Tervishoiusektor, tarbides suuremat hulka ressursse ning tekitades erinevat tüüpi jäätmeid, on iseenesest muutunud avalikuks tervisealaseks mureks, eriti veel Covid-19 pandeemia puhkemisega. Ühekordsete näomaskide ja kiirtestide kõrvaldamise näitel keskendus pakutud rahvusvaheline kursus sellele, kuidas tervishoiusektor saaks rakendada mõningaid kõige elementaarsemaid meetmeid, näiteks jätkusuutlike jäätmete vähendamise ja haldamise strateegiate tutvustamist, et muutuda rohelisemaks ja keskkonnaalaselt jätkusuutlikumaks.
Põhja-Eesti Regionaalhaiglas viiakse läbi 5-päevane intensiivkursus mille käigus rakendatakse tervishoiu planeerimisel tõhusalt disainimõtlemise põhimõtteid, mida tõendavad haiglasiseseid väljakutseid käsitlevad projektid. Projekti on kaasatud ka sidusrühmad avalikust sektorist, ühildades jõupingutused täiustatud tervishoiuteenuste suunas. Projekti panustab praktilisele lähenemisele, mis hõlmab osalemist operatsioonidel ja süvaintervjuudel. See koostööl põhinev ja uuenduslik metoodika on väärtuslik mudel tulevaste tervishoiu planeerimise ning teenuste kavandamise algatuste jaoks.
Aktiivselt reaalsete tervishoiuprobleemidega tegeledes saavad õpilased praktilisi kogemusi. See praktiline lähenemine süvendab disainitudengite arusaama, lihvides nende probleemide lahendamise oskusi, pakkudes neile valdkonnast käegakatsutavaid teadmisi.
Koostööpartner: Põhja-Eesti Regionaalhaigla
Projekti kestus: 2022-2023
Rahastaja: NPHE-10066-2022