Eesti Klaasikunstnike Ühendus tähistab professionaalse klaasikunsti 80. juubeliaastat rahvusvahelise näituse ja konverentsiga. Eesti-Saksa klaasikunsti ühisnäituse KÜLM-KUUM avamine ja konverents toimuvad 10. novembril 2017 Kultuurikatla Terrassisaalis.
Kõik me ümber ja me sees on mõõdetav skaalal külm-kuum. Pole vast palju päevi me elus, kus ei vaataks termomeetrit või ei kuulaks ilmauudiseid, tehes selle järgi otsuseid, mil määral peame soojussalvestamiseks ressursse kaasama. Elukeskkonna valikul või kujundamisel mõtleme esimese asjana soojuspidavusele. Lõunamaades ilmselt vastupidi – jaheduse säilitamisele. Meid ümbritsev ja mõjutav värvispekter teeb ikka ja jälle ringe külmadest toonidest soojadeni. Suhted kaaslase või ümbritsevaga võivad võnkuda näpistavast jahedusest põletava kuumani. Et seista vastu jäätumisele, apaatsusele, haigestumisele või kire jahtumisele, on vaja ikka ja jälle energiat. Energia tekib põlemisprotsessist. Sarnaselt loodusega toimub see ka inimese ainevahetuses. Et meid ümbritseks soojus, vajame hiiglaslikke soojuselektrijaamu ja loodusressursse. Et me keha ja hing ei külmetaks, peame olema endale energiajaamaks ise. Või ka vastupidi, et mitte ära põleda, kuivada, plahvatada jne, vajame jahedust, teinekord
pakastki – nii balanseerimegi terve oma elu jooksul külma ja kuuma vahel.
KONVERENTSI KAVA
10.45 – 11.30 Registreerimine ja hommikukohv
11.30 Konverentsi avamine ja tervitus
11.50 Kai Kiudsoo-Värv “Läbi tule ja vee ehk klaasikunstnike toimetamised viimase 10 aasta lõikes”
12.20 Kalli Sein „Valgustavalt valgustitest erinõudmistega eraklientide näitel“
12.50 Tiina Sarapu “Klaas arhitektuuris ja potentsiaal klaasis”
Vaateid 21. sajandi Eesti arhitektuursele klaasile ja klaasile avalikus ruumis – õnnestumised, ebaõnnestumised ja potentsiaal.
13.20 Kalle Komissarov “Glass architecture” (“Klaasist arhitektuur”)
13.50 – 14.50 Lõuna
14.50 Dr Sven Hauschke “Modern Glass in Germany” (“Saksa kaasaegsest klaasikunstist”)
15.20 Torsten Rötzsch “About the Glass Artists Union of North-Rhine Westfalia” (“Põhja-Reini-Vestfaali Klaasikunstnike Ühenduse tegevusest”)
15.50 Prof Mare Saare “Project based learning vs technology based learning” (“Tehnoloogiakeskselt projektikesksele õppele”, EKA klaasikunstiharidusest)
16.20 – 16.50 Lõppsõna, vestlus ja suundumine näituse avamisele, mis algab performance’iga.
Palun registreeri end konverentsile siin! http://registration.tlu.ee/in