2017 STARTERcreative sügislennu EKA meeskonna Full Grain juht Olga Vertjajeva (EKA sisearhitektuur MA) rakendab õppeprogrammist omandatud teadmisi ja oskusi töötajana ettevõtte sees.

Palun räägi oma ideest lähemalt – miks valisid just selle idee STARTERcreative programmi jaoks, mis probleeme see käsitleb ja kes on sinu sihtgrupp?

Olga:” Minu ideeks on taaskasutada nahatööstusest tekkivaid materjalide jääke ja motiveerida disainereid ja käsitöölisi nendest naturaalsetest ja ilusatest materjalidest looma uusi tooteid. Igapäevaselt töötan ma nahkmaterjalist sisekujundustoodetega nagu põrandakatted, pinnakatted ja muude eritellimusel valmistatud kujunduselemendid. Seega olen märganud ülejääkide koguseid, mida sisekujunduses enam kasutada ei saa, kuid sobiksid näiteks väiksemate aksessuaaride valmistamiseks. Sama probleemi on märganud ka minu kolleegid. Lühidalt on minu ideeks sisekujundus- ja mööblitoomissektoris tekkivate nahajääkide toomine turule.”

Kuidas sa sattusid STARTERcreative ideede arendamise õppeprogrammi ja mis ootustega sinna sisenesid?

Olga:” lugesin programmi kohta EKA uudiskirjast ja otsustasin testida enda idee olulisust ja väärtust. Soovisin end kasvatada sisemiselt ja arendada enda juhtimisoskuseid. “

Kas sisenesid programmi üksinda või meeskonnaga? Kas leidsid enda meeskonda kõik vajalike kompetentsidega liikmed või otsid kedagi endiselt?

Olga:” Liitusin üksinda. Idee presenteerimine oli raske, kuna sain esineda viimasena ja ei lootnud, et leidub veel inimesi, kes minuga koos ideed arendama hakkavad. Täna olen väga rahul, kuna leidsin enda meeskonda 2 inimest, kes uskusid minu ideesse ja usaldasid mind. Joseph Okunhon õpib turundust ja Mirjam Vikisk poliitikat, seega usun, et me oleme hetkel pigem selline “teoreetiline” meeskond. Meil on puudu tehnilisest teostusest nagu veebi arendus või programmeerimine, nende kompetentsidega saaks digitaalse platvormi arendusega algust teha. “

Mis teadmisi ja oskusi sa STARTERcreative programmis omandasid?

Olga: ”Minu jaoks oli kõige olulisem mõista start-up ettevõtte olemust: kuidas inimesed kokku saavad, mis ideid esitletakse ja kuidas on võimalik selles maailmas läbi lüüa. Mind üllatas see, et start-up ettevõtlus ei ole väikeettevõtluse vorm vaid suur majandusharu ja elustiil paljude inimeste jaoks. “

Mis oli kõige suurem väljakutse idee arendamise juures, kas pidid õppeprotsessi käigus tegema palju muudatusi?

Olga:” See oli väga loominguline protsess. Disainerina oli minu jaoks kõige raskem oma ambitsioone maha suruda. Iga kord, kui tuli ideed esitleda, sai selle suund üha enam selgemaks, kuid samas muutus vähem inspireerivamaks. Aga mõistan, et see on ainus viis jõuda fokuseeritud ja läbilöögivõimelise ärimudelini. Juhipositsioonil olemine on alati väljakutsuv, eriti suhelda kõikide kasusaajate ja erineva kultuurilise taustaga meeskonnaliikmetega.”

Kas soovitad teistel osaleda STARTERcreaive programmis?

Olga:” Kindlasti soovitan, see on väärt proovimist. Sealt saab häid juhiseid idee arendamiseks ja palju kontakte. “

Mis on tulevikuplaanid oma idee edasi arendamiseks?

Olga:” Ma ei ole loobunud idee realiseerimise plaanist, kuid ma ei ole nii ambitsioonikas kui varem. Olen kindel, et ideel on potentsiaali ja tulevikus leian aega sellele rohkem pühendumiseks. Hetkel aga töötan täiskohaga ja kirjutan magistritööd. “

Kas oled hetkel ettevõtja või plaanid luua ettevõtte?

Olga:” Mul on paberil ettevõtte loomiseks andmed juba kokku pandud, kuid registreerimiseni pole veel jõudnud. Samas idee realiseerimisega olen vaikselt väikeste sammudega juba algust teinud ettevõttes kus töötan. Hetkel teen omamoodi väikest äri suurema ettevõtte sees ja eks tulevik näitab mis sellest välja kasvab. “

Intervjueeris STARTERcreative EKA meeskondade juhendaja Kelli Turmann.

Foto: Küllike Tafel-Viia

 

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Kelli Turmann
Viimati muudetud