Rahvusvaheline laeng #6: Lumi Tan
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut kutsuvad:
Loenguseeria “Rahvusvaheline laeng” 2017/2018 õppeaastal
Lumi Tan “Ellujäämisstrateegiad”
22.03 kell 18 loeng Teaduste Akadeemia saalis (Kohtu 6)
23.03 kell 10.15 seminar KVIs (Suur-Kloostri 11)
Loengus arutleb Lumi Tan (New York) väikese mittetulundusorganisatsiooni muutuva rolli üle kaasaegse kunsti maailma ökosüsteemis, keskendudes eeskätt turukesksele New Yorgi kontekstile. Peamise näitena uurimaks, mida tähendab toetus kunstnikule praeguse aja kunstiväljal, kasutab Lumi Tan New Yorgi mittetulundusliku projektiruumi The Kitchen, mis juba 1971. aastast pöörab võrdselt tähelepanu nii näitustele kui ka performance’itele. Lumi Tan arutleb, kuidas saavad feministlikud ja valgete ülemvõimu vastu võitlevad kureerimisviisid panustada terviklikuma institutsionaalse toe nägemusse ja arendada eksperimentaalseid lähenemisi, mis ulatuvad kaugemale 1970ndate avangardi kinnistunud arusaamadest.
Lumi Tan on New Yorgi projektiruumi The Kitchen kuraator. The Kitchen on 1971. aastal asutatud New Yorgi vanim mittetulunduslik projektiruum, mille interdistsiplinaarne programm ulatub etenduskunstidest visuaalkunsti, kirjandusürituste ja loenguseeriateni. Lumi Tan korraldab näituseid ja performance’eid, töötades seejuures kunstnikega erinevatest generatsioonidest ja valdkondadest. Varasemalt oli Tan Prantsusmaal Pas-de-Calais’ muuseumis Fonds Régional d’Art Contemporain Nord kuraator, ta on töötanud kuraatori assistendina MoMA PS1-s ja Zach Feuer Gallery juhatajana. Tema tekstid on ilmunud New York Timesis, Artforumis, Friezes, The Exhibitionistis ja paljudes kataloogides.
Loengule järgneb seminar 23.03 kell 10.15 EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis (Suur-Kloostri 11). Seminari registreerumiseks ja lugemismaterjali saamiseks kirjutage palun karin.vicente@artun.ee.
Kõik loengud ja seminarid on tasuta ja inglise keeles. Loenguid salvestatakse ja jagatakse EKA Vimeo lehel.
Loenguseeria raames tulevad Tallinna rahvusvaheliselt tunnustatud kuraatorid ja kriitikud, kes tutvustavad oma praktikat, töömeetodeid ning jagavad seminarides nõuandeid väljal alustavatele tudengitele. Sarjaga tähistatakse kuraatori õppesuuna avamist KVI magistrantuuris.
2017. aastal käisid seeria raames Tallinnas Vincent Honoré (09.11), kuraator Vasif Kortun (23.11), kuraator Martha Kirszenbaum (07.12), 2018. aastal documenta14 kuraator Dieter Roelstraete (26.01), luuletaja ja kunstikriitik Quinn Latimer (21.02). Loengusarja jätkavad kuraator Lumi Tani (22.03), kunstikriitik Andrew Berardini (12.04), feministlik kuraator Maura Reilly (03.05) ja kuraator ja kriitik Antonia Alampi (31.05). Kõik külalised tutvuvad oma visiidil Eesti kunstnike ja kunstieluga.
Üritust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Baltic-American Freedom Foundation, Eesti Teaduste Akadeemia