Kujutamisoskuste eelakadeemia 1: baasoskused

Kursus on mõeldud kunstiülikooli sisseastujale, kes soovib arendada visuaalset kujutamist ja mitmekesistada oma tehnilisi oskusi. EKA õppejõudude, tudengite ja vilistlaste juhendamisel õpitakse pildiloome baasoskusi – kompositsiooni, värvusõpetust ja joonistamist – mis tulevad kasuks igal EKA erialal.

Peale baasoskuste omandamist on soovitame jätkata ka Kujutamisoskuste eelakadeemia 2: käekiri ja stiil kursusel.

Sihtrühm
Kursus sobib kõige paremini õppurile, kes pole varasemalt kunstikoolis käinud või on seda teinud ammu, aga sooviks end enne ülikooli astumist baasoskustega täiendada. Samuti on see hea võimalus põhioskusi õppida just EKA kontekstis – juhendavad tudengid ja vilistlased, kelle käsitlus on sünkroonis ülikooli õppega. Eelakadeemias saavad osaleda noored vanuses 16–26 eluaastat.

Vajalikud materjalid
Suurem osa töövahenditest tuleb õppuril ise kaasa võtta, kuid mõned vahendid on ka kooli poolt. Info vajalike vahendite kohta saadetakse osalejatele enne kursuse algust.

Kursuse läbinu
– omandab kompositsiooni- ja värvusõpetuse, joonistamise põhialused
– teab visuaalse väljendamise peamisi elemente
– tajub kujutist kui tervikut ja oskab üldpilti oma tahte järgi suunata
– on oma tehtud ülesandeid analüüsinud, esitlenud ja saanud juhendajatel tagasisidet

Arvestus
Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid ja saavad juhendajatelt tagasisidet. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Juhendajad

Mart Vainre (s 1988) on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala BA (2011) ja uusmeedia eriala MA (2014). Tal on olnud mitmeid isiknäituseid ning tema töid on eksponeeritud ka KUMU ja Kunstihoone kuraatorinäitustel. Vainre teostab oma töid maalikunsti tehnikas, mis on tihti digitehnoloogia poolt vahendatud. Vainre on ka EKA külalisõppejõud ja Eelakadeemia ettevalmistuskursuste programmijuht.
martvainre.com

Lisette Lepik (s 1999) lõpetas Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuseõppe maalikunsti suunal (2022) ning on täiendanud end Islandi Kunstiakadeemias installatsiooni erialal (2019). Peamiste meediumitena kasutab ta maali ja (maali)installatsiooni. Lepik käsitleb värvi ja materjali kui substantsi, mille erinevad omadused ja kasutusviisid annavad võimaluse esile kutsuda tunnet, mälestust või äratundmist. Teemadering, millega ta tegeleb, koondub kehade ning nende kujutamise ja mõtestamise ümber. Lepik on aktiivselt osalenud grupinäitustel Eestis, Islandil, Austrias ja Leedus ning on teinud mitmeid isikunäituseid Tallinna ja Tartu galeriides.
lisettelepik.com

Eero Alev (s 1983) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse kraadiga maali erialal ning magistrikraadiga kaasaegse kunsti õppekaval. Hetkel on ta Eesti Kunstiakadeemia joonistamise ja maalimise õppejõud ning töötab vabakutselise kunstnikuna.

Olles tugev traditsioonilistes figuraalse kujutamise meetodites, on tema käekiri realistlik ja ainestik talle ainuomases võtmes. Teoste põhiteemaks on ruum ja inimene, tihti lapsed, erilist tähelepanu on pööratud meeleolule.


Aeg: 3. veebruar kuni 23. märts 2025, teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17.45–20.00 (välja arvatud koolivaheajal ja riigipühadel)
Koht: Eesti Kunstiakadeemia, Põhja pst 7, Tallinn
Maht: 39 tundi auditoorset õpet ning 13 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Õppekeel: eesti keel
Grupi suurus: rühmas kuni 15 osalejat, minimaalselt 12 osalejat
Lisainfo: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Hind: 225 eurot

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud