Amid Moradganjeh esitleb neljapäeval, 30. novembril kell 18 Velveti kontoris (Telliskivi 60a, Tallinn) oma äsjailmunud disainikäsiraamatut “Anyone can design even a kitten”. Raamat on mõeldud eelkõige kõigile mitte-disaineritele, lähtudes põhiideest, et disain on liiga oluline, et jätta see vaid disainerite otsustada. Käsiraamatu eesmärk on aidata inimestel õppida disainerite moodi mõtlema.
Neljapäevasel raamatuesitlusel toimub ka raamatus tõstatatud teemadele keskenduv vestlusring, kus lisaks autorile ja projektis kaasa löönud Janno Siimarile osalevad ka Ivan Marinkovic (copywriter, Transferwise), Ander Ojandu (partner, konsultatsiooniettevõte Civitta) jt.
Moradganjeh ja Siimar on seisukohal, et disainerid peaksid oma elevandiluust tornist alla ronima ja mõtlema oma tööle senisest enam lõppkasutaja vaatepunktist. “Igaüks meist on suuteline uusi asju välja mõtlema – disain on vaid mõtlemise ja asjade tegemise viis, mitte spetsiaal-tarkvara nõudev raketiteadus. Disain on liiga tähtis, et jätta see vaid disainerite pärusmaaks,” usub Moradganjeh, kes loodab, et raamat on samas inspiratsiooniks ka disaineritele endile. Raamatu kirjutamise käigus intervjueeris Moradganjeh disainereid sellistest tuntud ettevõtetest nagu Facebook, Google, Microsoft, Dropbox, Twitter, Canon, BBC, Airbnb jt. Raamatule kirjutas eessõna rahvusvahelise disainiagentuuri IDEO partner ja disainidirektor Danny Stillion.
Velveti disainijuhi ja partneri Janno Siimari sõnul oli raamatu idee alguspunktiks Velveti disainiakadeemia, mille juhiks Amid on ja mis keskendus just mitte-disaineritele disainimõtlemise kui probleemilahenduse tööriista õpetamisele. “Amidi raamatu eesmärk on õpetada inimestele, kuidas teha asju nagu disainerid – et olla loomingulisemad ja leida rohkem ideid. Tegu ei ole mingi tõsise juhtimisraamatuga – raamat räägib kosmosesse lendava kassi vaatepunktist lihtsasti lahti selle, kuidas igaüks meist saab oma töös üles kerkivatele väljakutsetele ja probleemidele läheneda disaineri vaatepunktist,” selgitas Siimar, öeldes et raamatut võib nimetada ka eneseabiraamatuks.
Raamatut on võimalik tellida veebilehelt http://anyonecan.design.