EKA vilistlaskonverents “EKAloog – EKAlased turul!” toimub sel reedel

Kutsume konverentsile! 27. oktoobril toimub Eesti Kunstiakadeemia kogukonda ja sõpru ühendav vilistlaskonverents. Ootame meie vilistlasi, täiendõppureid, tudengeid ja sõpru.

Esinejatena astuva üles EKA tunnustatud vilistlased Vilen Künnapu, Siim Raie, Merilin Talumaa, Annika Toots, Siim Preiman, Triin Amur, AW stuff ja paljud teised. Nimekiri täieneb!

Konverentsi raames käsitleme kunstnikuks, disaineriks, arhitektiks ja kunstiteadlaseks olemise rõõme ja valusid ehk mõtleme koos kuidas loomevaldkonnas toime tulla. Loomeinimesed jagavad oma isiklikke kogemusi ning pakuvad väärtuslikku praktilist nõu. Konverents on ellu kutsutud tudengi ja noore vilistlase jaoks, et julgustada peale hariduse omandamist oma erialal edasi pürgima. Vanem vilistlane saab end kurssi viia äsja alustanud ettevõtete tegemistega ning jagada nõu ja kogemusi. Oleme teineteise jaoks olemas, jagame edulugusid ja julgeme rääkida ka ummikutest kunstitöötajatena.

✓ Kuidas hoida end värskena ja kohaneda.
✓ Kas loomekriis on viljakas?
✓ Projektipõhine eluviis ja end majandav kunstnik.
✓ Sõber ja konkurent – inimene ei ela ainult kulkast.
✓ Eksport ja rahvusvahelised ambitsioonid.
✓ Erialade ülene koostöö ning uued liikumised ja platvormid.
✓ Kutsestandardist väljumine.

Päevakava

Vestlused toimuvad Sveta Baaris, Telliskivi 62

Tervitavad vabade kunstide dekaan Kirke Kangro ja kommunikatsioonijuht Solveig Jahnke

11:00 – 12:30 I paneel: Uued liikumised – uued platvormid @ Sveta Baar, Telliskivi 62

12:00 – 14:00 Mōttetuba: EKA vilistlashoolduse diagnostika @ F-hoone, Telliskivi loomelinnaku A-Hoone

12:40 – 14:00 II paneel: Ennastmajandav kunstnik @ Sveta Baar, Telliskivi 62

14:00 – 15:00 Lõuna @ KÄRBES Kitchen&Bar, Telliskivi loomelinnaku C1-hoone

15:00 – 16:30 III paneel: Värskus, häälestumine ja loomekriisi viljakus @ Sveta Baar, Telliskivi 62

16:30 – 17:00 Sünnipäevatordi söömine ja rektor akadeemik Mart Kalmu tänusõnad @Sveta Baar

17:00 – 19:00 Avatud Stuudiod: EKA vilistlaste stuudiod turu aladel ootavad kõiki huvilisi

  • Kelpman textile, Telliskivi poetänav
  • Artproof, Telliskivi loomelinnaku B-hoone I  18.00 algab tehasetuur kestusega 30 minutit
  • Stella Soomlais Studio, Telliskivi 62
  • Reet Aus Studio, Telliskivi 62
  • Vegan Stuudio Toormoor, Kopli 1
  • Kalamaja Paberipood KAPA, Kotzebue 7
  • Kangasjuhe, Telliskivi loomelinnaku A3-hoone, 2. korrus I Stuudiosse pääsemiseks lase uksekella 28
  • Linnalabor, Telliskivi loomelinnaku A2-hoone, ruum 209 I Kontorisse pääsemiseks helista +372 511 0290

19:00 – 21:00 Drinks’n’Chill @ KÄRBES Kitchen&Bar, Telliskivi loomelinnaku C1-hoone

Osalustasu on 5€ ja sisaldab koos lõunatamist ning lõpunapsu.  Saab tasuda kohapeal sularahas.

Registreeru konverentsile siin: https://goo.gl/GkSsJH või kirjuta madli.ehasalu@artun.ee

Mõttetuba: EKA vilistlashooldus diagnostika kl 12.00-14.00.
Arutame koos erialade reinstallist ja vilistlatse kogemustest elust peale EKAt. Uued tuuled erialades, vilistlaste koostöövõimalused EKAga, ühiskonna ootused loovisikute professionaalsele arengule. EKA õppejõududele ja vilistlastele on töötuba tasuta. Laual kohv, tee ja suupisted. Osalejate arv on aga piiratud 35 inimesega. Kindlusta endale lauas koht eelregistreeringuga hiljemalt 25.10

Registreeru mōttetuppa siin: goo.gl/p15YZs või kirjuta kelli.turmann@artun.ee

Vilistlaskonverents toimub värskelt avatud Sveta Baaris (Balti jaam), mõttetuba läheduses asuvas F-Hoones (Telliskivi Loomelinnak). Ühtlasi on avatud Balti Jaama ja Telliskivi Loomelinnaku aladel vilistlaste stuudiod.

Vilistlaskonverents on osa EKA päevast ja seda korraldab Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia, mis tähistab oma 20. tegevusaastat.

Rohkem infot:
Madli Ehasalu
madli.ehasalu@artun.ee
56218422

Mõttetuba toimub EL Regionaalarengu Fondist rahastatava projekti EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus 2014-2020.4.01.16- 0045 raames.


Lühibiograafiad

 

Helen Sirp on Londonis resideeruv loov- ja kunstiline juht, kes tegeleb kontseptuaalse keskkonnadisainiga. Helen alustas juba noorena pööraste ja vähempööraste ideede ellu viimisega ja on sellest ajast saati kujundanud moelavasid ja klubiõhtuid Eestis. Nüüdseks on ta elanud mitmetes maailma linnades ning lõpetanud Londonis Central Saint Martins ülikoolis magistrantuuri narratiivse keskkonnaloome erialal. Lugude jutustaja Helen kasutab peamiselt foto ja filmi keelt erinevate ruumilahenduste edasiandmiseks, loob ürituste, näituste ja brändide kontseptsioone ja on elukutse poolest rändaja.

Neandertali koobaskool on isetekkeline kogemuslike projektide ja kestvusharjutuste kogum, mille moodustavad kunstnikud Pire Sova, Kristel Raesaar, Hedi Jaansoo ning Viktor Gurov. Koobaskool uurib koostöö ning usalduse võimalusi ja piire, seejuures eesmärke üheselt määratlemata ja turvalisi retsepte pakkumata. Pühapäeva, 29. oktoobrini on avatud koobaskooli näitus-residentuur “Platvorm” Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis.

Siim Preimani projekt galerii galerii on ühte 1991. aasta punasesse Ford Transitisse ehitatud kaasaegse kunsti rändgalerii, mis võõrustab noorte rahvusvaheliste kunstnike isikunäitusi. Samuti esindab kunstibuss kasvavat arvu kunstnikke, kelle teoseid on galerii poest võimalik taskukohase hinnaga osta. Tänaseks on galerii külastanud erinevaid väikelinnu Eestis, Lätis ja Leedus. Praegu Tallinna Kunstihoones kuraatorina töötava Siim Preimani algatatud projekt kommenteerib galeriimaastikku, kunsti levikut, selle kogumist, hinnastamist ja kättesaadavust ning residentuuriprogrammide paiksust ja liikuvust.

Hmmm on Karl Saluveeri ja Helene Vetiku rajatud disainistuudio, mis häälestab vajalikud kommunikatsiooni- ja disainivaldkonnad ühtseks tervikuks. “Hmmm” on üks universaalsemaid inimhääli. Hmmm on mõtlemise hääl. Hmmm on hääl, mida teed midagi avastades, üllatudes, mõistes. Hmmm liige Karl Saluveer räägib reedel moodsast disainistuudio struktuurist ja mudelist muutuvas ärikeskkonnas.  

Kunstiteadlased Merilin Talumaa ja Annika Toots tutvustavad stuudiovisiitide raamatut “Kunstnike ruumid: 16 stuudiovisiiti” ja Tallinna Fotokuu raames läbi viidud stuudiojääkide näitus-müüki „Ebaõnnestumine/Järelelu”. Merilin ja Annika tutvustavad projekti algeid, esitlevad Tallinna Fotokuu raames korraldatud stuudiojääkide väljapanekut ja mõtisklevad projekti uute võimalike suundade üle.

Graafik Ede Raadik kõneleb lihttöö motoorsuse ja kunstniku kõrvaltööde teemal. Ede puhul on juhtunud nii, et enese ülalpidamise töödest on saanud tema kunstiteoste peamine aines. Järgmise aasta alguses koostab Ede taas ühe isikunäituse pealkirjaga “Edekene, kas sa siis ei tea, et sellest ei räägita”, mis tegeleb töösuhetega kusagil töö- ja eraelu hägustel piiridel. Tema loomingut iseloomustab intellektuaalne, rõhutatult kuiv ja samas poeetiline lähenemine.

Kristi Kongi on eesti maalikunstnik, kes keskendub oma töödes värvile, valgusele ja ruumile, teostades maale sageli installatiivselt või kohaspetsiifiliselt. Kristi töötab EKA maali osakonnas dotsendina.

Siim Raie on õppinud muinsuskaitsjaks, pottsepaks, tisleriks, hõbesepaks, palkmaju ehitama, flöödimängu, ikoonikirjutamist jne, jne, kuid töötab viimased 15 aastat juhina. Kaubandus-Tööstuskojas ettevõtjate huve esindades ja kaitstes, Presidendi Kantseleis riigipea tegevust toestades või Muinsuskaitseametit juhtides on ikka ja jälle tulnud otsida lahendusi olukordadele, mida enamik hea meelega väldib. See on õpetanud nägema inimestes inimesi ja tülides väärtust. Inimese – omaniku roll kultuuripärandi säilitamisel on jätkuvalt ka tema uurimisteema EKA doktoriõpingutel.

Kunstnikust arhitekti Vilen Künnapu loomingu keskmes on modernistlikud maamärgid – Viru Keskus ja Radissoni SAS hotell Tallinnas ning Tigutorn ja AHHAA Teaduskeskus Tartus. Vilen on kuulunud kunstirühmitusse SOUP ’69 ja noorte arhitektide rühmitusse Tallinna 10. Julge värvi ja vormi kasutusel on arhitekti oma loomingus liikunud klassikalistelt mõttetraditsioonidelt uue vaimsuseni, tutvustades kuulajale šamanistlik-konstruktivistliku arhitektuuri alustalasid.