeg: 12. september kuni 21. november 2023 teisipäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia ruum A407
Maht: 44 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 34 tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 5. septembrini või kuni kohti jätkub
Hind: 630 eurot
Registreerudes enne 29. augustit, on võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 150 eurot, seejärel 3. septembriks 240 eurot ja 8. oktoobriks 240 eurot.