Varjualune. Arhitektuurne projekteerimine 09.2022–07.2023

Varjualune. Arhitektuurne projekteerimine 09.2022 – 07.2023

 

Vihikut saab sirvida SIIN.

Esimese kursuse sügissemestri õppeülesannete eesmärk on tutvustada arhitektuuri tekke eeldusi, põhjuseid ja võimalusi. Ülesandeid lahendades tuleb uurida ja mõtestada inimese ja teda ümbritseva keskkonna vahekordi.

Semester jaguneb laias laastus neljaks. Analooggraafikas valib iga tudeng ühe väikehoone ja kirjeldab seda ühe omadussõnaga, mis kandub erineval moel edasi kõikidesse ülesannetesse. Kursuse jooksul peab tudeng kujutama graafiliselt hoone iseloomulikumaid jooniseid (plaan, lõige, vaade) nii algsel kujul kui ka omadussõna põhjal muteerunult. Graafika teises osas loovad tudengid Processing programmis koodi kirjutades liikuvaid digitaalseid kujutisi.

Viiepäevases loovkoodi töötoas peavad tudengid enda abstraktseid mõtteid väljendama digitaalses maailmas, kasutades selleks Processing programmeerimiskeelt. Tulemuseks on dünaamilised graafilised teosed.

Järgnevas VR stuudios loovad õpilased oma eelnevast koodist kolmemõõtmelise keskkonna, kasutades selleks VR-peakomplekti ja teisi 3D modelleerimise tööriistu.

Suurim osakaal on sügissemestril arhitektuursel projekteerimisel, kus tudengid loovad enese vajadustest ja soovidest lähtuvalt varjualuse. Alates 2021. kuni 2024. aastani, mil Tartu on Euroopa Kultuuripealinn, kavandatakse varjualused Tartusse. Lisaks asukohale antakse ette kindlad materjalid – 1 km prussi ja 80 betoonplokki. Edasine on juba tudengite endi teha.

Esimene kursus kulmineerub suvise ehituspraktikaga, kus tudengid ühe projekteeritud varjualuse valmis ehitavad. Selline kollektiivne ehitustegevus aitab mõista arhitektuuri ja reaalse ehitamise keerukaid suhteid ning ühtlasi luua tugeva kursusevaimu.

Nii valmis 2023. aasta varjualune LINNUTEE.

 

Juhendajad: Ott Alver, Alvin Järving (Arhitekt Must).

Koostaja: Sofia Schneider-Sepping.

 

Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuri ja Linnaplaneerimise osakond, 2024.

Toetab Eesti Kultuurkapital.

 

ISBN 978-9916-740-08-8 (trükis)

ISBN 978-9916-740-09-5 (pdf)

ISSN 2461-2359

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud