Foto: Jarek Jõepera
15. august oli oluline päev EKA PAKKule ja uurimiskeskuse vanemteadurile Renee Puuseppale – Eesti esimene Mustermaja süsteemis projekteeritud hoone sai nurgakivi. Uus Elektrilevi koolituskeskus saab olema madala süsiniku jalajäljega, modulaarne, tehases toodetav ja ringmajanduslikke põhimõtteid järgiv puidust hoone, kasutades EKA PAKKus arendatavat Mustermaja projekteerimissüsteemi. Koolituskeskus valmib 2024. aasta alguseks.
Elektrilevi koolituskeskusele asetasid nurgakivi Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm ja juhatuse liige Rasmus Armas, EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan dr Sille Pihlak, EstNor tegevjuht Renee Mikomägi ja Kiili vallavanem Aimur Liiva.
„Koolituskeskuse projekt andis vajaliku tõuke, et vormida EKA Puitarhitektuuri Kompetentsikeskuses PAKK aastate jooksul tehtud teadus- ja arendustöö reaalseks rakenduseks – hoone, mis näitab tänu uuendusmeelse tellijale ja teostajale teadmussiirde võimalikkust. Ainult koostöös jõuame lähemale meie kõigi poolt seatud innovatsiooni eesmärkidele ehituses ja projekteerimises. Saadud kogemus illustreerib, et ringmajandusliku hoone ehitamine on kaasaegses Eesti majatehases võimalik juba täna“ lausus Sille Pihlak, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan.
„Hindame kõrgelt innovatsiooni ning panustame Elektrilevis järjepidevalt Eesti haridus- ja teadustegevuse arendamisse. Valides EKA Mustermaja kontseptsiooni ei ehita me pelgalt järgmist tavalist maja, vaid saame anda hoogu selle ainulaadse lahenduse väljatöötamisele,“ sõnas Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.
Koolituskeskuse tootjale ja ehitajale EstNor OÜ-le on põnev väljakutse ja võimalus näidata kuidas saab ehitada ilusaid, keskkonnasõbralike hooneid. „EstNor`i meeskonnal on hea meel olla peatöövõtjana osaline esimese mustermaja valmimisel ja eriti positiivne on see, et loodav koolituskeskus asub ettevõtte koduvallas oma tootmishoonete vahetusläheduses,“ rõõmustas EstNor tegevjuht Renee Mikomägi.
- Hoone moodulid toodetakse vaid 200m kaugusel koolituskeskusest
- Hoone koosneb 30-st moodulist, mis jagunevad 180-ks põranda-, seina-, vahelae- ja katuseelemendiks
- Moodulid toodetakse tehases ca 1,5 kuuga ja paigaldatakse objektil ca 3-4 päevaga
- Pea 80% hoone materjalist on puit