Kursuse eesmärk on anda osalejatele praktilised ja teoreetilised teadmised veebidisaini loomiseks Webflow’ abil. Kursus sobib disaineritele, kes soovivad oma veebilehe disaini ise ellu viia ja lehte ise hallata. Kursusel osalenu omandab vajalikud oskused ja teadmised, et luua Webflow’ abil kodulehtede terviklahendusi.
Webflow on võimekas veebidisaini ja -arenduse platvorm, mis võimaldab luua kodulehti ilma koodi kirjutamata. See on disaineritele suurepärane valik, kuna kogu protsess on visuaalne ja lihtsasti hoomatav. Kuna Webflow’ puhul on tegemist visuaalse ja koodivaba platvormiga, siis ei eelda see teadmisi veebiarendusest (html/css/javascript).
NB! Kursus ei keskendu veebidisainile, vaid disaini implementeerimisele ja kodulehe arendusele.
Eeldused osalejale
Keskharidus ja eesti keele oskus
Kursus pakub enim praktilist väärtust disaineritele, kellel on vähemalt algtasemel veebidisaini ja Figma kogemus
Õppemetoodika
Kursus koosneb kontakttundidest, mis sisaldavad teooriat ja praktikat. Iga kohtumise lõpus antakse osalejale kodutöö, mis tagasisidestatakse järgmisel kohtumisel. Kursuse praktiliseks väljundiks on osaleja loodud veebileht.
Sellel kursusel õpitakse kõike, mida peab teadma Webflow’ga alustamiseks, alates liidese põhialustest kuni keerukamate funktsioonideni nagu kohandatud CSS ja animatsioonid. Kursuse lõpetanu oskab implementeerida oma veebidisaini ning ehitada sellest Webflow’ abil toimiva veebilehe.
Õpitakse, kuidas luua skaleeruvat (responsive) veebilehte, optimeerida seda otsingumootoritele (SEO) ja parandada selle jõudlust. Omandatakse terviklik arusaam Webflow’ arendusprotsessist, mis võimaldab hallata disaini, integratsioone, animatsioone ja kogu veebilehe funktsionaalsust.
Kursuse läbinu
● oskab luua Webflow’ga arenduseks sobilikku veebidisaini (nt Figma kujundustarkvaras) ning eksportida veebi jaoks optimeeritud pildi- ja videoformaate
● oskab kasutada Webflow’ kasutajaliidest ning baasfunktsionaalsusi, valdab kujunduse arendamiseks sobivaid tehnikaid ja tööriistu
● oskab luua ja taaskasutada CSS-klasse
● oskab luua responsive design’i printsiibil põhinevaid veebilehti ning kohaldada olemasolevaid Webflow’ disainimalle
● omab baasteadmisi otsingumootorisõbralike veebilehtede loomiseks (SEO) ning oskab optimeerida veebilehe sooritust
● oskab lisada veebilehtedele animatsioone ja interaktsioone
Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille saamiseks tuleb osaleda kontakttundides vähemalt 75% ulatuses. Arvestuse sisuks on osaleja tehtud koduleht, mis vastab tänapäeva veebilehe standarditele. Arvestuse sooritanule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.
Vajalikud materjalid
Isiklik sülearvuti, Figma
Juhendaja
Rasmus Raal on omandanud 2010. aastal bakalaureusekraadi Tartu Kõrgemas Kunstikoolis meedia- ja reklaamikunsti erialal. Raalil on 14-aastane laialdane töökogemus disainivaldkonnas: ta on töötanud erinevate disainidistsipliinidega nagu trükidisain, veebidisain, UX/UI, branding ja turundusdisain ning ka tehnilisemate valdkondadega nagu SEO ja Webflow. Praegu töötab Raal disainijuhina Glias, ühes Eesti ükssarvikutest, kus juhib viieliikmelist disainitiimi ning vastutab brändivisiooni ja disainistrateegia koordineerimise eest. On loonud auhinnatud veebidisaine, millest kaalukam on Best Computer Software Website (The Stevie® Awards).
Aeg: 18. märtsist 27. maini 2025 teisipäeviti kl 18–21 (v.a 15. aprill)
Koht: Tallinn, Põhja pst 7, Eesti Kunstiakadeemia, ruum A502
Maht: 40 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 38 tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Õppegrupp: 10 kuni 12 osalejat
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 11. märtsini või kuni kohti jätkub
Hind: 560 eurot
Registreerudes enne 4. märtsi , on võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 260 eurot, seejärel 9. märtsiks 300 eurot.