Alates 2014. aasta sügissemestrist alustame MA õppekava Kunst uusmeedia õppesuunal tehnoloogilise kaasaegse kunsti õppekavaga, mis keskendub eksperimentaalsele helikunstile ning visuaalsusele.
Vaatleme tehnika ajalugu ja loeme ulmekirjandust, et aru saada, miks nokitseb astronaut oma sportauto möirgavaks ennasthävitavaks koletiseks ja milline on raamatute põlemise temperatuur. Saame kokku teadlastega, praktiseerivate kunstnike ja muusikutega ning tudengitega teistest ülikoolidest. Improviseerime. Vaidleme argumenteeritult ja vähemargumenteeritult kaasaegse elektroonilise, hübriid- ja teaduskunsti koha ning tuleviku üle. Programmeerime interaktiivseid heli- ja visuaallahendusi kuid ei unusta tee-ise-kultuuri ning madaltehnoloogilist analoogmaailma. Kuulame keskkonda, elektrit, Markovi ahelate kõlinat ja no-input mikseri praginat ning mõtestame kas müra võib olla ideoloogiline. Kasutame vajadusel jootekolbi, 3D printerit või mutrivõtit.
Aga eelkõige püüame aru saada milleks ja kuidas seda kõike võiks kaasaegse kunsti kontekstis teha.
Kui tunned, et eksperimentaalne kaasaegne elektrooniline kunst ja helid sind ‘käima tõmbavad’ ning oled avatud diskussioonidele ja keskendunud loovusele, siis ootame sind kandideerima MA õppekava Kunst uusmeedia õppesuunale!
Kandideerimistingimuste kohta vaata lähemalt:
https://www.artun.ee/sisseastumine/magistriope/
Uusmedia FB’s:
https://www.facebook.com/pages/EKA-Uusmeedia/294594554048110