Triinu Amboja, arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala 2024. lõpetaja.
Kandideerimine 2024 EKA Arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekavale käib täie hooga. Selle puhul tõid EKA inimesed välja 6 peamist põhjust, miks on siia sisseastumine õige otsus.
Avalduste vastuvõtmine kestab 27. juunini. Sisseastumise kohta saab rohkem lugeda siin.
- Ei pea olema valmis kunstnik
Arhitektuuriõppesse sisseastumise suurimaks stereotüübiks on ideaalne joonistamisoskus. Tegelikult pead olema valmis end lihtsalt paberi ja pliiatsiga väljendama. Ei pea oskama ideaalselt ideed joonistada, aga peab oskama seda paberile skitseerida. Sama käib ka õppetöö kohta, kus kõiksugu arvutiprogrammid abistavad tudengite ideedel ellu jõuda.
– Triinu Amboja, värskelt MA kraadi kaitsnud arhitekt
- Päris mõju inimeste eludele
Arhitektuur tegeleb kõige laiemas mõistes elukeskkonna loomisega. See on see ruum, kus me elame. See on see koht, kus me naerame, lõbutseme, kurvastame ja nutame. Ei ole teist eriala, kus inimene suudaks tunda ennast sellisena looja rollis. Meie töö mõjutab päriselt inimeste elusid ja keskkonda nende ümber.
– Patrick Liik, 4. kursuse tudeng
- Õppereisid ja vahetussemestrid
Arhitekti parim õppimisviis on loodud keskkonda kogeda. Selleks külastame me tihti Euroopa linnu, et õppida tundma nende eripärasid ja arusaamu arhitektuurist. Just praegu naasid meie tudengid linnavaatluspraktikalt Berliinist. Kui lühiajalisel õpirändel on käinud kõik meie tudengid, siis vähemalt 66% on neist on õppinud vahetussemestril Euroopas või kaugemal. Väljaspool Eestit saadud kogemus on miski, mis tohutult innustab ja inspireerib noori ruumiloojaid.
– Sille Pihlak, arhitektuuriteaduskonna dekaan
- Mitmekesised tunnid
EKAs õppides on väga tore, et juba õppekavas on mitmeid erinevate ainetega seotud reise ja väljasõite. Neist ilmselt kõige meeldejäävam oli kaks nädalat kestnud maalipraktika EKA Muhu majas. See muhe olemine ja koos kursusega lihtsalt toreda aja veetmine jääb ilmselt veel kauaks peale kooli meelde.
– Karl Erik Miller, värskelt MA kraadi kaitsnud arhitekt
- Professionaalsus
Arhitektiharidus annab mitmekülgse baasi tulevaseks eluks – võimaluse luua visioone linnaarhitektina või kavandada avalikku ruumi ja hooneid arhitektuuribüroodes. Arhitektiharidus on praktiline: pikema perspektiiviga strateegiad vormivad ruumi järgnevate aastakümnete jooksul. Ehitus- või renoveerimisprojektid parandavad ruumi lõppkasutaja jaoks kohe täna.
– Aet Ader, Eesti Arhitektide Liidu president, b210 arhitektuuribüroo asutaja
- Tudengielu
EKA uus maja ei ole mitte ainult õppehoone, vaid kodu, kuhu kogunevad kokku oma eriala noored tipud. Nii veetsime me siin palju hilisõhtuid teineteise töid arutades ja elust muljetades. Rääkimata lugematutest tegevustest majast väljas. See ühtekuuluvustunne, mis meil tudengitena tekkis, kinkis mulle töökaaslased ja sõbrad kogu eluks.
– Kertu Johanna Jõeste, EKA vilistlane