Arhitektuur ja linnaplaneerimine
Süsteemide loomise ja ehitamise kunst
Arhitektuur loob materiaalse raamistiku ja tingimused kogu ühiskonna toimimiseks ning arenemiseks. Kitsamas mõttes on arhitektuur süsteemide loomise ja ehitamise kunst.
Sageli arvatakse, et arhitekt projekteerib üksnes maju, kuid tegelikult on see vaid väike, olgugi, et silmapaistev osa arhitekti tööst. Arhitektuuriõpe sisaldab ka inseneri- ja humanitaarteaduste ning erinevate tarkvarade tundmaõppimist, lõputut makettide ja prototüüpide ehitamist, et luua ja eksperimenteerida uute struktuuride ning maailmade loomisega.
Olulisim osa arhitektiõppest toimub praktilise tööna stuudios, arhitektuuribürooga samalaadses keskkonnas, kus esialgsetest visanditest, sünnib päris projekt. Erialastuudiot toetavad tema ümber paiknevad üld- ja erialateooria ning insenertenilised ained, maalimise, joonistamise ning eriala eksperimantaalstuudiod. Viimased on seotud arhitektuuriteaduskonna laborite (3D Labor, VR Labor, Uurimiskeskus PAKK) ja selles toimuva teadustööga, kus on võimalik kombata ruumiloome äärealasid. Sõvendatult on võimalik omandada teadmisi ja saada spetsialiseerumine restaureerimise, maastikuarhitektuuri ja planeerimise suunal.
Tulevikuvisioonid
Arhitekt peab andma tänapäevasele tehnoloogiale vastavalt kultuurilistele ootustele inimlikult arusaadava materiaalse vormi ning näo; looma osadest terviku, mille väärtus on suurem kui üksikute osiste summa. Arhitektuur on mõeldud maailma pidevalt uuendama, ümber ehitama ning pakkuma erinevaid tulevikuvisioone – see on ka EKA arhitektuuriõppe õks olulisi ambitsioone.
Loe lähemalt õppekavast. Arhitektuuri osakonna Facebooki leht.
Kui soovid, et saadaksime Sulle sisseastumiskuupäevade, ettevalmistuskursuste, eelnevate nõustamiste ning avatud uste päevade kohta infot ja meeldetuletusi, jäta siia oma meiliaadress.