Moedisaini professor Piret Puppart ja Genosity võidutsesid Garage48 Hardware & Arts’il

Nädalavahetusel toimunud arendusnädalavahetusel Garage48 Hardware and Arts võidutses Genosity meeskond geeniuurimise aparaadiga, mida saab kasutada õppevahendina koolitundides.

5.-7. veebruaril toimunud arendusnädalavahetus tõi Tartusse uusi nutikaid seadmeid arendama ligi 150 inseneri, tarkvaraarendajat, loomeinimest ja turundajat. Reede õhtul esitletud 39 ideest läks töösse 20 käegakatsutavat seadet.

“Seekordne üritus oli tähelepanuväärne, sest ühelgi varasemal Garage48 üritusel pole nii palju meeskondi korraga töötanud ning võrreldes eelmiste aastatega oli võitjat valida erakordselt raske, kuna tugevaid tiime oli väga palju,” kommenteeris ürituse eestvedaja ja Sihtasutus Garage48 üks asutajatest Priit Salumaa.

Genosity meeskonnale tõi üldvõidu ja parima disaini eriauhinna taskukohane geeniuurimise aparaat, mille abil saaksid näiteks õpilased reaalainetes enda geene testida. Teist ja kolmandat kohta jagasid False Radio Network raadiopettevõrk vaenlase eksitamiseks raadioside järgi lahinguüksuse asukoha tuvastamisel ja M-sap muusikainstrumentide visualiseerimise lahendus bändidele live-esinemiste lavashow rikastamiseks.

“Võidutiimi puhul sai määravaks selle meeskonna väga hea sooritus nädalavahetusel ning ka idee sisu. Lisaks sellele, et nende prototüüp nõudis korralikku inseneritööd, oli kenasti disainitud, jõudsid nad ka pakendi peale mõelda ning milline teadushuviline kooliõpilane ütleks ei sellele, et bioloogiatunnis päriselt geeniteste läbi viia!” ütles Salumaa.

Parima tehnoloogia ja Microsofti eriauhinnad pälvis teeautomaadi ehitanud Teasla meeskond, parima turunduse eest tunnustati meeskonda EyeShirt, kes tõi publiku ette reklaame kuvava LED-ekraaniga T-särgi. Publiku lemmiku tiitel läks meeskonnale Track My Ride auto elektroonilise sõidupäeviku eest.

Järgmine, meditsiinisektorile keskendunud Garage48 riistvara arendusnädalavahetus toimub juba aprillis Riias, mai lõpus leiab Eestis aset kosmoseteemaline Garage48.

Garage48 Hardware & Arts 2016 korraldajad ja suurtoetajad: Tartu Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, SA Garage48, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Elisa Eesti. Toetajad: Eccom, Eesti Arengufond, Startup Estonia, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Hedgehog, Massportal, Microsoft, Milrem, Mooncascade, Rohde & Schwarz, Skeleton Technologies ja Tartu linn.

Fotosid ürituselt (Maido Parv): https://goo.gl/photos/5MLatC3i5SscT6Bt7

Ürituse koduleht ja demoõhtu salvestus: http://garage48.org/events/hardware-and-arts-2016

Videolõik: https://vimeo.com/154568800