04.02.2015
Lõpp k.p.:
26.01.2015
4. veebruaril saab avaüritusega Energia Avastuskeskuses alguse KIKi ressursi- ja energiasäästu konkurss Negavatt II, millega soovitakse tõsta energiasäästualast teadlikkust ülikoolides ning tekitada seal roheinnovatsiooni. Negavatt on võistluspõhine konkurss, kuhu ootame tudengitelt põnevaid ideid ja projekte, mis aitavad vähendada ressursikulu nende ülikoolis või selle vahetus läheduses.
Eelneval aastal toimus esimene Negavati konkurss, mis oli väga edukas kogudes 40 projektiideed, millest võidutööd olid „ TTÜ Kanalisatsioonvee soojuse regenereerimine“, „Maaülikooli mahetoidu projekt“, „TÜ Green Wave arvutiressursi säästmise projekt“, „TTÜ veesäästlik kraan“ ja „TTÜ Viru Kolledži automaatne valgustuse reguleerimine koolikellaga“. Projektidega säästetakse ülikoolidele 20-50% energiakulust ning osavõitjaid premeeriti 400-10 000 euroga.
Võistlustöödest lähemalt: http://www.negavatt.ee/osalejad.
Konkurssi ja energiasäästuteemat kajastati Bioneeris, KUKU digitunnis ja tudengiteni jõuti läbi lektorite ning visuaalselt intrigeeriva kampaaniaga.
Läbi konkursi üritab Negavatt panna üldsust nägema laiemalt mõistet „energia“. Energiasäästmine ei tähenda kokkuhoidu ainult vee, elektri või kütte pealt. Energia tuleb meist ümbritsevatest ressurssidest, kus me saame hoida kokku juba oma igapäevase toidu, riiete, transpordi või muu tarbimise arvelt.
Konkurss Negavatt koosneb kolmest etapist:
I etapis esitavad võistkonnad oma projektiidee, 4.02-26.02
II etapis kvalifitseerunud võistkonnad arendavad oma projekti, 26.02-26.04
III etapis kuulutatakse välja ning realiseeritakse võiduideed, 5.05-…
Negavati konkursiga soovime jõuda:
Esmalt Eesti üliõpilasteni, keda on kokku ligi 60 000. Kõnetame oma konkursiga ülikoole ja kutsehariduskoole, kuna tudengid on parim sihtrühm innovaatiliste ideede loomisel ning edasikandmisel. Leiame ka, et õppeasutused on potentsiaalsed keskkonnad, mille abil võiksid keskkonnatrendid levida ühiskonnas laiemalt.
Avaüritusel toimuvaid energiakasutuse ja –säästmise alaseid aktsioone soovime kajastada peavoolumeedias ka laiemale üldsusele.
Tartus TÜ Ideelaboriga on plaanis jätkata koostööd info viimiseks aktiivsemate Tartu tudengiteni.
Mektory ja Tallinna Tudengipäevadega on olnud koostööd ja plaanitakse edasi korraldada üritusi info viimiseks aktiivsemate Tallinna tudengiteni.
Ringreisil teistesse Eesti ülikoolidesse viime konkurssi info Viljandi, Pärnu, Ida-Virumaa tudengiteni.
Läbi osalenud tudengite soovime jõuda ka nende sõpradeni.
Läbi sotsiaalmeedia soovime lisaks osalejatele jõuda ka nende kaugemate tuttavateni välja.
Peame oluliseks jõuda läbi meedia ka laiema avalikkuseni.
Info jõuab konkursi kodulehe www.negavatt.ee külastajateni.
Kuna konkurss kestab ca 4 kuud, siis loodame, et konkurss ja selle idee levib läbi erinevate kanalite igasse Eesti nurka.
Loodan heale koostööle ja ideede esitamisele ka Teie ülikoolist!