Ilmunud on uus raamat Tallinna muinsuskaitsest: Boris Dubovik: „Vanalinn, minu lemmik!””
Tallinna vanalinn on Eesti visiitkaart olnud juba sajandeid. Aga mis roll on selles muinsuskaitsel?
Poole sajandi eest võeti vanalinn tervikuna riikliku kaitse alla, tänavu täitub kaks aastakümmet UNESCO maailmapärandi nimekirja kandmisest. Selle ajaga on linn väga palju muutunud, üht-teist on kadunud, midagi on lisandunud.
Boris Dubovik on vanalinnas töötanud enam kui 40 aastat. Tema kogemusel põhinev jutustus juhib lugeja läbi vanalinna muinsuskaitsja pilguga, avades viimase saja aasta jooksul toimunud muudatusi. Raamatus on juttu nii noore riigi elanike ambitsioonidest linna uuendamisel 1920. ja 1930. aastatel, sõja haavadest ja nende lappimisest, legendaarsetest Poola restauraatoritest kui ka taasiseseisvumisega kaasnenud uutest väljakutsetest muinsuskaitsele.
Boris Duboviku jutu panid kirja Anu Seidla ning EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna dotsent Riin Alatalu. Raamat sisaldab arvukalt fotosid ja illustratsioone ning kommentaare, et lugeja teaks ka erinevate otsuste tagamaid. Raamatu andsid välja MTÜ Eesti ICOMOS ja Ajakool OÜ. Toetas Eesti Kultuurkapital.
Lisaks raamatupoodidele saab mälestustekogumikku soetada EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnast Suur-Kloostri 11.