EKAsse laekus tänavu rohkem sisseastumisavaldusi kui mullu

Eesti Kunstiakadeemiasse esitati tänavu 1024 sisseastumisavaldust, mis on 66 avaldust rohkem kui möödunud aastal. Suurimat avalduste arvu kasvu näitas sel aastal sessioonõppekava disain ja innovatsioon. Kõrgeim konkurss oli bakalaureuseastmes aga traditsiooniliselt graafilise disaini õppekavale, sellele järgnesid animatsiooni ja sisearhitektuuri õppekavad.

“Hea meel on näha jätkuvat suurt huvi disainivaldkonna erialade vastu. Eriti rõõmustav on, et uued magistrikavad ringdisain, sotsiaalne disain ja taidestuudium äratasid huvi paljudes tugevates kandidaatides, kellest suur osa soovib EKAs omandada juba teist magistrikraadi. See näitab üldist vajadust rakendada disaini väga erinevates valdkondades ning soovi keskenduda ühiskondlikult olulistele ja tundlikele teemadele oma edasises karjääris,” kommenteerib vastuvõtu tulemusi EKA disainiteaduskonna dekaan Ruth-Helene Melioranski.

Bakalaureusetasemel kõrgeima konkursiga õppekavale graafiline disain laekus 110 avaldust ning ühele õppekohale konkureerib keskmiselt 9,2 huvilist. Suurenenud huvi ja vajadust töötavale inimesele sobivatel aegadel toimuva õppetöö järele näitas avalduste arvu hüppeline kasv sessioonõppekavale disain ja innovatsioon, kuhu esitati 65 avaldust, mis on sel õppekaval läbi aastate kõrgeim tulemus. Avalduste pingereas järgmistel kohtadel on õppekavad tööstus- ja digitootedisain (63 avaldust) ning sisearhitektuur (62 avaldust). Konkursside poolest on aga teisel kohal hoopis animatsioon (6,4 inimest kohale) ja kolmandal sisearhitektuur (5,2 inimest kohale). Kokku laekus EKA bakalaureusetaseme õppekavadele 677 avaldust, mis on viimase kaheksa aasta rekord.

Magistritasemel laekus enim avaldusi ingliskeelsetele õppekavadele. Populaarseim õppekava on graafiline disain, kuhu esitati 56 avaldust ja konkurss oli 7 inimest kohale. Järgnesid interaktsioonidisain (46 avaldust) ja animatsioon (31 avaldust). Eestikeelsetest magistrikavadest oli suurim konkurss õppekavale sotsiaalne disain (2,5 huvilist kohale), järgnes taidestuudium (2,3 huvilist kohale) ja kaasaegne kunst (2,2 huvilist kohale). Kokku laekus EKA magistriõppekavadele tänavu 297 sisseastumisavaldust.

Doktoriõppe avalduste arv näitab kuuendat aastat järjest kasvutrendi, kokku esitati tänavu 50 avaldust. Suurim konkurss on doktoriõppekavale kunst ja disain, kuhu esitati 30 avaldust.

Sisseastumiseksamid kandidaatidele kestavad 7. juulini, mil selguvad ka vastuvõtu tulemused.

Lisainfo:

Helen Jürgens
EKA õppeosakonna peaspetsialist
vastuvott@artun.ee
6267 305
artun.ee/sisseastumine

Jaga sõpradega:

Postitas Maarja Pabut
Viimati muudetud