Avatud loeng: MANJA VAN DE WORP 30. novembril Kanuti Gildi SAALis

Asukoht:
Kanuti Gildi SAAL (Pikk 20, Tallinn)

Algus k.p.:
30.11.2017

Algusaeg:
18:00

2015. aasta Coachella festivaliks projekteeritud Pulp Pavilion, mis ehitati taaskasutatud paberimassist. / Pulp Pavilion, built for the 2015 Coachella Valley Music and Arts Festival in the California desert, using reclaimed paper.

Neljapäeval, 30. novembril saabub Avatud Loengute sarja sügishooaja eelviimase esinejana Tallinnasse Londonis tegutsev Manja van de Worp, kes astub Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20, Tallinn) publiku ette kell 18.
Van de Worp on YIP Structural Engineering juhataja Londonis, tal on magistrikraad arhitektuuris, ehitusinseneerias ning tärkavates tehnoloogiates ja disainis. Insenerina on tal ehituses kümme aastat kogemust konstruktsioonide, geomeetria ja tootmise vallas. Tallinna-loengus keskendub van de Worp inseneriteaduse uutele tüpoloogiatele.

Van de Worpi viimaste aastate suuremate projektide hulka kuulub 2014. aastal valminud Leadenhall Building (projektiinsener, AT&R Arup, arhitektid: Rogers Stirk Harbour + Partners) Londonis. “Juusturiiviks” kutsutud 48-korruselisel kõrghoonel on on terasest hiigelraam, mis annab tervele konstruktsioonile stabiilsuse, olles omasuguste seas maailma kõrgeim. Ülikergete põrandakonstruktsioonide tõttu on hoonel tavapärasest õhemad põrandad ja kergem vundament.

Hetkel on Manja van de Worpil pooleli Joseph Limi kavandatud Singapuri sotsiaalelamute fassaadi projekt: origamimustrist lähtuv fassaad voldib end kokku ja lahti, pakkudes hoonele vajadusel lisavarju.

Paralleelselt õpetab van de Worp ka Londonis kuninglikus kunstiakadeemias, AA koolis ja IaaCis. 2013. aastal asutas van de Worp inseneriteaduse nõustamisbüroo NOUS Engineering London (tänaseks uue nimega YIP), mille pädevusse kuuluvad kõrgemad konstruktsiooni analüüsimise tööriistad, keerukad kandekonstruktsioonid, materjalid ja tootmistehnoloogiad. Käsilolevate projektide seas on näiteks kiudtugevdatud polumeerist (FRP) koorik ja modulaarne terasest katusekonstruktsioon. YIPi fookuses on ka konstruktiivne tootedisain ja uurimisprojektid puidu, betooni 3D-printimise ja ehitusinseneerias ebatavaliste materjalide vallas.

Rohkem esineja kohta: http://www.nousengineering.com/

Avatud Loengute sarja raames jõuavad Tallinnasse põnevad arhitektid ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Kuulama on oodatud kõikide Eesti koolide tudengid – olgu siis arhitektuuri, urbanistika, sisearhitektuuri, robootika, disaini või vabade kunstide valdkonnast; samuti juba tegutsevad professionaalid, õppejõud ning lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised – samuti kõik, kes kaaluvad arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles. Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital, sarja kureerivad Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Avatud loengudSisseastujale