Eesti Kunstiakadeemias alustab täna õpinguid 368 uut arhitektuuri-, disaini-, kunsti- ja kunstikultuuri erialade tudengit

Täna, 2. septembril kell 14.00 toimub Kino Sõpruse saalis Eesti Kunstiakadeemia õppeaasta pidulik avaaktus, kus rektor akadeemik Mart Kalm ja dekaanid tervitavad 368 värsket üliõpilast, kes asuvad õppima ligi 30-le erinevale vabade kunstide, kunstikultuuri, disaini ja arhitektuuri valdkonna õppekavale.

Bakalaureuseõppes alustab õpinguid 196 tudengit,

magistriõppes 116 tudengit,

arhitektuuri ja linnaplaneerimise integreeritud õppes 24 tudengit,

uuenenud kunstiõpetaja ühisõppekaval TLÜ-ga 10 tudengit

ja inglisekeelsel EKA-TTÜ ühisõppekaval disain ja tootearendus 13 tudengit

Doktoriõppes alustab õpinguid 9 tudengit

Kokku 345, koos ühisõppekavadega aga 368 uut tudengit erinevatest riikidest.

ERASMUS+ jt vahetusprogrammide raames õpib sügisel EKAs 68 tudengit üle maailma.

Uuest õppeaastast on asunud ametisse kaks uut dekaani: vabade kunstide teaduskonda asus juhtima senine installatsiooni ja skulptuuri osakonna professor Kirke Kangro ning disainiteaduskonna etteotsa graafiline disainer ja kunagine graafilise disaini osakonna dotsent Kristjan Mändmaa.

Kirke Kangro (s 1975) on kunstnik ja kuraator, ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri osakonna ja kaitsnud magistrikraadi interdistsiplinaarsetes kunstides. Alates 2010. aastast töötab ta Eesti Kunstiakadeemias, olles olnud skulptuuri osakonna dotsent ja osakonna juhataja ning installatsiooni- ja skulptuuri osakonna professor (alates 2014). Kangro kunstnikuteekond saab alguse 90ndate lõpust, ta on tuntud oma selge, väljapuhastatud metafoorikaga tööde poolest, mis valdavalt tegelevad ruumi kodususe ja ebakodususe problemaatikaga. Kangro on pälvinud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia kuraatoritöö eest näitusel “Kättemaks” (2011). Käesoleval aastal on Kangro kureerinud rahvusvahelise installatsiooninäituse “Terra Incognita” KUMU kunstimuuseumis ning on üks kuraatoritest septembris avataval Riia Skulptuurikvadriennaalil.
Kristjan Mändmaa (s 1973) on pärit Viljandist. Ta on lõpetanud graafika eriala Eesti Kunstiakadeemias (1998) ning õppinud ka Eesti Humanitaarinstituudis, Tallinna Ülikoolis, Eesti Diplomaatide koolis ning Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis. Aastast 1992 on Kristjan tegutsenud raamatukujundaja ning disainerina. 2003–2011 oli ta EKA graafilise disaini osakonna dotsent. 2009–2013 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusvahelise magistrikava DDVE programmijuht. 2011–2016 Vijandi Kunstikooli direktor. Alates augustist 2016 töötab Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna dekaanina ja töötas välja EKA vastavatud rahvusvahelise interaktsioonidisaini magistriõppekava.

Eesti Kunstiakadeemiast

Eesti Kunstiakadeemias on võimalik õppida ligi kolmekümnel erialal Arhitektuuri-, Disaini-, Kunstikultuuri ning Vabade kunstide teaduskonnas, paljudel neist saab Eestis kolmel astmel kõrghariduse omandada vaid siin. Kunstiakadeemia teeb koostööd maailma tippülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige, mis annab siin õppijatele ja töötajatele suurepärased võimalused silmaringi ja mõttemaailma avardamiseks ning enesearenguks. Eesti Kunstiakadeemia on Eesti Disainikeskuse ja Eesti Arhitektuurikeskuse üks ellukutsuja ning osaleb aktiivselt riiklike disaini-, linnaplaneerimise-, hariduse- ja kunstistrateegiate väljatöötamises. Kunstiakadeemia tudengid ja õppejõud räägivad ja teevad aktiivselt kaasa ühiskonna ja elukeskkonna arendamises. Oma vilistlaste kaudu ja nendega koostöös esindab Eesti Kunstiakadeemia liikmeskond Eesti Vabariiki olulistel rahvusvahelistel areenidel. www.artun.ee

Siia on oodatud õppima sotsiaalselt tundlikud, motiveeritud ning loovad mõtlejad.

Solveig Jahnke
Kommunikatsioonijuht/Head of Communications
solveig.jahnke@artun.ee
Tel +372 6267 111
Mob +372 5626 4949
www.artun.ee