Sagedasim näide infograafikast on ettevõtte aastaaruandes või mujal avaldatav statistika, mille on rahandusasjatundjad vormistanud toredate Exceli graafikutena. Sisuliselt on kõik hea ja õige, aga välja näeb kole nagu öö, sest Excel pole disainimiseks mõeldud programm.
Kuidas saada ühest Exceli tabelist kena ja avaldamiskõlbulik diagramm? Kuidas teha teenusest huvitatud kliendile selgeks, millega teie ettevõte tegeleb? Kui protsess on mitmeetapiline, võib huvi kaduda enne, kui seletus lõpule jõuab. Hästi teostatud infograafika on seepärast ettevõtte veebilehel asjakohasem kui pikk jutt. Paarileheküljelise kirjelduse asemel võiks näidata protsessi etappe ja tulemust joonisel, mis aitab kiiremini hinnata teenuse vajalikkust, kasutegurit ja muud, mis on kliendile tähtis.
Koolitusel vaadatakse infograafika parimaid näiteid ja jagatakse praktilist nõu teostuseks. Päeva jooksul lahendatakse üks lihtsam ja üks keerukam infograafiline ülesanne, mille käigus harjutatakse Adobe Illustratori töövahendite kasutamist. Õpitakse kombineerima Illustratori töövõtteid loomingulisemate diagrammide disainimiseks. Esimese ülesande käigus korratakse vektorjoonistuse tehnikaid ja kasutatakse Illustratori graafikute töövahendit. Teine ülesanne eeldab rohkem analüüsi ja loomingulisust, et saavutada informatiivne ja visuaalne tervik.
Kursus koosneb kahest osast.
- osa. Infograafika lihtsamad näited: tulp-, joon- ja sektordiagrammid
Kursuse esimeses pooles korratakse Illustratori peamisi töövõtteid, mida läheb vaja ülesannete lahendamiseks:
- joonistamine sulepea (pen) töövahendi ja algkujunditega
- kihtide paneeli kasutamine objektide järjestuse või vaateviiside muutmiseks
- värviproovide (swaches) ja värvivaliku (color) paneeli kasutamine
- värvipaleti loomise abivahendid
- Illustratori graafikute töövahend
- andmefailide kasutamine
- illustratsiooni lisamine graafiku disainiks
- osa. Visuaalselt keerukamad infograafikanäited
Kursuse läbinu
- on tutvunud Illustratori töövahendite ja töövõtetega, mida kasutatakse infograafika kujundamiseks
- on omandanud töövõtted tehes läbi praktilisi ülesandeid
Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on kahe-kolmeliikmelistes rühmades keerulisema visualiseerimise ülesande sooritamisega. Arvestuse läbinule väljastatakse EKA täienduskoolituse tunnistus.
Juhendaja: Maris Lindoja, EKA interdistsiplinaarse multimeedia magistrer 2002. 30 aastat kogemust graafilise disainerina ja üle 20 aasta arvutigraafikuna. Eesti Kunstiakadeemias on ta seitse aastat õpetanud kasutama erinevaid graafikaprogramme ja juhendanud disainikursuseid.
Maris: „Disainerina tegelen logode, märgigraafika, vektorillustratsiooni ja trükiste disainiga. Minu kursuste ülesehitus ja ülesanded põhinevad pikaaegsel praktikal: õpetan seda, kuidas olen ise programme omandanud ja kuidas kasutan neid igapäevatöös.“
Aeg: 29. ja 31. jaanuaril 2018 kl 17.30–20.30
Koht: ruum 544, Estonia pst 7, Tallinn
Maht: 8 akadeemilist tundi
Hind: 115 eurot
Registreerumine vormi kaudu SIIT
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327