Erialast
Tuleviku loojad
Tehnoloogia ülikiire areng on meid viinud järgmise tööstusrevolutsioonini ning esmakordselt üle pika aja pole kellelgi aimu, kuidas tulevik välja nägema hakkab. Meie, interaktsioonidisainerid, oleme täpselt selle muutuse keskpunktis: meie käes on võti luua tehnoloogiast põimitud tulevik mis baseerub inimeste väärtushinnangutel, vajadustel ja käitumisel.
Fookus on inimesel
Tehnoloogia on muutumas kõikvõimsaks, intelligentseks ja emotsionaalseks. Kaugeltki mitte enam tööriist mille võtame kätte et täita ülesannet, on ta saamas abiliseks kes laiendab meie võimete piire. Seega ei disaini me enam tehnoloogiat ennast, vaid suhet temaga. See suhe peab olema ohjatav, tähendusrikas ja väärtuslik. Selles on kõrg- ja madalhetked, põnevus ja igavus, see algab, areneb ja lõpeb. Kogu see kogemus tuleb luua inimperspektiivist lähtuvalt.
Ka maailm millele me disainime areneb äärmiselt kiiresti. Inimesed aga mitte — me paneme vastu, kohaneme ja alles viimaks võtame muutused omaks. Just seetõttu peame võtma inimese nurgakiviks, mille ümber loome oma disaineri suhtumise, lähenemise ja metodoloogiad. Kunstiakadeemia interaktsioonidisaini õppekava on inimkeskne, aga alati kätt pulsil hoidev ja tulevikkuvaatav.
Rohkem-kui-kasutajakeskne disain
Inimkeskne (kasutajakeskne) disain pole enam piisav. Et pärast põlvkondadepikkust ekspluateerimist meie elustandardeid edasi viia, peame homse päeva tooteid ja teenuseid luues vaatama inimese vajadustest kaugemale—arvestama planeedi omadega. Interaktsioonidisaineritena on meil võim selle üle kuidas inimesed ümbritseva maailmaga suhtlevad, me saame kujundada inimeste arusaamasid, isegi väärtushinnanguid ja käitumist. Positiivse tuleviku ehitamine on sõna otseses mõttes meie kätes.
Disaineritelt disaineritele
Kunstiakadeemia Interkatsioonidisaini õppekavale panid aluse kohalikud valdkonna eksperdid kasutades ideoloogilist sisendit juhtivatelt rahvusvahelistelt disainimeeskonadelt (IDEO, Fjord, Frog, Google, Microsoft, etc), kelle silmis on disaineri töö võimaluste loomine. Me ehitame tulevikku läbi uute võimaluste loomise. Me ei tea näiteks kunagi kas meie lahendused panevad inimesed tervislikumalt toituma, jäätmeid sorteerima või targemalt kulutama. Aga me loome võimalusi, et sellised muutused saaks toimuda.