Foto: Eiko Lainjärv
Täna, 2. mail 2024, allkirjastasid Eesti Kunstiakadeemia ja Estonian Business Schooli rektorid kahe kooli vahelise koostööleppe. Koostöö raames alustab sügisel kümme kuud kestev mikrokraadiprogramm “Murranguliste muutuste juhtimine ja disain”, mille eesmärgiks on aidata juhtidel ja ettevõtjatel paremini toime tulla tuleviku murranguliste oludega ja lahendusi leida uutlaadi väljakutsetele.
Eesti Kunstiakadeemia ja Estonian Business Schooli ühiskursus tippjuhtidele on esimene omataoline Eestis.
Kümnekuuline programm ühendab EKA disainerite ja EBSi ettevõtlusekspertide juhendamise, intensiivse praktilise õppe ning õppereisid ümberkujunevatesse ettevõtetesse Eestis ja Saksamaal. Eesmärk on õppida muutma tööstust ja juhtima ettevõtteid, kasutades kaasaegseid disainipõhimõtteid, kohanedes tänases mitmeski mõttes ebatäiuslikus ettevõtluskeskkonnas.
EBS ja EKA üheskoos soovivad, et ka Eesti juhid oskaksid murrangulistes oludes luua ettenägelikke ja kandvaid visioone. Programmi filosoofia keskendub autentse ja jätkusuutliku juhtimise oskuste arendamisele, mis võimaldavad osalejatel suurendada oma mõju ning säilitada tasakaal oma isikliku ja professionaalse elu vahel. Programm ootab liituma tippjuhte ja ettevõtte omanikke, et välja töötada eesmärgipõhine jätkusuutlik ärimudel ja rahalise ümberkujundamise plaan, mille fookus ei ole vaid kasumil.
“Uus programm koostöös EKAga on EBSi jaoks loomulik samm, kuna ettevõtlus on ennekõike kunst, mille arenguks on vaja ettekujutusvõimet ja loomingulisust. Tuleb eksperimenteerida ja läheneda uutmoodi juhtimise ees seisvatele väljakutsetele. See aitab vältida takerdunud tegutsemisviise ja kognitiivset sõltuvust läbikäidud teedest,” ütles EBSi juhatuse esimees ja rektor Meelis Kitsing.
Eesti Kunstiakadeemia dekaan Ruth-Helene Melioranski: “Avame EKAs koostöös EBSiga uue makrokraadi, mille ettevalmistamine on meid kõnetanud just seetõttu, et eemalt vaadates justkui kaks väga erinevat maailma, ettevõtlus ja kultuur, saavad teineteist viljakalt inspireerida. Valdkonniti on Estonian Business School ja Eesti Kunstiakadeemia erinevad, kuid disaini rakendatakse kaasajal juhtimises aina enam. Koos EBSiga soovime Eesti juhtimisse laiemalt tuua disaini ja disainmõtlemist.”
–
Koostööprogramm vallandub 10. mail Eesti Kunstiakadeemias toimuval hommikukohvil, vastamas küsimusele “Kuidas aitab kultuur juhtida murrangulistes oludes?” Paneelarutelus osalevad pikaajalise kogemusega tippjuht Kaarel Suuk, Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna dekaan Kirke Kangro, Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna dekaan Ruth-Helene Melioranski ning EBS tootearendusjuht ja vestluse moderaator Marko Rillo.
—
Eesti Kunstiakadeemia
1914. aastal asutatud Eesti Kunstiakadeemia on ainus avalik-õiguslik ülikool Eestis, mis annab kõrgharidust kaunite kunstide, disaini, arhitektuuri, meedia, visuaalteaduse, kunstiajaloo ja konserveerimise alal.
EKA püüdleb visuaalkultuuri valdkonna juhtivate rahvusvaheliste innovatsioonikeskuste hulka. Praegu on Akadeemias rohkem kui 1100 üliõpilast, kellest paljud osalevad rahvusvaheliste partnerülikoolide vahetusprogrammides. Lisaks aktiivsele õppe- ja teadustegevusele pakub Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia kaudu ka täiendusõppe võimalusi.
Eesti Kunstiakadeemia teeb koostööd enam kui saja tipptasemel kunsti-, disaini- ja arhitektuuriülikooliga üle maailma ning kuulub mitmesse rahvusvahelisse kõrgharidusvõrgustikku. Akadeemilised töötajad on oma ala professionaalid – rahvusvaheliselt
Estonian Business School
Estonian Business School (EBS) on Baltimaade vanim eraettevõtluskõrgkool, mis asutati 1988. aastal. Eraldiseisva eraettevõtluskõrgkoolina, millel on ülikooli staatus, kuulub see SA Estonian Business Schoolile (mittetulundusfond) . EBSi missioon on inspireerida ja toetada meie peamisi sidusrühmi, et nad saavutaksid oma potentsiaali väärtuste ühisloomes.
EBS pakub ettevõtluse ja halduse õppekavarühmas bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe programme. EBSis õpib hetkel 1400 tudengit ning koolil on partnerluslepingud enam kui 70 ülikooliga Euroopas, Ameerikas, Austraalias ja Aasias.